Abp Jędraszewski wsparł akcję „Tornister pełen uśmiechów”

fot. gryficeparafiawnmp.pl

  

Abp Marek Jędraszewski włączył się w akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Metropolita krakowski przygotował wyprawkę szkolną do dwojga dzieci – poinformowała w piątek krakowska kuria.

„Bardzo się cieszę, że także tego roku Caritas ogólnopolska oraz Caritas archidiecezji krakowskiej podejmuje wspaniałą inicjatywę +Tornister pełen uśmiechów+. W tym tornistrze musi się pomieścić wiele rzeczy. Nie tylko te przedmioty, które tradycyjnie powinny się znaleźć w tornistrach, ale także nasze dobre uczucia, życzenia i emocje” – powiedział  abp Jędraszewski.

Jak dodał, tornister to nie tylko „ciężar”, oznaczający obowiązki, ale i przedmiot budzący uśmiech. Arcybiskup życzy, aby nowy rok szkolny był dla uczniów czasem pełnych uśmiechów, które „łączą, dają radość i poczucie, że jesteśmy razem”.

Caritas po raz dziewiąty rozpoczyna akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Dzięki temu co roku kilkadziesiąt tysięcy dzieci z mniej zamożnych rodzin otrzymuje wyprawki szkolne. W tym roku ze wsparcia skorzysta ok. 50 tys. uczniów.

W akcję zaangażowali się znani Polacy, m.in. prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, dziennikarze Krzysztof Ziemiec i Przemysław Babiarz oraz lekkoatleta Piotr Małachowski, a inicjatywę pobłogosławił papież Franciszek.

W ramach akcji darczyńcy – za pośrednictwem diecezjalnych i parafialnych Caritas – przygotowują wyprawki szkolne do plecaków, które później przekazywane są dzieciom. Projekt odbywa się również dzięki wsparciu prywatnych ofiarodawców.

Ogólnopolski finał akcji odbędzie się 27 sierpnia w Zamościu.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oto idealny przepis na "leminga" - ZOBACZ film z młodym zwolennikiem totalnej opozycji

/ VSRao

  

Przepis na stworzenie leminga jest w zasadzie bardzo prosty. Wystarczy posadzić go przed telewizorem z włączoną stacją TVN i już po jakimś czasie będziemy mieli pierwsze rezultaty. Aby utrwalić efekty, włóżmy mu jeszcze w ręce odpowiedni polskojęzyczny tygodnik i leming wyjdzie nam jak malowany. Jak wygląda? Zobaczcie sami!

Powtarzanie haseł i sloganów przez osoby niepotrafiące wyciągać samodzielnych wniosków i dokonywać własnych ocen rzeczywistości, w jakiej się poruszają, nie jest niczym nowym. Wręcz przeciwnie - zjawisko nasila się z zaskakującą siłą.

Przekonała się o tym dziennikarka TVP Info, która zadała pytanie przypadkowemu przechodniowi. To, co usłyszała, być może ją zaskoczyło, ale nas, niestety, nie dziwi wcale. 

Zobaczcie sami:

Komentarze mówią same za siebie:

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl