Komisja weryfikacyjna. W Ratuszu działała zorganizowana grupa przestępcza?

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

bm

Kontakt z autorem

Podczas dzisiejszej rozprawy przewodniczący komisji weryfikacyjnej, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki ocenił zeznania byłego wiceprezydenta stolicy Jacka Wojciechowicza jako bardzo ciekawe. Były zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz oświadczył, że zespół koordynujący w Ratuszu nie omawiał problemów związanych z wyrzucaniem ludzi na bruk. 

Były wiceprezydent stolicy zapewniał, że nigdy nie zajmował się reprywatyzacją, nie widział nic złego w działaniach urzędników, przekonywał nawet, że słynny już zespół koordynujących nie zajmował się konkretnymi przypadkami reprywatyzacji. Bronił też działań swojej byłej szefowej. - pisaliśmy na portalu Niezalezna.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ: Przesłuchanie byłego zastępcy HGW, który niewiele wiedział i nie znał się. A afera skąd?

Dzisiejsze zeznania Wojciechowicza przed komisją weryfikacyjną były w ocenie Anny Amsterdamskiej z Rady Społecznej Komisji Weryfikacyjnej "pokazem wyjątkowej arogancji". 

Przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki uznaje zeznania byłego wiceprezydenta za bardzo ciekawe. Wojciechowicz przyznał, że w Ratuszu nie omawiano problemu tzw. "czyszczenia kamienic", czyli wyrzucania ludzi na bruk.

Wiceprezydent dzisiaj to niemalże wprost przyznał, że taki problem nie stawał na zespole koordynującym i nawet jak był zgłaszany, to w ogóle nie był rozpatrywany, tzn. pan prezydent nie jest sobie w stanie tego przypomnieć, mimo że – jak sam podkreślił, był pierwszym zastępcą prezydenta miasta st. Warszawy i sam często prowadził te zespoły

– zaznaczył Jaki.


Zdaniem Jakiego, jest to kolejna wiedza ważna z punktu widzenia pracy komisji weryfikacyjnej. 


Ona pokazuje, że zarząd miasta Warszawy po prostu nie był otwarty na problemy społeczne, tylko szybko chciał załatwiać te sprawy, jak się okazuje, często kosztem skarbu państwa, a ku uciesze handlarzy roszczeń

– ocenił polityk.

Według Jakiego, urząd miasta kilka miesięcy przed uchwaleniem planu posiadał wiedzę o roszczeniach do Siennej.

W związku z powyższym są dwie możliwości – albo organy urzędu miasta się nie informowały wzajemnie, bo ktoś chciał coś ukryć, albo pan prezydent mija się z prawdą

– podkreślił szef komisji.

Członek komisji weryfikacyjnej Robert Kropiwnicki przyznał, że komisja ma podejrzenia, że w ratuszu działała zorganizowana grupa przestępcza.

Istnieje realne podejrzenie, że w urzędzie działała zorganizowana grupa przestępcza

- powiedział polityk PO.

ZOBACZ WIDEO:

Źródło: PAP,vod.gazetapolska.pl,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Eksplozja niewybuchu na Podkarpaciu. Są…

Eksplozja niewybuchu na Podkarpaciu. Są…

Centroprawica wygrała wybory w Czechach.…

Centroprawica wygrała wybory w Czechach.…

Polak ze złotym medalem mistrzostw Europy!…

Polak ze złotym medalem mistrzostw Europy!…

"Zabić arbuza" najlepszym obrazem…

"Zabić arbuza" najlepszym obrazem…

Pomnik Rotmistrza Pileckiego stanie przed…

Pomnik Rotmistrza Pileckiego stanie przed…

W parkach powstały ławki dla mam karmiących piersią

/ pixabay.com

Ławki dla matek karmiących piersią to nowość w radomskich parkach. Zadaszone i osłonięte od wiatru mają zapewniać komfort i intymność. Władze Radomia chcą, by takich miejsc było więcej, bo jak podkreślają miasto musi dbać o potrzeby wszystkich mieszkańców.

Ławki posiadają miejsce do przewijania niemowląt. Są zadaszone i osłonięte po bokach. Obecnie jest ich na terenie Radomie kilka w pobliżu placów zabaw.

- Chcemy, aby takie miejsca pojawiły się także przy innych placach zabaw w naszym mieście - zapowiedział prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Pomysł chwalą radomianki.

- W Polsce w ostatnich latach kładzie się duży nacisk na politykę prorodzinną. Te ławki są tego przejawem - powiedziała jedna z matek.

- To miejsce, w którym karmiąca mama może się poczuć w miarę komfortowo. Chociaż karmienie piersią w miejscach publicznych nadal należy u nas do rzadkości, bo spotyka się niestety z różnymi reakcjami - zaznaczyła inna kobieta.

Prezydent Radomia podkreśla, że radomski samorząd chce się wpisać w ogólnoeuropejski trend. Pierwsza ławka stanęła w ubiegłym roku w niewielkim mieście w Chorwacji. Uczczono w ten sposób Światowy Tydzień Karmienia Piersią. We wrześniu pierwsze takie ławki stanęły na warszawskich Bielanach.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl