Wiemy, kto będzie sądził Kajetana P. A kiedy ruszy proces?

policja.pl

Grzegorz Broński

Dziennikarz „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i portalu niezależna.pl.

Kontakt z autorem

Prokuratura w połowie lipca zakończyła śledztwo przeciwko bestialskiemu mordercy Kajetanowi P., ale kiedy ruszy proces? Daty pierwszej rozprawy jeszcze nie wyznaczono. – Trudno w tej sprawie prognozować. Wymaga to skoordynowania obowiązków orzeczniczych pięciu osób – tłumaczy portalowi Niezalezna.pl sędzia Anna Ptaszek, rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie. Najprawdopodobniej jednak Kajetan P. zasiądzie na ławie oskarżonych dopiero jesienią.

O zbrodni popełnionej przez Kajetana P. portal niezalezna.pl informował wielokrotnie zarówno tuż po zabójstwie młodej kobiety, podczas pościgu za zbrodniarze, jak i w trakcie śledztwo przeciwko niemu. W połowie lipca zostało ono zakończone.

Jak ustalono w toku śledztwa, Kajetan P. pod pozorem rozpoczęcia nauki języka włoskiego w dniu 3 lutego 2016 r. spotkał się z pokrzywdzoną Katarzyną J. w jej mieszkaniu na warszawskiej Woli, a następnie zabił ją posługując się nożem. W celu ukrycia zwłok i uniknięcia odpowiedzialności oskarżony rozczłonkował zwłoki i przewiózł je do wynajmowanego mieszkania 

podali śledczy.

Później podczas konwoju i pobytu w areszcie mężczyzna "zaatakował jednego z konwojujących go policjantów, a podczas późniejszych badań zleconych przez Prokuraturę biegłą psycholog".

Akt oskarżenia trafił do XII wydziału karnego Sądu Okręgowego w Warszawie. Trafiły do referatu sędzi Marzeny Tomczyk-Zięby, która będzie przewodniczącą składu orzekającego.

Z uwagi na zarzut sprawa będzie rozpoznawana w składzie dwóch sędziów zawodowych i trzech ławników
podkreśla sędzia Ptaszek.

Na razie żadne inne decyzje nie zapadły, bo akta trafiły do sędzi, która obecnie przebywa na urlopie. Nie wiadomo więc czy np. będzie wyznaczony rezerwowy ławnik.

Dopiero po zapoznaniu się z aktami będzie mogła decydować o ewentualnych niezbędnych środkach bezpieczeństwa
dodaje sędzia Ptaszek zapytana, czy podczas rozpraw powzięte zostaną szczególne środki bezpieczeństwa, bo Kajetan P. zachowywał się bardzo agresywnie podczas śledztwa.

O najważniejsze kiedy ruszy proces? Najprawdopodobniej dopiero jesienią.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tego Komisja Europejska raczej się nie spodziewała. Prztyczka w nos dał jej... szef MSW Niemiec

/ FLICKR.COM/Michael Panse/CC BY 2.0

Nowy szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Niemiec skrytykował w wywiadzie Komisję Europejską za przyjmowanie "moralizatorskiego tonu" wobec krajów wschodnioeuropejskich, które odmówiły przyjęcia uchodźców w ramach unijnego mechanizmu relokacji. Takie podejście jest - w jego ocenie - bezproduktywne, bo "każdy kraj ma swoją dumę".

Seehofer, który jest politykiem współrządzącej w Niemczech partii chadeckiej CSU, w rozmowie z "Welt am Sonntag" ("WamS"; niedzielne wydanie dziennika "Die Welt") powiedział, że kontrole na granicach niemieckich powinny zostać utrzymane, dopóki Unia Europejska nie będzie w stanie skutecznie chronić swych granic zewnętrznych.

Skrytykował też Komisję Europejską za przyjmowanie "moralizatorskiego tonu" wobec krajów wschodnioeuropejskich, które odmówiły przyjęcia uchodźców w ramach unijnego mechanizmu relokacji. Takie podejście jest w jego ocenie bezproduktywne, bo "każdy kraj ma swoją dumę".

Zaapelował też do UE, by - jak to określił - przestała podejmować decyzje "ponad głowami" państw członkowskich.

Komisja Europejska często zachowuje się w sposób protekcjonalny. Musimy włożyć więcej wysiłku w dialog na temat rozdziału uchodźców. Jeśli będziemy cierpliwie negocjować, większość krajów poprze (to rozwiązanie) – przekonywał.

Dodał, że pozostałe kraje mogą pomóc w inny sposób, np. wysyłając więcej personelu do ochrony granic UE lub bardziej angażując się na rzecz wspólnego ich patrolowania.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Niemiecka gazeta ostrzega Merkel przed „podążaniem na ślepo” za Macronem. „Klucz do przyszłości Europy jest w Warszawie”

W poniedziałek do Warszawy przybywa kanclerz Angela Merkel. Tematem rozmów ma być m.in. sytuacja na Ukrainie, polityka wobec Rosji, szczyt NATO, bezpieczeństwo energetyczne, współpraca w ramach Trójkąta Weimarskiego, a także relacje Europa-USA. Polska będzie drugim po Francji celem wizyty zagranicznej Merkel od jej wybrania w środę przez Bundestag na czwartą kadencję na stanowisko kanclerza Niemiec.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl