Prof. Zybertowicz o kryzysie demokracji liberalnej - TRANSMISJA

Udostępnij

W środę, 23 sierpnia o 19.00 zapraszamy na transmisję na żywo debaty "Kryzys demokracji liberalnej?". Gościem Klubu Jagiellońskiego w Warszawie będzie prof. Andrzej Zybertowicz.

Napięcia polityczne w wielu państwach Zachodu zdają się przypominać, że związek demokracji z liberalizmem nie jest związkiem koniecznym. Historia naszej cywilizacji zna zarówno państwa archetypicznie demokratyczne, ale nieliberalne, jak i niewątpliwie liberalne, choć niedemokratyczne. Czy na naszych oczach demokracja pożera liberalizm? Jeżeli tak, to jaką będzie już post-liberalna demokracja? Czy konserwatyści mają w tej sytuacji powody do satysfakcji? Czy nie-liberalizm należy kojarzyć z korzyścią dla dobra wspólnego?

W podobnie zarysowanym kręgu tematów chcemy poruszać się w trakcie nadchodzącego spotkania w warszawskim Klubie Jagiellońskim. Gościem Andersa 35 będzie w środę 23 sierpnia prof. Andrzej Zybertowicz. Rozmowę poprowadzi Krzysztof Mazur, prezes KJ.

Początek transmisji w środę o 19.00.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Klub Jagielloński Warszawa

SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Najnowszy sondaż druzgocący dla Nowoczesnej. Na czele cały czas Prawo i Sprawiedliwość

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Estymator dla DoRzeczy.pl wynika, że Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 38,9 proc. poparcia. Taki wynik daje sporą przewagę nad partiami opozycji, które zostają daleko w tyle. Fatalnie prezentuje się Nowoczesna. Partia, która dziś ma swoich przedstawicieli w sejmie, od dłuższego czasu balansuje na granicy progu wyborczego. W ostatnich badaniach ich wynik oscyluje wokół 2 proc.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pod koniec maja, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, które może liczyć na 38.9 proc. głosów.

Na drugą w badaniu Platformę Obywatelską zagłosowałoby  27,1 proc. Polaków. Trzecie w sondażu jest ugrupowanie Kukiz'15, z poparciem 10,4 proc.

Ugrupowanie Pawła Kukiza goni Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na czwarte w sondażu dla DoRzeczy.pl SLD, chęć oddania głosu deklaruje 9 proc. wyborców. Na PSL zagłosowałoby 6,2 proc. Polaków.

Kolejne ugrupowania nie przekroczyłyby progu wyborczego. Fatalny wynik odnotowuje Nowoczesna, która może liczyć na 2,9 proc. wyborów. Na kolejnych miejscach znalazły się partie: Wolność –2,3 proc., Razem – 2,1 proc.

Sondaż dla DoRzeczy.pl został przeprowadzony w dniach 23-24 maja 2018 roku. Zrobiono go ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1007 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały na jaką partię będą głosować - czytamy na dorzeczy.pl.

 

Źródło: niezalezna.pl, dorzeczy.pl,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl