Egipt: katastrofa kolejowa, dziesiątki osób zginęło

archiwum

redakcja

Kontakt z autorem

Ogromna tragedia w Egipcie - w katastrofie kolejowej, po zderzeniu się dwóch pociągów, zginęły dziesiątki ofiar.

Co najmniej 28 osób zginęło, a ponad 80 zostało rannych w piątek w zderzeniu czołowym dwóch pociągów osobowych w Aleksandrii w Egipcie - podała agencja AP, powołując się na źródło w egipskich władzach. Na miejscu pracują służby ratownicze.

Z kolei ministerstwo zdrowia Egiptu podało, że w wypadku zginęło 20 osób, a 84 zostały ranne.

Doszło do wykolejenia lokomotywy oraz dwóch wagonów - podaje państwowa agencja MENA. Na miejsce zdarzenia zmierza minister ds. solidarności społecznej Ghada Fathi Ismail Wali. Prokurator Nabil Sadek zarządził natychmiastowe dochodzenie w sprawie wypadku.

Do zdarzenia doszło na zachodnich przedmieściach miasta, w pobliżu stacji Chorszid. Jeden z pociągów jechał z Kairu, a drugi z miasta Port Said na północnym wschodzie Egiptu.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Zmarł trener Janusz Wójcik

Zmarł trener Janusz Wójcik

"Polski surrealizm" w Nowym Jorku.…

"Polski surrealizm" w Nowym Jorku.…

Klub Krychowiaka zwolnił trenera

Klub Krychowiaka zwolnił trenera

Powołano szefa Narodowego Instytutu…

Powołano szefa Narodowego Instytutu…

Rozebrano pomnik „Wdzięczności dla Armii…

Rozebrano pomnik „Wdzięczności dla Armii…

Zmarł trener Janusz Wójcik

/ Zureks; commons.wikimedia.org/wiki/File:Janusz_W%C3%B3jcik2.jpg

W wieku 64 lat zmarł Janusz Wójcik, w latach 1989–1992 trener polskiej reprezentacji olimpijskiej w piłce nożnej mężczyzn, która zdobyła srebrny medal igrzysk w Barcelonie.

Wójcik w latach 1997–1999 był też selekcjonerem reprezentacji Polski seniorów.

Działał też w polityce, głównie jako poseł Samoobrony.  W Sejmie V kadencji objął funkcję przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Sportu. Zasiadał też w Komisji Łączności z Polakami za Granicą i był wiceprzewodniczącym podkomisji ds. ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl