Błaszczak: służby zadziałały natychmiast

/ @MSWiA_GOV_PL \ Twitter.com

redakcja

Kontakt z autorem

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak powiedział dziś, że po przejściu nawałnicy służby zadziały natychmiast, strażacy PSP i OSP byli zaangażowani i ofiarni. Jego zdaniem krytyka zachowania służb przez opozycję jest oburzająca i niedopuszczalna.

Kiedy słyszę Grzegorza Schetynę, który mówi, że straż pożarna się nie sprawdziła, to jestem oburzony. Jestem głęboko oburzony. Strażacy pożarni są świetni, zaangażowani i ofiarni, zarówno strażacy z PSP, jak i strażacy ochotnicy, bo to oni w tej skali lokalnej stanowią główną siłę. Oni się sprawdzili, oni uratowali zdrowie i mienie ludzi

 - mówił Błaszczak w Radiu Maryja.

Minister dodał, że „w Polsce są swobody demokratyczne, tylko mamy opozycję, która sam siebie nazywa totalną, która mówi, że chce zmieniać władzę poprzez ulice i poprzez zagranicę”.

W związku z tym ten atak, który został przeprowadzony na rząd, na służby, na strażaków pożarnych. Wynika to z tego, że oni nie mają nic pozytywnego do zaproponowania, potrafią jedynie krytykować

- ocenił.

Błaszczak zaznaczył, że z jego wizyt w województwach, które najbardziej zostały dotknięte przez nawałnicę, widać różnice w postawie w wójtów, burmistrzów i starostów.

W województwie wielkopolskim i województwie kujawsko-pomorskim też różni są ci samorządowcy, reprezentują różne partie polityczne, reprezentują różne ugrupowania lokalne, ale w tych dwóch województwach widać było większy nacisk na współpracę, na koordynację działań. W województwie pomorskim niestety samorządy zdominowane przez PO wykorzystują tę tragedię do tego żeby uderzyć w rząd i to jest niedopuszczalne, ale tak niestety się dzieje. No cóż, ludzie to widzą i sami ocenią

- mówił Błaszczak.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Ordery dla policjantek od bestii z Rimini

Ordery dla policjantek od bestii z Rimini

„Polska pokazała, że potrafi rozmawiać…

„Polska pokazała, że potrafi rozmawiać…

Niezwykła wystawa w Krakowie.…

Niezwykła wystawa w Krakowie.…

Rządzi prawie 40 lat. Tysiące…

Rządzi prawie 40 lat. Tysiące…

Franciszek Pieczka:"Z domu rodzinnego…

Franciszek Pieczka:"Z domu rodzinnego…

Kłamią na temat Polski, a kiedy zajmą się prawdą z Niemiec? Zatrważające statystyki

/ Zrzut ekranu z youtube.com

W ostatnim czasie w zagranicznych mediach pojawiła się seria artykułów szkalujących Polskę i Polaków. Uczestników patriotycznego wydarzenia, jakim był Marsz Niepodległości, nazywano m.in. "faszystami", zarzucając Polakom antysemityzm i rzekome zbrodnie na Żydach. Tymczasem prawdziwe statystyki z Niemiec, dotyczące zarówno neonazizmu, jak i antysemityzmu – przerażają. I jakoś zagraniczne media na ten temat milczą...

Wśród tych, którzy obrażali w skandalicznych słowach 60 tys. uczestników Marszu Niepodległości, naleźli się m.in. były współpracownik Hillary Clinton. Publikacje w podobnym tonie ukazały się też w CNN czy w WSJ.

60 tysięcy faszystów, neonazistów i zwolenników supremacji białej rasy przemaszerowało 300 km od Auschwitz

– powiedział zaś na forum Parlamentu Europejskiego belgijski europoseł Guy Verrshoftadt.

Ohydny tekst autorstwa Jana Tomasza Grossa ukazał się na portalu lewackiej gazety "New York Times". Autor, nie dość, że obraża 60 tys. Polaków, którzy uczestniczyli w Marszu Niepodległości, zarzuca Polakom jeszcze "zakorzeniony antysemityzm".

W Portugalii kłamliwa publikacja, zarzucająca Polakom rzekome zbrodnie na Żydach oraz postawy antysemickie, zarówno w trakcie II wojny światowej, jak i współcześnie, została nawet książką roku.

Tymczasem statystyki z Niemiec, które opublikował na Twitterze Cezary Gmyz, korespondent TVP w tym kraju, mogą szokować:

Ciekawi jesteśmy, kiedy zagraniczne media zajmą się tym problemem. A może Parlament Europejski zorganizuje jakąś specjalną debatę?

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl