Młodzieżówka Platformy zrobiła cyrk w studio TVP. Przyszli, żeby wyjść

@PrawyPopulista Twitter.com

Młodzieżówka Platformy Obywatelska najwyraźniej postanowiła pójść w ślady starszego pokolenia „totalnej opozycji”. Podczas programu TVP „Młodzież kontra” postanowili wyjść ze studia jeszcze w trakcie audycji. „To są właśnie standardy demokracji w wykonaniu opozycji. Dostali głos, sami rezygnują a później mówią, że nie ma demokracji” - celnie podsumował inny gość w studio.

Podczas programu, przedstawiciel młodzieżówki Platformy oświadczył:

Teraz chcielibyśmy podziękować bardzo za współpracę. Idziemy wspólnie z milionami Polaków manifestować w obronie niezależnego sądownictwa.

Po ty słowach młodzi zwolennicy totalnej opozycji wstali i wyszli.

Mogę powiedzieć tylko tyle, że szkoda, że odbieracie sobie sami głos. Pozwalamy Wam mówić dokładnie co chcecie i ile chcecie

– próbował zatrzymać ich prowadzący. Jednak młodzi „totalsi” nie zareagowali.

To są właśnie standardy demokracji w wykonaniu opozycji. Dostali głos, sami rezygnują a później mówią, że nie ma demokracji

– podsumował ich zachowanie inny gość audycji.Młodzieżówka PO najwyraźniej wzoruje się na starszych kolegach z „totalnej opozycji”.

Tak samo w styczniu br. dyskusję przerwała i wyszła podczas „Woronicza 17” Paulina Henning-Kloska z Nowoczesnej. Polityk oburzyła się na prowokację dziennikarską, którą dzień wcześniej przeprowadzono w programie „Studio Polska”, jakoby Urząd Ochrony Państwa (od lat nieistniejący!) miał zatrzymać Ryszarda Petru. Informacja została natychmiast sprostowana przez prowadzącego Macieja Pawlickiego, który wytłumaczył, że jest nieprawdziwa, a została przytoczona, bo w programie będzie mowa właśnie o medialnych manipulacjach.

CZYTAJ WIĘCEJ: Hennig-Kloska wyszła ze studia „Woronicza 17”. Dlaczego? Trudno uwierzyć… WIDEO

Równie emocjonalnie zachowała się inna polityk Nowoczesnej Joanna Schmidt. Miała w styczniu ub.r. dyskutować w Telewizji Republika z Małgorzatą Gosiewską z Prawa i Sprawiedliwości. Czekając na wejście, w hallu telewizji oglądać można program Republiki na żywo. Tego dnia migawka do programu „Kulisy manipulacji flesz” była poświęcona kompromitującej nieznajomości podstawowych faktów historycznych przez lidera Nowoczesnej. Po obejrzeniu programu - posłanka z partii Petru uciekła z siedziby telewizji.

CZYTAJ WIĘCEJ: ​Posłanka Petru uciekła z TV Republika po obejrzeniu programu „Kulisy manipulacji flesz”
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Okazjonalna moneta na 100-lecie niepodległości. Prezes NBP chce, by trafiła do każdego Polaka

/ youtube.com/Narodowy Bank Polski (screenshot)

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości NBP wprowadziło dziś do obiegu szczególną monetę o nominale 5 zł. Jak podkreśla prezes NBP Adam Glapiński, moneta zostanie wyemitowana w nakładzie do 38 424 000 sztuk tak, by trafiła do każdego Polaka.

Narodowy Bank Polski uczci w 2018 r. setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości emisją "wyjątkowych monet jubileuszowych oraz banknotu". NBP podało dziś w komunikacie, że pierwszą z nich jest okolicznościowa moneta w standardzie obiegowym o nominale 5 zł, na której umieszczono napis: "100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości". Jak napisał w folderze emisyjnym prezes NBP Adam Glapiński, moneta będzie wyemitowana w symbolicznym nakładzie do 38 424 000 szt., tak, aby trafiła do każdego Polaka.

Glapiński podkreślił, że rok 1918 był dla Polaków wyjątkowy.

"Marzenia o wolności stały się rzeczywistością. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie konsekwentne działania wielu pokoleń Polaków, którzy z wiarą w przyszłość walczyli w powstaniach, pielęgnowali kulturę, pracowali dla wspólnego narodowego dobra, by osiągnąć upragniony cel"

- czytamy.

"11 listopada 1918 r. wszystko się zmieniło. Otworzyliśmy nową kartę w historii naszego narodu. Rozpoczęliśmy budowę nowej Polski. Rodzima waluta była jednym z priorytetów odradzającego się państwa, a wymiernym tego znakiem miał się stać wkrótce polski ZŁOTY"

- napisał Glapiński.

"Emitując tę monetę, chcemy dać wyraz głębokiego szacunku dla wszystkich ludzi wielkiego serca, którzy swoją postawą przyczynili się do faktu, że dziś cieszymy się suwerenną Rzecząpospolitą. My Polacy"

– podkreślił.

Narodowy Bank Polski ma wyłączne prawo do emitowania monet i banknotów w Polsce. Wszystkie znaki pieniężne emitowane przez NBP – w tym okolicznościowe i kolekcjonerskie – są prawnym środkiem płatniczym w Polsce. Jak podkreśla instytucja, emisja wartości kolekcjonerskich stanowi okazję zarówno do upamiętniania ważnych historycznych rocznic i postaci, jak i do rozwijania zainteresowań polską kulturą, nauką i tradycją.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl