Legia szykuje się na bitwę

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

- Dwa razy oglądałem naszego rywala w meczach z Karabachem Agdam. Sheriff to solidny zespół, a my przygotujemy piłkarzy tak, by byli gotowi na bitwę o Ligę Europy - mówi trener Legii Jacek Magiera przed pierwszym ze spotkań czwartej rundy eliminacji LE.

Macie za sobą analizę gry Sheriffa Tiraspol. Jest się czego bać?

Dwa razy oglądałem tego przeciwnika. W Sheriffie grają ambitni piłkarze, którzy będą walczyć o korzystny wynik. To drużyna, która lubi i umie grać w ataku, dobrze czuje się w grze z kontry. Musimy być przygotowani na każdą ewentualność. Na odprawach przekażemy naszym zawodnikom informacje jak grają przeciwnicy, w jakich sektorach boiska rozgrywają piłkę i jak będzie można ich zaskoczyć. Czeka nas bitwa - dwumecz, w którym zrobimy wszystko, by Legia awansowała do fazy grupowej Ligi Europy.

W Astanie, mimo analiz, zaskoczyli was Junior Kabananga i Patrick Twumasi. Na kogo teraz zwrócicie uwagę?

Sheriff ma kilku dobrych zawodników, jak na przykład Ziguya Badibangę – jest szybki, ruchliwy, lubi mieć piłkę przy nodze, może się podobać. W Sheriffie są piłkarze, którzy potrafią grać technicznie, ale i tacy, którzy grają ostro lub nie są zbyt zwinni i zwrotni. Trudno porównać ich do jakiegokolwiek zespołu z polskiej ligi, nie jest to też drużyna podobna do tych, z którymi graliśmy w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. My szykujemy się do walki jak zawsze - chcemy awansować i rozwijać się w Lidze Europy. Zebrać doświadczenie, które pozwoli nam stać się lepszym zespołem.

Powtarza pan, że Legia potrzebuje czasu. Czy w czwartek nadejdzie przełom w grze drużyny?

Liczę na to, że każdy następny mecz będzie przełomowy i taki, który pozwoli nowym zawodnikom wejść na wysoki poziom. To normalne, że nowi piłkarze nie czuli jeszcze gry drużyny i trzeba ich było wkomponować.  Mieliśmy tylko zajęcia teoretyczne, bo przy takim natężeniu meczów praktyka nie istnieje. Dopóki polskie drużyny będą zaczynały puchary tak wcześnie, jeszcze w czerwcu, tak to będzie wyglądało - robimy formę z dnia na dzień.

Po Radoviciu stracił pan także Czerwińskiego. Astiz zdoła go zastąpić?

Po urazie Kuby potrzebowaliśmy piłkarza „na już”. Inaki Astiz gwarantuje solidność i spokojne wejście do klubu - zna oczekiwania kibiców, mierzył się w Legii z presją. Jak zaprezentuje się sportowo? Na razie można wróżyć - nie wiem, czy będzie grał na takim poziomie, jaki pamiętamy. Z Sheriffem znajdzie się raczej poza meczową osiemnastką.

Mecz Legia - Sheriff Tiraspol rozpocznie się o godzinie 20:45. Transmisja w TVP2 i TVP Sport. Legia to ostatnia z polskich drużyn, która ma szansę na awans do fazy grupowej tegorocznych europejskich pucharów.

Źródło: Gazeta Polska Codziennie - dodatek mazowiecki

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

UWAGA tak cyberprzestępcy podszywają się pod ZUS. Radzimy jak nie dać się oszukać!

/ geralt; pixabay.com / Creative Commons CC0

Od stycznia 2018 roku przedsiębiorcy opłacają swoje składki w ramach e-składki na jedno konto. Robiąc wpłatę trzeba też uważać. Moment zakończenia procedury opłacania ubezpieczeń społecznych na cztery różne konta wykorzystują również cyberprzestępcy. Podszywając się pod ZUS oszuści rozsyłają listy z fałszywymi numerami kont i żądaniem zapłaty.

Nowe rozwiązanie to udogodnienie dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Trzeba jednak pamiętać, że wraz z końcem 2017 roku ważność straciły dotychczasowe numery kont, na które przelewane były środki przeznaczone na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz na Fundusz Emerytur Pomostowych. Jeśli przez nieuwagę ktoś będzie chciał dokonał płatności na dotychczasowe konta ZUS, to bank nie zezwoli na taką płatność, gdyż te rachunki obecnie nie istnieją.

Skąd wziąć numer konta do zapłaty e-składki?
Od października 2017 roku ZUS rozsyłał listy do przedsiębiorców, w których zawarty był dla każdego z nich indywidualny numer konta (NRS), na który należy kierować płatności. Jeśli z jakiegoś powodu list nie dotarł bądź nie został przeczytany, informacje o nowym numerze konta można otrzymać w każdej placówce ZUS lub na infolinii czy w serwisie PUE ZUS. Numer rachunku powinien natomiast zawierać stały dla wszystkich numer identyfikacyjny 60000002 i być skonstruowany według schematu, w którym pierwsze dwie cyfry to liczba kontrolna, a ostatnie 10 cyfr to NIP płatnika.

- Niestety, ale pojawili się oszuści, którzy podszywając się pod ZUS rozsyłali listy z fałszywymi numerami kont. Dlatego bardzo ważne jest, aby dokładnie sprawdzić NRS – musi on zawierać numer NIP przedsiębiorcy opłacającego składki. Dodatkowo warto go jeszcze potwierdzić we własnym zakresie na stronie ZUS, korzystając z wyszukiwarki (e-skladka.pl) – zwraca uwagę Aneta Socha, ekspert kadrowo-podatkowy z firmy inFakt.

Jeśli w przypadku danego przedsiębiorcy nie zmieniły się rodzaje składek oraz ich podział, to księgowanie również pozostaje bez zmian:
- składki społeczne księgowane są do kosztów lub odliczane od dochodu
- składki na FGŚP i FP są księgowane do kosztów
- 7,75% podstawy wymiaru składki zdrowotnej jest odejmowane od podatku

Dotkliwe skutki płacenia e-składki po terminie
W przypadku spóźnionej płatności e-składki płatnik musi liczyć się z tym, e mogą wystąpić odsetki do zapłaty. Mogą wystąpić także inne konsekwencje czyli wyłączenie płatnika z ubezpieczenia chorobowego lub zasiłku macierzyńskiego. Jeśli to nastąpi, należy złożyć wniosek o przywrócenie terminu płatności.

- Miejmy też na uwadze, że po otrzymaniu środków na konto ZUS będzie uznawał najpierw najstarsze zobowiązania. W ten sposób przelewy będą w pierwszej kolejności pokrywały najstarsze zadłużenie z odsetkami – mówi Aneta Socha, ekspert kadrowo-podatkowy z firmy inFakt.

Warto mieć na uwadze, że ZUS nie będzie informował o przypadkach zaległości w opłacaniu e-składki. Przedsiębiorcy powinni kontrolować swoje płatności we własnym zakresie.

Źródło: niezalezna.pl, Newsrm.tv

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl