Tokio przymierza się do zwiększenia wydatków obronnych

/ flickr.com

  

Ministerstwo Obrony Japonii zaproponowało rekordowy budżet obronny w wysokości 48.1 miliarda dolarów (5.26 biliona jenów) na rok 2018 roku. Fundusze te mają być m.in. przeznaczone na wzmocnienie systemu obrony powietrznej.

Budżet obrony na rok 2018 według założeń Ministerstwa Obrony Japonii ma wzrosnąć o 2.5 proc. w porównaniu do roku bieżącego. Same wydatki na obronność systematycznie rosną od 2013 roku i przebiły pułap 5 bilionów jenów już w roku 2016. Resort Obrony Japonii planuje na lądową wersję sieciowego systemu wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem AEGIS przeznaczyć 431.5 milionów dolarów (47.2 mld jenów). Mają to być antybalistyczne pociski rakietowe Standard Missile 3 Block IIA (SM-3 Block IIA) przeznaczone do eliminowania pocisków balistycznych krótkiego (SRBM), średniego (MRBM), pośredniego (IRBM) oraz międzykontynentalnego (ICBM) zasięgu w fazie środkowej niższej. W przyszłości planowany jest ponadto zakup za kwotę 20.5 miliarda jenów zmodernizowanych wersji systemu PAC-3 znanych jako PAC-3 MSE. Kwota 10.7 mld jenów ma zostać przeznaczona do zmodernizowania systemu sieci radarowych co ułatwi namierzenie i przechwycenie pocisków balistycznych wystrzelonych pod niestandardową trajektorią. Za 55.2 miliarda jenów zainstalowane zostaną systemy wojskowe mające bronić południowych części Japonii przed asertywną polityką Chin. Resort Obrony Kraju Kwitnącej Wiśni przymierza się również do zakupu dodatkowych sześciu myśliwców F-35 za kwotę 88.1 mld jenów oraz czterech zmiennopłatów Osprey, które kosztować będą 45.7 mld. jenów. Ministerstwo przymierza się również do stworzenia jednostki kosmicznej w ramach Japońskich Sił Samoobrony w celu obrony satelit używanych przez Japonie oraz Stany Zjednoczone. Japonia ma do dyspozycji wielowarstwowy system obrony przeciwrakietowej/przeciwlotniczej, na który składają się m.in. niszczyciele wyposażone w system AEGIS, którego integralną częścią są pociski przeciwbalistyczne Standard Missile-3 mające likwidować balistyczne pociski międzykontynentalne w niższej warstwie egzosferycznej atmosfery. Na kolejny element obrony powietrznej składają się taktyczne systemy balistyczne Patriot Advanced Capability-3. Rozbudowa sytemu obrony przeciwrakietowej wynika z zagrożenia, jakie dla Japonii stanowią północnokoreańskie programy rakietowe i nuklearne.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

To niepojęte! Szczerba opublikował nazwiska policjantów, ... a chuligani już im grożą

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba jest bardzo aktywny podczas przepychanek pod Sejmem i jak zawsze - staje po stronie "obrońców wolnych sądów". A ich zachowanie pozostawia wiele do życzenia. Nic to jednak dla polityka opozycji nie znaczy, a o wszystko co najgorsze, obwinia policjantów. Posunął się nawet do opublikowania wizerunku oraz imion i nazwisk dwóch policjantów na Twitterze. Efekt? Chuligani już grożą funkcjonariuszom i ich rodzinom.

Niszczenie budynku parlamentu, atakowanie policjantów, czy polityków - tak wyglądały ostatnie dni przed Sejmem. To wszystko za sprawą "ulicznej opozycji", która manifestuje rzekomo w obronie "wolnych sądów".

CZYTAJ WIĘCEJ: Bez gorsetu, bez bandaży... Manipulator "totalnych" zdemaskowany! WIDEO

CZYTAJ WIĘCEJ: Wandale RP znowu wymazali ścianę Sejmu! A dziennikarka nazywa to... "malowankiem"

Z kolei parlamentarna opozycja nie zwraca uwagi na karygodne zachowanie swoich zwolenników. Wręcz przeciwnie - o nieodpowiednie reakcje na zachowanie uczestników "pokojowej" manifestacji obwinia... policjantów.

Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej posunął się nawet do opublikowania wizerunków, imion i nazwisk dwóch funkcjonariuszy na Twitterze.

Wobec tak nieodpowiedzialnego działania policja nie mogła przejść obojętnie.

- Szanowny Panie Pośle. Apelujemy o rozsądek i opamiętanie się. Naraża Pan życie policjanta i Jego rodziny. Takie wpisy mogą doprowadzić do tragedii. Za Pana wpisem pojawiły się osoby nawołujące do przemocy wobec rodziny i najbliższych policjantów - odpowiedziała Polska Policja politykowi.

Zapewniono również, że wszystkich nawołujących do łamania prawa spotka odpowiednia kara.

 

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl