Już skaczą z okien

Na stronie federacji stowarzyszeń byłych funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa PRL-u ukazał się dramatyczny apel, w którym można przeczytać: „Wiemy, że już kilkoro z nas po otrzymaniu decyzji o jawnie bezprawnym i drastycznym obniżeniu emerytury lub renty targnęło się na własne życie”. Temat podjęła „Gazeta Wyborcza”, która idąc tym tropem, skrupulatnie opisuje trzy samobójstwa i pięć śmiertelnych zawałów jako efekt przyjętej przez PiS ustawy dezubekizacyjnej.

Nie mieści im się w głowie, że nie będą dostawali więcej, niż wynosi średnia emerytura lub renta. Zawsze byli traktowani jak święte krowy. Mogli zrobić wszystko. Mogli wsadzić do więzienia, pobić, a nawet bezkarnie zabić. I robili to, a zwłaszcza tym, którzy zagrażali istnieniu PRL-u. Za swoje czyny byli sowicie nagradzani, a później cieszyli się wysokimi emeryturami. W tym samym czasie ci, którzy walczyli z komuną, żyli na granicy egzystencji. Nadal będę się upominał o obniżenie emerytur byłym milicjantom, którzy bili równie skutecznie jak esbecy. Prokuratorom i sędziom, którzy skazywali niewinnych ludzi. I przede wszystkim partyjnym kacykom, którzy im wszystkim wydawali polecenia.

Udostępnij

Wczytuję komentarze...

Dziennikarscy złodzieje

Ostatnio ponownie się przekonałem, że kradzież newsów jest zjawiskiem bardzo częstym. Tym razem przywłaszczenia wcześniej ujawnionych przeze mnie informacji dokonali dziennikarze „Newsweeka” i TVN-u: Wojciech Cieśla i Endy Gęsina-Torres. W materiale wyemitowanym w programie „Superwizjer” nt. handlarza bronią Pierra D. nawet nie zająknęli się, że większość „ujawnionych” przez nich rewelacji opisałem już kilka lat temu. Kulisy wątpliwych interesów D. upubliczniłem jako pierwszy w 2014 r. we „Wprost” i w „Pulsie Biznesu”, a potem w 2016 r. w „Gazecie Polskiej”.

Zwykła przyzwoitość nakazywała o tym wspomnieć, ale jak widać, dziennikarze „Newsweeka” i TVN-u po prostu jej nie mają. Ciekawe też, dlaczego Cieśla i Gęsina-Torres w swoim materiale przemilczeli wątki związane z WSI i Metalexportem-S. Czyżby nie pasowały do tezy? A może dla kogoś było to niewygodne?

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl