Polscy żołnierze szkolą się w Rumunii

Kolejny etap szkolenia żołnierzy PKW ruszy 27 sierpnia / mat. 17. WBZ / http://17wbz.wp.mil.pl/pl/1_2042.html

  

Żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Rumunii przygotowują się do rozpoczęcia szkolenia w strukturze Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej NATO - podaje oficjalny portal 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

W pierwszym etapie polscy żołnierze przechodzą szereg zajęć taktycznych, mających na celu sprawdzenie procedur obowiązujących podczas prowadzenia działań regularnych i występowania zagrożeń niesymetrycznych. Dotychczasowe przedsięwzięcia mają za zadanie przygotowanie kompanii zmotoryzowanej do wejścia w kolejny etap, jakim jest wielonarodowe szkolenie poligonowe, które rozpocznie się 27 sierpnia.

Środowisko naturalne Rumunii znacznie różni się od tego, w którym dotychczas działali nasi żołnierze. Lipcowe i sierpniowe szkolenie pozwoliło nam sprawdzić umiejętności prowadzenia obrony oraz natarcia w terenie lesisto-pagórkowatym - mówi dowódca kompanii por. Bartosz Czeremski, cytowany przez oficjalny portal "Cyfrowej Brygady", jak nazywana jest 17. WBZ.

Szkolenie taktyczne stworzyło nam warunki do sprawdzenia nie tylko umiejętności taktycznych, ale również do przygotowania psychofizycznego żołnierzy. Wysokie temperatury nie są naszym sprzymierzeńcem. Jednak z każdym odbytym szkoleniem stanowią dla nas coraz mniejsze ograniczenie -  dodaje na portalu wielkopolskiej brygady zastępca dowódcy kompanii por. Dariusz Laskowski.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 17. WBZ

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oto idealny przepis na "leminga" - ZOBACZ film z młodym zwolennikiem totalnej opozycji

/ VSRao

  

Przepis na stworzenie leminga jest w zasadzie bardzo prosty. Wystarczy posadzić go przed telewizorem z włączoną stacją TVN i już po jakimś czasie będziemy mieli pierwsze rezultaty. Aby utrwalić efekty, włóżmy mu jeszcze w ręce odpowiedni polskojęzyczny tygodnik i leming wyjdzie nam jak malowany. Jak wygląda? Zobaczcie sami!

Powtarzanie haseł i sloganów przez osoby niepotrafiące wyciągać samodzielnych wniosków i dokonywać własnych ocen rzeczywistości, w jakiej się poruszają, nie jest niczym nowym. Wręcz przeciwnie - zjawisko nasila się z zaskakującą siłą.

Przekonała się o tym dziennikarka TVP Info, która zadała pytanie przypadkowemu przechodniowi. To, co usłyszała, być może ją zaskoczyło, ale nas, niestety, nie dziwi wcale. 

Zobaczcie sami:

Komentarze mówią same za siebie:

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl