Wspólne szkolenie z policją

To kolejne w tym roku wspólne ćwiczenie wojska i policji, zorganizowane w Kosowie.  / flickr.com

W ramach zacieśniającej się współpracy wojska i służb zorganizowano kolejne w tym roku szkolenie pomiędzy żołnierzami XXXVI. Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR a funkcjonariuszami policji pełniącymi służbę w Kosowie w ramach misji EULEX - podaje Dowództwo Operacyjne RSZ.

Tym razem tematem zajęć była tzw. "czarna taktyka". W ich ramach żołnierze szkolili się w zakresie walki z przeciwnikiem, znajdującym się w terenie zurbanizowanym, tj. m.in. w miastach, budynkach, i innych obiektach. W trakcie szkolenia instruktorzy z Policyjnego Oddziału Specjalnego zapoznali ćwiczących m.in. z technikami wejść do pomieszczeń - czytamy.

Po przyswojeniu odpowiednich technik, żołnierze przeszli do części praktycznej, którą wykonali w pełnym oporządzeniu wojskowym. Instruktorzy zwrócili uwagę na bardzo wysoki stopień motywacji i zaangażowania ćwiczących oraz szybkie postępy w trakcie przyswajania wiedzy - podaje DO RSZ.

To kolejne w tym roku wspólne ćwiczenie wojska i policji, zorganizowane w Kosowie. 

Źródło: DO RSZ, PKW Kosovo

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polska przegrała mecz z Nigerią

/ twitter.com/Łączy Nas Piłka

Polska przegrała mecz z reprezentacją Nigerii 0:1 w meczu towarzyskim we Wrocławiu. Zwycięską bramkę z rzutu karnego w 61 minucie zdobył Victor Moses.

Oba zespoły przygotowują się do mistrzostw świata w Rosji. We wtorek biało-czerwoni zmierzą się w Chorzowie z Koreą Południową.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl