Artyleria jedzie do Warszawy

Łącznie w Warszawie 11. Pułk Artylerii reprezentować będą 24 jednostki sprzętowe / mat. 11. pa. \ http://11pa.wp.mil.pl/pl/1_1105.html

  

W Orzyszu odbył się załadunek ciężkiego sprzętu wojskowego, używanego na co dzień przez żołnierzy 11. Mazurskiego Pułku Artylerii, który weźmie udział w tegorocznych Centralnych Obchodach Święta Wojska Polskiego. Sprzęt wyjechał specjalnym transportem kolejowym.

Artylerzyści z Węgorzewa, oprócz najnowszych haubic KRAB, zaprezentują w pokazie statycznym oraz dynamicznym armatohaubice samobieżne DANA, Wozy Dowodzenia oraz Radiolokacyjny Zestaw Rozpoznania Artyleryjskiego LIWIEC. Łącznie w Warszawie 11. Pułk Artylerii reprezentować będą 24 jednostki sprzętowe - podaje portal pułku. 

Załadunek pojazdów był kolejną doskonałą okazją służącą do szkolenia żołnierzy, którzy mogli praktycznie sprawdzić możliwości operacyjnego przerzutu sił i środków do wskazanego rejonu działań, co z pewnością wpłynęło na dalsze doskonalenie już posiadanych przez nich umiejętności do ewentualnych działań bojowych - czytamy na oficjalnym portalu 11. Mazurskiego Pułku Artylerii. 

 

Źródło: DG RSZ, 11. pa.

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Irlandia jednak za zabijaniem dzieci. Znamy już WYNIKI referendum

/ congerdesigne

  

Irlandczycy zagłosowali przytłaczającą większością za uchyleniem ósmej poprawki do konstytucji zrównującej prawo do życia kobiety i nienarodzonego dziecka. Opowiedzieli się tym samym za liberalizacją obecnych przepisów aborcyjnych - wynika z sondażu Ipsos dla "Irish Times".

Według badania 68 proc. wyborców poparło zmiany, a 32 proc. było przeciw.

Zgodnie z rządową propozycją nowa ustawa, która trafi pod obrady parlamentu jeszcze przed wakacjami, będzie zawierać:

  • możliwość przerwania ciąży do 12 tygodni od poczęcia bez podania powodu, po konsultacji z lekarzem;
  • prawo do aborcji do 24 tygodnia w przypadku poważnego zagrożenia życia lub zdrowia kobiety, a także poważnego uszkodzenia płodu, które może doprowadzić do jego śmierci przed lub wkrótce po narodzinach; 
  • nieograniczone czasowo prawo do przerwania ciąży w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia kobiety lub śmiertelnego uszkodzenia płodu.

Według obecnych przepisów aborcja jest w Irlandii nielegalna - poza wprowadzonym w 2013 r. wyjątkiem, kiedy lekarze stwierdzają bezpośrednie zagrożenie dla życia kobiety.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl