Prof. Zybertowicz o kryzysie demokracji liberalnej - TRANSMISJA

Udostępnij

W środę, 23 sierpnia o 19.00 zapraszamy na transmisję na żywo debaty "Kryzys demokracji liberalnej?". Gościem Klubu Jagiellońskiego w Warszawie będzie prof. Andrzej Zybertowicz.

Napięcia polityczne w wielu państwach Zachodu zdają się przypominać, że związek demokracji z liberalizmem nie jest związkiem koniecznym. Historia naszej cywilizacji zna zarówno państwa archetypicznie demokratyczne, ale nieliberalne, jak i niewątpliwie liberalne, choć niedemokratyczne. Czy na naszych oczach demokracja pożera liberalizm? Jeżeli tak, to jaką będzie już post-liberalna demokracja? Czy konserwatyści mają w tej sytuacji powody do satysfakcji? Czy nie-liberalizm należy kojarzyć z korzyścią dla dobra wspólnego?

W podobnie zarysowanym kręgu tematów chcemy poruszać się w trakcie nadchodzącego spotkania w warszawskim Klubie Jagiellońskim. Gościem Andersa 35 będzie w środę 23 sierpnia prof. Andrzej Zybertowicz. Rozmowę poprowadzi Krzysztof Mazur, prezes KJ.

Początek transmisji w środę o 19.00.

Źródło: Klub Jagielloński Warszawa

SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Ordery dla policjantek od bestii z Rimini

/ arch.

Prezydent Włoch Sergio Mattarella przyznał ordery dwóm policjantkom, które aresztowały sprawców brutalnej napaści na polskich turystów w sierpniu tego roku w Rimini. Listę odznaczonych ogłosił dziś Pałac Prezydencki.

Łącznie prezydent Włoch przyznał 30 najwyższych odznaczeń za akty heroizmu, walkę z przestępczością i działalność społeczną.

Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Republiki Włoskiej otrzyma funkcjonariuszka policji Francesca Romana Capaldo, która kierowała grupą operacyjną poszukującą sprawców napaści oraz gwałtu w Rimini i doprowadziła do ich aresztowania. Order dla Capaldo przyznano za "wzorcową działalność" w ramach walki z przemocą, zwłaszcza wobec kobiet, i zapobieganiu przemocy - napisano w uzasadnieniu.

Taki sam order otrzyma policjantka ze specjalnej jednostki operacyjnej w Rimini Roberta Rizzo za "codzienne zaangażowanie w obronę kobiet i nieletnich ofiar wykorzystywania i przemocy". Współpracowała z Capaldo, prowadząc działania, które doprowadziły do aresztowania sprawców ataku na Polaków i innych turystów latem tego roku nad Adriatykiem.

Tydzień po brutalnym napadzie na dwoje młodych polskich turystów i gwałcie w nocy z 25 na 26 sierpnia policja aresztowała dwóch nieletnich braci Marokańczyków, którzy sami zgłosili się na posterunek, a także 16-letniego Nigeryjczyka i 20-letniego szefa bandy Guerlina Butungu z Konga. 10 listopada sąd pierwszej instancji w Rimini skazał Butungu na 16 lat więzienia. Pozostali sprawcy staną przed sądem dla nieletnich.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl