Odpowiedzialność Tuska

  

Donald Tusk zeznawał w Prokuraturze Krajowej w sprawie niedopełnienia obowiązków przy przeprowadzaniu sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

Taki miał oczywisty obowiązek, wynikający choćby z tego, że kluczowe decyzje w sprawie ekshumacji podejmowali jego najbliżsi współpracownicy: minister zdrowia Ewa Kopacz i szef KPRM-u Tomasz Arabski. Okoliczność ta sprawia, że i na samym byłym premierze spoczywa odpowiedzialność prawna. Choć polski kodeks karny nie zawiera kar adekwatnych do ogromu skandalu i makabry ujawnionych w trakcie ekshumacji, i tak należy dążyć do tego, by Donald Tusk poniósł odpowiedzialność za swoje czyny, jak każdy obywatel. Jeśli chcemy, by państwo polskie przestało być państwem teoretycznym, urzędnicy tego państwa za swoje działania bądź zaniechania muszą odpowiadać. Dotyczy to także byłego premiera.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

Wbrew kampanii nienawiści PO

  

Koalicja PiS z Bezpartyjnymi Samorządowcami w dolnośląskim sejmiku to świetna wiadomość. Okazało się, że próba narzucenia przez PO strategii, by bez względu na koszty dla kraju walczyć z PiS, została odrzucona. Samorządowcy postanowili oprzeć się ogromnej presji współczesnej targowicy i zawrzeć porozumienie, które pozwoli im uczynić wiele dobrego dla regionu.

Wygodniej byłoby w sojuszu z PO – „Wyborcza”, TVN i niemieckie media w Polsce rozpływałyby się nad ich odpowiedzialnością. Teraz powielają obrzydliwe słowa Schetyny o „korupcji politycznej” i „przekupstwie”. Tyle że to PO kupczyła stanowiskami w samorządzie, ale wobec wizji rozwoju Dolnego Śląska, jaką można realizować z PiS, była bezradna. I to tę wizję wybrali samorządowcy. Porozumienie obejmuje rozbudowę sieci dróg ekspresowych, obniżenie podatku miedziowego o 15 proc., walkę ze smogiem, wsparcie i rozbudowę szpitali, fundusze na opiekę nad zabytkami, rozbudowę i tworzenie centrów sportowych oraz powstanie grupy roboczej, której zadaniem będzie przeanalizowanie aktów prawnych dotyczących samorządów. Okazało się, że da się współpracować ponad podziałami politycznymi, wbrew kampanii nienawiści POstkomuny.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl