Ewakuacja w Londynie. W restauracji otwarto kopertę z nieznaną substancją

/ twitter.com/Peter Yeung

redakcja

Kontakt z autorem

Goście restauracji Feng Sushi w Borough Market, niedaleko London Bridge, źle się poczuli po tym, jak otwarto kopertę z białym proszkiem. Trzem osobom udzielono pomocy medycznej. Policja zdecydowała o ewakuacji pozostałych gości.

Trzy osoby poczuły się źle po tym, jak otwarto przesyłkę z niezidentyfikowaną substancją. Udzielono im pomocy medycznej. Poszkodowani nie zostali jednak przewiezieni do szpitala.

Jak podają media, na miejsce prócz służb medycznych i policji wezwano również straż pożarną, ze względu na "incydent o podłożu chemicznym".

Na tym wczesnym etapie sprawy nie traktujemy jej jak incydentu związanego z terroryzmem

– poinformował rzecznik Metropolitan Police.

 

Źródło: wprost.pl, twitter.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Chcieli okraść bankomat. Padły strzały

Chcieli okraść bankomat. Padły strzały

17-latek zaatakował przechodniów siekierą.…

17-latek zaatakował przechodniów siekierą.…

Wielomilionowe oszustwa przy finansowaniu…

Wielomilionowe oszustwa przy finansowaniu…

Negocjacje ws. reformy sądownictwa na…

Negocjacje ws. reformy sądownictwa na…

Paryska konferencja na temat…

Paryska konferencja na temat…

"Dzieli nas tylko jedna sprawa". Gowin zdradza szczegóły negocjacji ustaw sądowych z prezydentem

Jarosław Gowin / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

W radiowych "Sygnałach dnia", wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin, mówił o szczegółach negocjacji z prezydentem Andrzejem Dudą dotyczących ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. - W negocjacjach prezydenta i obóz Zjednoczonej Prawicy dzieli już tylko jedna kwestia - powiedział Gowin.

W piątek prezydent Andrzeja Duda spotkał się po raz czwarty z liderem PiS z Jarosławem Kaczyńskim. Rozmowa była poświęcona zmianom w wymiarze sprawiedliwości. Podczas dwugodzinnej rozmowy prezydent przekazał liderowi Prawa i Sprawiedliwości na piśmie swoje uwagi dotyczące propozycji PiS do jego projektów o KRS i SN.

CZYTAJ WIĘCEJ: Spotkanie Kaczyński-Duda. "Atmosfera była dobra"

- Przez cały czas dochodzimy do porozumienia w jednej jedynej dzielącej nas jeszcze sprawie - pan prezydent oczekuje, że wybór członków Krajowej Rady Sądownictwa będzie miał charakter politycznie pluralistyczny, to znaczy, że będą tam wybrani także sędziowie wskazani przez kluby opozycyjne

 - mówił Gowin w "Sygnałach dnia"

- My akceptujemy stanowisko pana prezydenta, a rozmowy dotyczą tylko tego, czy zaproponowane przez pana prezesa Kaczyńskiego rozwiązania w pełni gwarantują ten pluralizm

 - dodał minister.

Potwierdził, że wobec projektu ustawy o KRS proponowane są trzy kolejne procedury wyboru jej członków - pierwsza, większością 3/5, zgodna ze stanowiskiem prezydenta. Druga, gdyby nie udało się wybrać większością 3/5, i trzecia, gdyby nie udało się wybrać KRS według drugiej procedury.

Gowin przyznał, że prezydent ma wątpliwości wobec tej trzeciej procedury. Choć, jak dodał, akurat jego zdaniem wszystkie ostatnie propozycje Jarosława Kaczyńskiego, w tym ów "wariant c", "gwarantują pluralistyczny charakter KRS".

- Są różnice w sposobie interpretacji przedstawionych panu prezydentowi przepisów ze strony prawników - inaczej interpretują to prawnicy prezydenccy, inaczej prawnicy, którzy stanowią zaplecze obozu rządowego

 - wyjaśnił wicepremier.

- Mnie się wydaje, że w tej sprawie więcej racji mają ci ostatni, ale gdyby się okazało, że jednak swoje wątpliwości prezydent podtrzyma, wówczas gotowi jesteśmy wycyzelować ten projekt tak, by jakiekolwiek wątpliwości zniknęły

 - dodał Gowin.

Jak podkreślił, wątpliwości prawników prezydenta zostaną przez obóz Zjednoczonej Prawicy rozpatrzone na początku tego tygodnia, a w drugiej połowie tygodnia dojdzie do kolejnego spotkania prezesa Kaczyńskiego z prezydentem Dudą.

- Mam nadzieję, że będzie to ostatnie spotkanie w tej sprawie

 - powiedział Gowin.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl