Komisja weryfikacyjna. W Ratuszu działała zorganizowana grupa przestępcza?

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

bm

Kontakt z autorem

Podczas dzisiejszej rozprawy przewodniczący komisji weryfikacyjnej, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki ocenił zeznania byłego wiceprezydenta stolicy Jacka Wojciechowicza jako bardzo ciekawe. Były zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz oświadczył, że zespół koordynujący w Ratuszu nie omawiał problemów związanych z wyrzucaniem ludzi na bruk. 

Były wiceprezydent stolicy zapewniał, że nigdy nie zajmował się reprywatyzacją, nie widział nic złego w działaniach urzędników, przekonywał nawet, że słynny już zespół koordynujących nie zajmował się konkretnymi przypadkami reprywatyzacji. Bronił też działań swojej byłej szefowej. - pisaliśmy na portalu Niezalezna.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ: Przesłuchanie byłego zastępcy HGW, który niewiele wiedział i nie znał się. A afera skąd?

Dzisiejsze zeznania Wojciechowicza przed komisją weryfikacyjną były w ocenie Anny Amsterdamskiej z Rady Społecznej Komisji Weryfikacyjnej "pokazem wyjątkowej arogancji". 

Przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki uznaje zeznania byłego wiceprezydenta za bardzo ciekawe. Wojciechowicz przyznał, że w Ratuszu nie omawiano problemu tzw. "czyszczenia kamienic", czyli wyrzucania ludzi na bruk.

Wiceprezydent dzisiaj to niemalże wprost przyznał, że taki problem nie stawał na zespole koordynującym i nawet jak był zgłaszany, to w ogóle nie był rozpatrywany, tzn. pan prezydent nie jest sobie w stanie tego przypomnieć, mimo że – jak sam podkreślił, był pierwszym zastępcą prezydenta miasta st. Warszawy i sam często prowadził te zespoły

– zaznaczył Jaki.


Zdaniem Jakiego, jest to kolejna wiedza ważna z punktu widzenia pracy komisji weryfikacyjnej. 


Ona pokazuje, że zarząd miasta Warszawy po prostu nie był otwarty na problemy społeczne, tylko szybko chciał załatwiać te sprawy, jak się okazuje, często kosztem skarbu państwa, a ku uciesze handlarzy roszczeń

– ocenił polityk.

Według Jakiego, urząd miasta kilka miesięcy przed uchwaleniem planu posiadał wiedzę o roszczeniach do Siennej.

W związku z powyższym są dwie możliwości – albo organy urzędu miasta się nie informowały wzajemnie, bo ktoś chciał coś ukryć, albo pan prezydent mija się z prawdą

– podkreślił szef komisji.

Członek komisji weryfikacyjnej Robert Kropiwnicki przyznał, że komisja ma podejrzenia, że w ratuszu działała zorganizowana grupa przestępcza.

Istnieje realne podejrzenie, że w urzędzie działała zorganizowana grupa przestępcza

- powiedział polityk PO.

ZOBACZ WIDEO:

Źródło: PAP,vod.gazetapolska.pl,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Zmiany w Kodeksie wyborczym? Senackie komisje…

Zmiany w Kodeksie wyborczym? Senackie komisje…

Prezydent podpisze ustawy o SN i KRS?

Prezydent podpisze ustawy o SN i KRS?

Tajemnicza śmierć w Grecji. Nie żyje…

Tajemnicza śmierć w Grecji. Nie żyje…

Nowa instrukcja o relikwiach

Nowa instrukcja o relikwiach

Przemycali alkohol i tytoń bez akcyzy.…

Przemycali alkohol i tytoń bez akcyzy.…

Zmiany w Kodeksie wyborczym? Senackie komisje są „ZA”

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Trzy senackie komisje, na wspólnym posiedzeniu zarekomendowały przyjęcie z poprawkami zmian w Kodeksie wyborczym. Poparte przez komisje poprawki PiS mają charakter doprecyzowujący. Senatorowie negatywnie zaopiniowali poprawki PO m.in. o przywróceniu głosowania korespondencyjnego.

Przyjęta przez Sejm nowelizacja Kodeksu wyborczego wprowadza m.in. dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz zmiany w sposobie wyboru członków PKW. Znosi również głosowanie korespondencyjne.

Obradujące wspólnie, trzy senackie komisje zarekomendowały przyjęcie noweli z poprawkami zgłoszonymi przez senatora Marka Pęka z PiS. Poprawki mają charakter doprecyzowujący.


Komisje nie poparły wniosku PO o odrzucenie ustawy oraz poprawek senatorów Platformy, które dotyczyły m.in. przywrócenia głosowania korespondencyjnego.

- Na tym etapie ustawa nie przewiduje głosowania korespondencyjnego i trzy senackie komisje podtrzymały w głosowaniach zapisy, jakie otrzymały z Sejmu, natomiast co będzie w drugim czytaniu, na posiedzeniu plenarnym Senatu, to oczywiście zobaczymy, bo jest możliwość wnoszenia poprawek dopóki trwają czytania - powiedział przewodniczący obradom trzech komisji Stanisław Gogacz z PiS.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl