Apel o udzielenie wsparcia dziennikarzom

Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

krs

Kontakt z autorem

Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zaapelował dziś do wszystkich stron konfliktu politycznego dot. reformy sądownictwa w Polsce o udzielenie wsparcia i zapewnienie bezpieczeństwa dziennikarzom. Wzywa również do zachowania spokoju i rozwagi.

Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich odniósł się dziś do sprawy relacjonowania przez dziennikarzy bieżących wydarzeń politycznych. Jak poinformował, z uwagą śledzi przebieg konfliktu politycznego dotyczącego reformy sądownictwa w Polsce.

Zaapelował do wszystkich stron konfliktu „o udzielenie wsparcia i zapewnienie bezpieczeństwa pracy wszystkim dziennikarzom relacjonującym przyczyny, przebieg i potencjalne skutki tego konfliktu“.

Przypomniał, że bez względu na ocenę pracy poszczególnych redakcji, „każda z nich jest pełnoprawnym elementem systemu prasowego demokratycznego państwa, jakim jest Polska i każda z nich ma prawo do własnej interpretacji wszystkich zdarzeń oraz do rozpowszechniania tych ocen w przestrzeni publicznej“.

„Szanując tę fundamentalną w społeczeństwie rolę wolnej prasy politycy są zobowiązani do udostępniania dziennikarzom informacji i pomocy im w wykonywaniu dziennikarskich obowiązków“ - zaznaczył Zarząd Główny SDP.

Jednocześnie SDP zwraca się z prośbą do dziennikarzy relacjonujących bieżącą sytuację polityczną o zachowanie spokoju, rozwagi i powściąganie emocji przy tworzeniu informacji prasowych, radiowych, telewizyjnych i internetowych, by - jak stwierdza - „jak najrzetelniej przekazać Polakom istotę oraz tło aktualnych wydarzeń“.
 
Źródło: PAP,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Marcin P. przed komisją śledczą. „Jest…

Marcin P. przed komisją śledczą. „Jest…

Rusza akcja „Silent Hero”. Johnny Daniels…

Rusza akcja „Silent Hero”. Johnny Daniels…

Złota Piłka dla Ronaldo. Portugalczyk…

Złota Piłka dla Ronaldo. Portugalczyk…

Krytycznie o Domu Historii Europejskiej.…

Krytycznie o Domu Historii Europejskiej.…

Nie ma przywilejów dla byłych SB-ków.…

Nie ma przywilejów dla byłych SB-ków.…

Rada UE pomimo sprzeciwu Polski i Węgier przyjęła stanowisko ws. pracowników delegowanych

/ Mediamodifier; pixabay.com / Creative Commons CC0

Rada Unii Europejskiej przyjęła stanowisko ws. pracowników delegowanych przy sprzeciwie m.in. Polski i Węgier. Polska chciała, żeby dyrektywa nie odnosiła się bezpośrednio do transportu, jednak nie znalazło się to ostatecznie w propozycji Rady.

W Luksemburgu odbyło się posiedzenie Rady UE z udziałem ministrów krajów członkowskich ds. zatrudnienia w sprawie nowelizacji dyrektywy o pracownikach delegowanych. Kraje próbowały znaleźć kompromis w sprawie jej zapisów. Ostatecznie dokumentu nie poparły Polska, Węgry, Litwa i Łotwa. Od głosu wstrzymały się Wielka Brytania, Irlandia i Chorwacja.

Zgodnie z przyjętym stanowiskiem, państwa będą miały trzy lata na wdrożenie nowych przepisów od momentu, gdy zaczną obowiązywać, a firmy będą mieć 4 lata na dostosowanie się od nich.

Okres delegowania ustalono na 12 miesięcy, przy czym będzie można wystąpić w określonych przypadkach o dodatkowe 6 miesięcy.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl