Przygotowania do manewrów CERTEX

Ćwiczenie CERTEX odbędzie się na łotewskich poligonach / flickr.com

  

Komponent żołnierzy z 11. Mazurskiego Pułku Artylerii pod dowództwem kpt. Tomasza Cicheckiego uczestniczy w szkoleniu w Camp Adazi na Łotwie, przygotowującym do ćwiczenia międzynarodowego pod kryptonimem CERTEX, które odbędzie się w tym kraju w sierpniu - podaje oficjalny portal pułku.

Po przemieszczeniu i odtworzeniu zdolności bojowej, komponent z 3. Dywizjonu artylerii rakietowej rozpoczął szereg szkoleń przygotowawczych do ćwiczenia certyfikującego CERTEX. Jako pierwsi swoje umiejętności artylerzystom zaprezentowali albańscy saperzy (EOD Team). Artylerzyści doskonalili procedury po napotkaniu na drodze marszu improwizowanego ładunku wybuchowego (IED) - podaje 11. Mazurski Pułk Artylerii. Następnie polscy żołnierze przystąpili do współpracy ze słoweńskim plutonem chemicznym. Zajęcia z pokonywania odcinka skażonego oraz praktycznej dekontaminacji żołnierzy i sprzętu były świetną okazją do wymiany doświadczeń.

Następne dni stawiają przed żołnierzami z 11. Pułku Artylerii kolejne wyzwania. W najbliższym czasie czeka ich najważniejszy sprawdzian batalionowej grupy bojowej NATO – ćwiczenie certyfikujące, które powinno potwierdzić zdolność bojową wojsk NATO na wschodniej flance - czytamy. 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 11. pa.

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oto idealny przepis na "leminga" - ZOBACZ film z młodym zwolennikiem totalnej opozycji

/ VSRao

  

Przepis na stworzenie leminga jest w zasadzie bardzo prosty. Wystarczy posadzić go przed telewizorem z włączoną stacją TVN i już po jakimś czasie będziemy mieli pierwsze rezultaty. Aby utrwalić efekty, włóżmy mu jeszcze w ręce odpowiedni polskojęzyczny tygodnik i leming wyjdzie nam jak malowany. Jak wygląda? Zobaczcie sami!

Powtarzanie haseł i sloganów przez osoby niepotrafiące wyciągać samodzielnych wniosków i dokonywać własnych ocen rzeczywistości, w jakiej się poruszają, nie jest niczym nowym. Wręcz przeciwnie - zjawisko nasila się z zaskakującą siłą.

Przekonała się o tym dziennikarka TVP Info, która zadała pytanie przypadkowemu przechodniowi. To, co usłyszała, być może ją zaskoczyło, ale nas, niestety, nie dziwi wcale. 

Zobaczcie sami:

Komentarze mówią same za siebie:

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl