Komisja weryfikacyjna. W Ratuszu działała zorganizowana grupa przestępcza?

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Podczas dzisiejszej rozprawy przewodniczący komisji weryfikacyjnej, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki ocenił zeznania byłego wiceprezydenta stolicy Jacka Wojciechowicza jako bardzo ciekawe. Były zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz oświadczył, że zespół koordynujący w Ratuszu nie omawiał problemów związanych z wyrzucaniem ludzi na bruk. 

Były wiceprezydent stolicy zapewniał, że nigdy nie zajmował się reprywatyzacją, nie widział nic złego w działaniach urzędników, przekonywał nawet, że słynny już zespół koordynujących nie zajmował się konkretnymi przypadkami reprywatyzacji. Bronił też działań swojej byłej szefowej. - pisaliśmy na portalu Niezalezna.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ: Przesłuchanie byłego zastępcy HGW, który niewiele wiedział i nie znał się. A afera skąd?

Dzisiejsze zeznania Wojciechowicza przed komisją weryfikacyjną były w ocenie Anny Amsterdamskiej z Rady Społecznej Komisji Weryfikacyjnej "pokazem wyjątkowej arogancji". 

Przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki uznaje zeznania byłego wiceprezydenta za bardzo ciekawe. Wojciechowicz przyznał, że w Ratuszu nie omawiano problemu tzw. "czyszczenia kamienic", czyli wyrzucania ludzi na bruk.

Wiceprezydent dzisiaj to niemalże wprost przyznał, że taki problem nie stawał na zespole koordynującym i nawet jak był zgłaszany, to w ogóle nie był rozpatrywany, tzn. pan prezydent nie jest sobie w stanie tego przypomnieć, mimo że – jak sam podkreślił, był pierwszym zastępcą prezydenta miasta st. Warszawy i sam często prowadził te zespoły

– zaznaczył Jaki.


Zdaniem Jakiego, jest to kolejna wiedza ważna z punktu widzenia pracy komisji weryfikacyjnej. 


Ona pokazuje, że zarząd miasta Warszawy po prostu nie był otwarty na problemy społeczne, tylko szybko chciał załatwiać te sprawy, jak się okazuje, często kosztem skarbu państwa, a ku uciesze handlarzy roszczeń

– ocenił polityk.

Według Jakiego, urząd miasta kilka miesięcy przed uchwaleniem planu posiadał wiedzę o roszczeniach do Siennej.

W związku z powyższym są dwie możliwości – albo organy urzędu miasta się nie informowały wzajemnie, bo ktoś chciał coś ukryć, albo pan prezydent mija się z prawdą

– podkreślił szef komisji.

Członek komisji weryfikacyjnej Robert Kropiwnicki przyznał, że komisja ma podejrzenia, że w ratuszu działała zorganizowana grupa przestępcza.

Istnieje realne podejrzenie, że w urzędzie działała zorganizowana grupa przestępcza

- powiedział polityk PO.

ZOBACZ WIDEO:

Źródło: PAP,vod.gazetapolska.pl,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

MŚ 2018: Polacy z apetytem na medal

Przemysław Świercz - jeden z filarów reprezentacji Polski w amp futbolu / fot. niezalezna.pl

Reprezentacja Polski w amp futbolu przygotowuje się do Mistrzostw Świata, jakie jesienią rozegrane zostaną w Meksyku. Biało-czerwoni są trzecią drużyną Europy i zapowiadają, że na mundialu również chcą zaprezentować się z jak najlepszej strony. Celem ma być zdobycie medalu.

W dotychczasowych Mistrzostwach Świata, w których grali Polacy, na podium brakowało biało-czerwonych barw. W 2012 roku amp futboliści znad Wisły zajęli 12. miejsce, cztery lata temu byli na 4. pozycji. Apetyty rosną, tym bardziej, że biało-czerwoni przez kolejne cztery lata poczynili znaczący postęp. Są m.in. trzecią drużyną Europy.

Chcemy zachować progresję wyniku, a to oznacza, że naszym celem jest zdobycie medalu.

 - mówi Mateusz Widłak, prezes stowarzyszenia Amp Futbol Polska.

Podopieczni trenera Marka Dragosza rozpoczynają już przygotowania do najważniejszej piłkarskiej imprezy tego roku. Raz w miesiącu spotykają się na zgrupowaniach, a w planach mają także rozegranie wielu meczów testowych.

Obozy organizujemy raz w miesiącu, natomiast na początku maja czeka nas wyjazd do Dublina, gdzie zmierzymy się z Irlandią oraz Anglią. Najważniejszą imprezą w kraju będzie we wrześniu w Warszawie siódma edycja Amp Futbol Cup. W gronie sześciu reprezentacji spodziewamy się także aktualnych mistrzów świata Rosjan. Wszystkie zespoły wybierają się w październiku do Meksyku i będzie to dla nich generalny sprawdzian.

- dodaje Widłak. 

Jednym z partnerów amp futbolistów z Polski będzie Grupa Energa. Gdański koncern wesprze przygotowania biało-czerwonych do Mistrzostw Świata, dzięki czemu będą oni mogli liczyć na komfortowe warunki i dobry sprzęt. Jak podkreślają władze Energi, decyzja nie mogła być inna, patrząc na zaangażowanie piłkarzy.

Piłkarze Amp Futbol dowodzą, że w sporcie liczy się przede wszystkim zapał i duch, a siła ciała jest tylko dopełnieniem siły woli. Cieszymy się, że możemy wesprzeć ludzi tak oddanych swojej pasji, że nie ulegli żadnym niesprzyjającym okolicznościom. Życzymy zawodnikom dalszej wytrwałości i sukcesów.

– powiedział wiceprezes zarządu Energi S.A. Grzegorz Ksepko.

Mecze osób z amputacjami rozgrywane są na boisku o wymiarach 60 na 40 metrów (bramka ma 5 na 2) i trwają 2x25 minut. Zespoły grają w siedmioosobowych składach – bramkarz i sześciu zawodników. Wszyscy są osobami niepełnosprawnymi – golkiperzy po amputacji ręki bądź z jej wadami, natomiast gracze z pola nie mają nogi i muszą poruszać się o kulach.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl