„Marsz Żoliborza” i „Warszawskie dzieci” zabrzmiały na Myśliwieckiej

Anna Krajkowska/Gazeta Polska

W przededniu 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w ogrodzie przy siedzibie Programu III Polskiego Radia odbył się koncert dedykowany Powstańcom Warszawskim oraz harcerzom, którzy przyjechali z całej Polski, by wziąć udział w uroczystościach rocznicowych. Wystąpili młodzi artyści z Teatru Muzycznego „Od Czapy”. - To było przebojowe wykonanie – powiedział „Gazecie Polskiej Codziennie” Jakub „Tomek” Nowakowski, powstaniec z Batalionu „Zośka” i Zgrupowania „Żniwiarz”, który podczas koncertu opowiadał o wydarzeniach z 1944 roku.

Znane piosenki powstańcze - tak jak „Marsz Żoliborza”, „Warszawskie dzieci”  - oraz nowsze, jak napisane do tekstów Józefa Ziutka Szczepańskiego „Dziś idę walczyć Mamo” i „Już nie wróci chłopiec Twój” zabrzmiały w ciekawych, nowych aranżacjach. Czasem mocne, rockowe, innym razem delikatniejsze jazzowe gitarowe riffy, dźwięki waltorni, akordeonu, klawiszy, wyborna sekcja rytmiczna – to tło dla niezwykle żywiołowego wykonania artystów Teatru Od Czapy. Na scenie spotkały się pokolenia. Najmłodszy 12-letni Franek z niezwykłą wrażliwością śpiewał „Harcerską pocztę polową”, utwór Krystyny Wodnickiej o młodym powstańcu. 

Powodów do wzruszenia podczas tego koncertu było sporo. Nie tylko za sprawą artystów, ale i towarzyszącemu im na scenie Jakubowi Nowakowskiemu ps. Tomek, który
wspominał Powstanie Warszawskie i opowiadał o piosenkach z tamtego okresu:


Moją ulubioną piosenką był hymn naszej kompanii „Na wojenkę poszli chłopcy” na melodię „Serca w plecaku" 


- powiedział „Tomek” i z werwą odśpiewał utwór.

Więcej na ten temat w środowym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie".
 
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze

Groził wysadzeniem Sejmu - zatrzymany przez…

Z powodu zagrożenia terrorystycznego…

W Czechach zginął polski pilot motolotni

Jest decyzja - darowizny dla ofiar nawałnic…

Rosjanie próbowali zakłócić wizytę w…

Miała być prowokacja - feministka nago szła przez miasto. Ale spotkała... imigrantów! (WIDEO 18+)

@Prawypopulista

Niektórzy muszą na własnej skórze zrozumieć, że niektóre zachowania są po prostu głupie. Tak jak pewna feministka, która chciała przeprowadzić dość prymitywną prowokację - przejść nago ulicami miasta i pożalić się później na seksistowskich mężczyzn. Kobieta miała jednak pecha - podczas "spaceru" natknęła się na grupkę imigrantów.

O niecodziennych wydarzeniach we włoskiej Bolonii pisze serwis magnapolonia.org, który dowiedział się o pewnej akcji feministki.

"Postanowiła sprowokować katolików, aby później oskarżyć ich o seksizm. W tym celu rozebrała się całkowicie do naga i postanowiła przejść się po Bolonii" - czytamy.

I rzeczywiście to zrobiła - bez ubrania (jedynie z torbą na ramieniu) spacerowała po mieście.

Prowokacja jednak nie przebiegła po jej myśli. Bo feministka natknęła się na grupkę imigrantów.

"Czarnoskórzy mężczyźni szybko otoczyli kobietę. Robili jej zdjęcia telefonami i wyśmiewali. Nie odpuszczali jej na krok" - podaje magnapolonia.org

WIDEO PRZEZNACZONE DLA OSÓB DOROSŁYCH

Następnym razem pomyślić?

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze

Postraszyli deportacją - przez pomyłkę

Nowa ambasador Polski na Litwie

„To zakładanie Europie pętli na szyję”

Pożar w fabryce farb i lakierów w Dębicy

Islamiści ścięli głowy 11 osobom

Groził wysadzeniem Sejmu - zatrzymany przez policję

Krzysztof Sitkowski

Policja zatrzymała mężczyznę, który groził na jednym z portali społecznościowych, że podłoży ładunki wybuchowe pod Sejmem - poinformowała dzisiaj Komenda Główna Policji. Sprawca przyznał się do winy.

Mężczyzna został zatrzymany dzięki działaniom policjantów z Biura do walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji. Policjanci z Sekcji Obsługi Całodobowej Biura we współpracy z portalem ujawnili wpis polskiego użytkownika, w którym groził podłożeniem ładunków wybuchowych pod Sejmem.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów.

"Obecnie trwają czynności procesowe, zabezpieczono m.in. dwie jednostki komputerów" - podała KGP. Jak poinformował rzecznik prasowy KGP mł. insp. Mariusz Ciarka, sprawca przyznał się do zamieszczenia wpisów na portalu społecznościowym i gróźb, nie potrafił jednak wytłumaczyć, dlaczego to zrobił.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze

Aresztowania w Maroko w zw. z zamachami w…

Prof. Zybertowicz o kryzysie demokracji…

Błaszczak: służby zadziałały natychmiast

Wpadł złodziej rzeźby św. Franciszka

Szef MON Polski na defiladzie w Kijowie

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl