Niesamowite zdjęcia z defilady podczas Święta Wojska Polskiego - FOTOGALERIA

Krzysztof Sitkowski/KPRP

15 sierpnia przypada rocznica zwycięskiej bitwy w wojnie z 1920 roku, w której Polacy walczyli z bolszewikami. Dzień ten został ogłoszony świętem Wojska Polskiego. Uroczystości państwowe w Warszawie wieńczyła defilada z udziałem 1500 żołnierzy, ok. 200 pojazdów i kilkudziesięciu statków powietrznych.

Z tej okazji w całym kraju odbywają się uroczystości – centralne zaplanowano w Warszawie. W ich programie była defilada wojskowa, w której brało udział około dwustu pojazdów i około półtora tysiąca żołnierzy – nad ich głowami przeleciało ponad 60 myśliwców i helikopterów. W obchodach brali udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych.

NASZA RELACJA UROCZYSTOŚCI

Po godz. 12 przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze rozpoczęły się kulminacyjne uroczystości Święta Wojska Polskiego. Przemówienie wygłosił prezydent Andrzej Duda. 

15 sierpnia to wielkie święto wiktorii w Bitwie Warszawskiej, święto przełomu w wojnie polsko-bolszewickiej w odpieraniu bolszewickiej napaści na Polskę i Europę - powiedział.


SONDA
Wczytuję sondę...
Tagi
Wczytuję komentarze...

Sprzeczka Sikorskiego na Twitterze z gwiazdorem „Gazety Wyborczej”. Poszło o podsłuchy

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Do zdumiewającej wymiany zdań doszło między byłym szefem MSZ Radosławem Sikorskim, a Pawłem Wrońskim, dziennikarzem "Gazety Wyborczej". Chodziło o ujawnienie podsłuchów dotyczących polityków i zarejestrowanych w knajpach, w których biesiadowali ministrowie z rządu Donalda Tuska.

Radosław Sikorski – jeden z bohaterów tzw. afery taśmowej – stwierdził na Twitterze, że słynne nagrania z rozmów polityków powstały nielegalnie. Odpowiedział mu dziennikarz "Gazety Wyborczej" Paweł Wroński. Odpisał, że polityk to "zwierzyna łowna" i musi się pogodzić z takimi konsekwencjami.

Pretekst do tej dyskusji wprawdzie był inny, ale później akcja rozwinęła się.

Przypomnijmy, że wczoraj policję zaatakował na Twitterze Ryszard Petru. Mundurowi domagają się przeprosin od lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru za jego wpis. Jak twierdzi policja, lider Nowoczesnej, odnosząc się m.in. do śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie podał niesprawdzone dane i pisał o "oprawcach".

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl