Zobacz, co wymyśliła HGW. Liczy, że do akcji wkroczy policja

Hanna Gronkiewicz-Waltz / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

redakcja

Kontakt z autorem

– Nie mam zamiaru stawać przed komisją – oświadczyła Hanna Gronkiewicz-Waltz, pytana, czy stawi się przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji. To nie wszystko. Prezydent Warszawy widzi się również w roli męczenniczki i najwyraźniej liczy, że na przesłuchanie… siłą doprowadzą ją policjanci.

Jeśli policja będzie mnie musiała doprowadzić, to trudno, ale przynajmniej wszystko będzie obnażone, że to była ustawa przeciwko mnie, a nie dla wyjaśnienia sprawy. Uważam, że to walka czysto polityczna 
– opowiadała na antenie TOK FM Gronkiewicz-Waltz.

Czuję się poszkodowana, a nie winna. Władze przede mną wydały ponad dwa tysiące decyzji zwrotowych od 1990 roku. Walczyłam z ministrem Rostowskim i Gradem o tę ustawę reprywatyzacyjną. Wtedy odpowiedzią było, że jest kryzys finansowy i nie ma na to pieniędzy 
– żaliła się prezydent stolicy.

Jak dodawała, wiceminister sprawiedliwości, szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki nie zagłosował za „małą” ustawą reprywatyzacyjną, która – zdaniem HGW rzecz jasna – uchroniła wszystkie miejsca celu publicznego. 

Nie zwracamy nieruchomości pod przedszkolami, żłobkami, szkołami, budynkami rządu. Ustawa musi zostać uchwalona jak najszybciej, bo inaczej sądy będą zarządzać odszkodowania. Moja ustawa, dzięki pani premier Ewie Kopacz, jest pierwszą od 27 lat ustawą, która tę sprawę próbuje rozwiązać 
– pochwaliła się Gronkiewicz-Waltz.

Prezydent Warszawy przyznała co prawda, że sprawę kontrowersji reprywatyzacyjnych należy wyjaśnić, ale jednocześnie uznała, że nie powinna tego robić komisja weryfikacyjna. 

Są od tego odpowiednie organy, jest CBA, prokuratura, sądy. Są normalne konstytucyjne organy. Jestem za. Dlatego dostarczam tej komisji wszelkich materiałów. Niech ona skieruje je do odpowiednich organów, ale sama nie ma takiej kompetencji
– oznajmiła. 

I zwyczajowo zaatakowała wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego. 

Przewodniczący, który o wszystkim decyduje, jest politologiem, a nie prawnikiem 
– stwierdziła HGW.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Paryska konferencja na temat…

Paryska konferencja na temat…

Naukowcy mierzyli poziom dopingu na meczu

Naukowcy mierzyli poziom dopingu na meczu

Będzie przełom ws. poszukiwań na Ukrainie?

Będzie przełom ws. poszukiwań na Ukrainie?

Akcja policji w Nuneaton. Uwolniono…

Akcja policji w Nuneaton. Uwolniono…

Słowenia: Pahor wygrywa wybory, ale…

Słowenia: Pahor wygrywa wybory, ale…

Franciszek o św. Janie Pawle II: Papież-misjonarz

/ ACKI/pixabay.com

Ojciec Święty, mówiąc o przypadającym w niedzielę Światowym Dniu Misyjnym, wspomniał również św. Jana Pawła II. 

Po modlitwie „Anioł Pański” Franciszek przypomniał najpierw beatyfikowanych w Barcelonie 109 męczenników klaretynów, zamordowanych w czasie hiszpańskiej wojny domowej. Prosił, aby ich bohaterski przykład i wstawiennictwo wspierały chrześcijan, którzy także w naszych czasach, w różnych częściach świata, cierpią z powodu dyskryminacji i prześladowań.

Przypomniał również obchodzony w niedzielę Światowy Dzień Misyjny zachęcając, aby misje przeżywać w radości, świadcząc w swoich środowiskach o Ewangelii. Wezwał także do modlitwy w intencji misjonarzy, którzy głoszą Chrystusa tam, gdzie go jeszcze nie znają.

Powiedział też o ogłoszeniu Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w październiku 2019 r., aby wzmocnić zapał działalności misyjnej Kościoła. 

Przypomniał także św. Jana Pawła II, w dniu, w którym przypada jego liturgiczne święto i jego wstawiennictwu powierzył misję Kościoła w świecie, nazywając go papieżem-misjonarzem.

Źródło: radiovaticana.va, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl