Błaszczak: służby zadziałały natychmiast

/ @MSWiA_GOV_PL \ Twitter.com

  

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak powiedział dziś, że po przejściu nawałnicy służby zadziały natychmiast, strażacy PSP i OSP byli zaangażowani i ofiarni. Jego zdaniem krytyka zachowania służb przez opozycję jest oburzająca i niedopuszczalna.

Kiedy słyszę Grzegorza Schetynę, który mówi, że straż pożarna się nie sprawdziła, to jestem oburzony. Jestem głęboko oburzony. Strażacy pożarni są świetni, zaangażowani i ofiarni, zarówno strażacy z PSP, jak i strażacy ochotnicy, bo to oni w tej skali lokalnej stanowią główną siłę. Oni się sprawdzili, oni uratowali zdrowie i mienie ludzi

 - mówił Błaszczak w Radiu Maryja.

Minister dodał, że „w Polsce są swobody demokratyczne, tylko mamy opozycję, która sam siebie nazywa totalną, która mówi, że chce zmieniać władzę poprzez ulice i poprzez zagranicę”.

W związku z tym ten atak, który został przeprowadzony na rząd, na służby, na strażaków pożarnych. Wynika to z tego, że oni nie mają nic pozytywnego do zaproponowania, potrafią jedynie krytykować

- ocenił.

Błaszczak zaznaczył, że z jego wizyt w województwach, które najbardziej zostały dotknięte przez nawałnicę, widać różnice w postawie w wójtów, burmistrzów i starostów.

W województwie wielkopolskim i województwie kujawsko-pomorskim też różni są ci samorządowcy, reprezentują różne partie polityczne, reprezentują różne ugrupowania lokalne, ale w tych dwóch województwach widać było większy nacisk na współpracę, na koordynację działań. W województwie pomorskim niestety samorządy zdominowane przez PO wykorzystują tę tragedię do tego żeby uderzyć w rząd i to jest niedopuszczalne, ale tak niestety się dzieje. No cóż, ludzie to widzą i sami ocenią

- mówił Błaszczak.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Najnowszy sondaż druzgocący dla Nowoczesnej. Na czele cały czas Prawo i Sprawiedliwość

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Estymator dla DoRzeczy.pl wynika, że Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 38,9 proc. poparcia. Taki wynik daje sporą przewagę nad partiami opozycji, które zostają daleko w tyle. Fatalnie prezentuje się Nowoczesna. Partia, która dziś ma swoich przedstawicieli w sejmie, od dłuższego czasu balansuje na granicy progu wyborczego. W ostatnich badaniach ich wynik oscyluje wokół 2 proc.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pod koniec maja, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, które może liczyć na 38.9 proc. głosów.

Na drugą w badaniu Platformę Obywatelską zagłosowałoby  27,1 proc. Polaków. Trzecie w sondażu jest ugrupowanie Kukiz'15, z poparciem 10,4 proc.

Ugrupowanie Pawła Kukiza goni Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na czwarte w sondażu dla DoRzeczy.pl SLD, chęć oddania głosu deklaruje 9 proc. wyborców. Na PSL zagłosowałoby 6,2 proc. Polaków.

Kolejne ugrupowania nie przekroczyłyby progu wyborczego. Fatalny wynik odnotowuje Nowoczesna, która może liczyć na 2,9 proc. wyborów. Na kolejnych miejscach znalazły się partie: Wolność –2,3 proc., Razem – 2,1 proc.

Sondaż dla DoRzeczy.pl został przeprowadzony w dniach 23-24 maja 2018 roku. Zrobiono go ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1007 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały na jaką partię będą głosować - czytamy na dorzeczy.pl.

 

Źródło: niezalezna.pl, dorzeczy.pl,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl