niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Rachoń o atakach na dziennikarzy: Opozycja przegrała wybory. Co może zrobić? Grać na emocjach i walić w dziennikarzy

Dodano: 17.07.2017 [23:19]
Rachoń o atakach na dziennikarzy: Opozycja przegrała wybory. Co może zrobić? Grać na emocjach i walić w dziennikarzy - niezalezna.pl
foto: Telewizja Republika

Na antenie Telewizji Republika Michał Rachoń odniósł się do ostatnich przypadków ataków na dziennikarzy. Dziennikarz zwraca uwagę, że wszelkie próby obalenia demokratycznej władzy, do których wzywają przedstawiciele opozycji totalnej, są w rzeczywistości „definicją zamachu stanu”.

Michał Rachoń był dziś gościem specjalnym na antenie Telewizji Republika. W programie „Odkodujmy Polskę” odnosił się do ostatnich incydentów z udziałem przedstawicieli ruchu Obywatele RP oraz działań opozycji totalnej.

 - To się dzieje w sposób następujący. Opozycja zawiodła Polaków, przegrała wybory, źle wypada w sondażach i ma mniejszość w Sejmie. Co może zrobić? Grać na emocjach i walić w dziennikarzy, bo inaczej nie przebije się do zwykłych obywateli. To niesłychane, że ci ludzie próbują przejąć władze w sposób niedemokratyczny i mówią, że robią to, bo nie ma demokracji w kraju. Przecież to podręcznikowa definicja zamachu stanu – wyjaśniał na antenie Telewizji Republika Michał Rachoń.

Dziennikarz podkreśla, że obecna władza wygrała wybory parlamentarne i prezydenckie w sposób demokratyczny i realizuje swoje zapowiedzi, obietnice i postanowienia. Tymczasem działacze opozycji robią, co tylko mogą, aby przedstawiać te działania jako próby „niszczenia kraju”.

 - Należało liczyć się z tym, jak będzie wyglądało przełamywanie postkomunizmu. To kluczowy bezpiecznik okrągłego stołu, czyli Sąd Najwyższy czy Krajowa Rada Sądownictwa, które zostały wpisane do ostatnich postkomunistycznych zmian. Żeby tamtejsze ustalenia mogły funkcjonować, należało zatrzymać wymiar sprawiedliwości i to właśnie się stało. Nic dziwnego, że teraz środowiska związane z postkomuną sieją zamęt i protestują. [...] Moment, w którym powstali „Obywatele RP” jest przełomowy. To jest wręcz podręcznikowa instrukcja rozbicia prawicy. Zalążek tego leżał w ludziach związanych z UB czy SB.  Wszystko służyło podgrzaniu emocji i podzieleniu społeczeństwa. Platforma czerpała korzyści z tego propagandowego języka przez lata. Teraz mamy powtórkę z rozrywki. W sporcie występuje zasada, że zwycięskiego składu się nie zmienia, więc nie rozumiem dlaczego Schetyna wskazuje Szczerbę jako „dyżurnego pucznika”. Politycy PO jawnie mówią, że chodziło o emocje i o podgrzanie ich – mówił Michał Rachoń.

Wideo:

DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ostatnio , było skandaliczne wystąpienie wrednej jędzy z władz SDP Jankowskiej Janiny. Co za wredne , podłe babsko . Jawna kolaborantka z postkomuchami .Co ona robi nw SDP , chyba sabotuje .

Stare , fałszywe próchno, Jankowska dało się przekupić jakimś odznaczeniem u Bula i zaciekle broni status quo ante, żeby było jak było

Opozycja niech wie iż atakując dziennikarzy, przedstawicieli polskiego rządu tak naprawdę atakuje miliony polaków którzy wybrali obecny rząd. Polacy! Nie możemy do tego dopuścić! Nie możemy pozwolić by na nas pluto, oczerniano i przypisywano nam same złe cechy. Nie pozwolimy się szantażować ani ulegać lewackiej hołocie nawet w najmniejszym kroku. Nie żywimy do nikogo ani niechęci, zemsty ani jakiegokolwiek odwetu. Ale to nie oznacza że mamy dawać sobie chodzić po głowie. Najmniejsze zło nawet niepozornie wyglądajace musimy tępić z bezwzględną zaciekłością. Domagamy się prawdy i tylko prawdy. PiS realizuje jedynie program wyborczy, ale do lewaków widać że to nie dociera. Nie możemy się tym przejmować, to ich sprawa. Oczywiście, jak w każdym państwie tak i u nas obowiązuje prawo. Kto go narusza, lub łamie określone paragrafy musi się liczyć z tym że poniesie konsekwencje. I to niezależnie od tego czy stoi wysoko w hierarchii społecznej czy jest nikomu nieznaną osobą.

a na wirtualnej, czyli WP, antykoledzy po fachu napuszczaja na innych dziennikarzy sfory psow, to jest zbydlecenie zwyczajow i kulturowych i zawodowych

To samo na portalu brukowca Fakt , gdzie czasem zaglądam posiać trochę dywersji i zbluzgać POwskich trolli

wspierajmy dziennikarzy na wszystkie mozliwe sposoby, zawod dziennikarza staje sie wyjatkowo trudny, nie pozwolmy zeby zaczeli z niego ochodzic wartosciowi ludzie!

I w tym wszystkim DZIWNE jest milczenie KRRiT, REM, Stowarzyszeń Dziennikarskich i prokuratury.

Myslimy tu o atakach na samochody polsatu i tvn. Kilka lat temu. To były zacne cele zacnych ludzi. Dorosli ludzie a nie wiedzą ze misja informacyjna mediów już dawno się skończyła. No może . SPRZEDAM -KUPIĘ lub KRONIKA POLICYJNA .

Teraz wojna jest na poziomie informacyjnym. A pan Michał jak Wołodyjowski jest pierwszą szabelką Rzeczypospolitej :). Nie popuszczać wrogom Polski!

do wojtek zwykly człek. albo tkwisz w postkomuszym środowisku albo po-dszywając się, próbujesz siać propagandę- świadomie. gdzie sa ci obiektywni obywatele, którzy przed 2016r mieliby bardziej oglądać media publiczne (massmedia mainstream-u)..
każdy kto by tak stwierdził dałby świadectwo że należy do po-miotu kolaboranckiego lub jeszcze po-zostaje lemingiem pod wpływem - licznych- wrogich Polsce mediów (polsko-języcznych).
Każdy, każdego dnia może sprawdzić informację na ten sam temat w tvn i TVP Info, porównać obiektywizm . Gdy już zauważy różnicę, niech przypomni sobie, czy taką różnicę zauważał przed 2016r. Z taką rachubą powinno poradzić sobie dziecko .- szkoda słów na po-miot kolaborancki republiki kolaboranckiej do czego sprowadzili Polskę przed 2016r.

Pan red. M. Rachoń to ekstra klasa dziennikarstwa - kultura, wiedza oraz kunszt w wykonywaniu zawodu nader trudnego. Panowie dziennikarze bierzcie przykład z profesjonalizmu Pana redaktora. Pozdrawiam.

Na czym polega jego profesjonalizm ? Na tym że opowiada gomułkowskie prawdy i protesty przeciw rządowi nazywa podręcznikowym zamachem stanu ?

Ataków na dziennikarzy nie powinno być! Tu się zgadzam. Ale dalej to już fantazja.
Ale takiego dziennikarstwa w mediach publicznych także.
W prywatnych - byłoby źle, ale OK, prywaciarz puszcza co zechce, ale TV publiczna powinna jednak postarać się bardziej o obiektywność...
Coraz mniej ludzi wierzy tak zwanym "publicznym" mediom.
Oglądalność wiadomości spada i spada...

Ton twoja wiarygodność jest zerowa ,trollu a swoimi ocenami i opiniami , to możesz się podetrzeć, bo tyle warte.

" w prywatnych BYŁOBY źle"? A TVN i POLSAT to co? Propaganda aż piszczy. Tylko propaganda: antypolska, agresywna. Nie wiem, czy jest w jakimkolwiek innym kraju taka telewizja, która tak manipuluje i jest tak nakierowana na zniszczenie kraju, w którym nadaje. Tylko u nas!!!!

Kłamiesz trollu jak rasowy czekista.Oglądalność dziennika tvp rośnie i rośnie, a sprzedaż żydowskiej gazety dla tubylców spada i spada. Prywatny nadawca nie "puszcza co chce" tylko ma podawać prawdę, a nie ordynarne kłamstwa, co jest karalne. Tfu, ty kundlu.

I tak wygląda walka o wolne media w/g PO i reszty totalnej opozycji.

Oni ujadają na niezależnych dziennikarzy, bo został złamany monopol medialny. Oni pluralizmu w mediach boją się jak diabeł święconej wody.Pluralizm medialny obnaża ich intelekt, dla przeciętnych ludzi Oni z "bożków" stają się klocami z drewna....

ten czlowiek nie jest dziennikarzem, to jest Urban we wspolczesnym wcieleniu, z obiektywizmem ma tyle wspolnego co Korea Północna z demokracja, przez takie osoby ogladalnosc TV publicznej przepraszam pisowskiej spada na leb na szyje, jak tak dalej pojdzie to niedlugo ten pseudodziennikarz bedzie bral pobory na kredyt

Zrób sobie pomiary swojej bezczelności i głupoty , lecz będzie trudno bo są rozległe

Natomiast , ty nie jesteś człowiekiem , tylko jaskiniowcem małpoludem ,popłuczyną po psychopacie Lenzu ,badaczu oglądalności TVP . Gadzinówki TVN i Polszmat , na pewno zyskują oglądaczy i GW czytelników , troglodyto bolszewicki u kryminalnego marginesu.

Tak, oficjalnie oglądalnosć spada u ludzi mających terminale pomiarowe Nielsena. Jak byli typowani do ich obsługi to już tego niewiadomo. Prawdopodobnie wiekszosć to ludzie z kablówkami w dużych osrodkach. Codziennie portal Wirtualne Media bredzi o strasznych spadkach oglądalnosci telewizji publicznej, trolle w komentarzach bluzgają i już nie mogą się doczekać jej upadku.

A ty gnido nie męcz się tak okrutnie.Masz swoje szambowe telewizje i rynsztokowe POrtale,więc spadaj.Spadaj do kraśków,gugałow,lizów,machałów,knapików.Tam cię docenią,tam wielbią smrody i ludzkie zgniłki.

nie sraj metą! ja na to mówię honor, co oznacza czerwona gnido musisz mieć honor żeby pogodzić się z przegraną, a nie na siłę wkręcać innych ludzi żeby wychodzili na ulice, to jest właśnie tytuł programu wyborczego Platformy Oszustów - "Ulica", "Pucz", "Zamach stanu". Was tzn sbeckich i ubeckich szumowin została garstka i już niedługo wyginiecie boście dinozaury. A władza normalności patrz PiS będzie nadal!

PO zawsze tak się zachowywało, to sa chamy, prostaki i sadyści. Jak traktowali kibiców? 742 osoby skatowane na ichnej POlicji. I nikt do tej pory nie beknął za to. 44 osoby pod rzadami PO straciło zycie na komisariatach. Teraz atakują dziennikarzy, beda też bić, jak to zrobiono z posłem Suskim i będą bezkarni.

TVP zaczyna mi się podobać. Gdybym ja miał swoją TV na pewno tak nie cackałbym się ze złoczyńcami typu Adam Sz. i wielu przed nim.

TVP nie da sie ogladac. Rozumiem ze PiS wsadzil tam swoich ale poziom dziennikarstwa jest zenujaco niski. Nie dziwie sie ze ludzie nie chca placic abonabmentu

Kolega przychlasta obciachowego , jeszcze gorszy obciach gadzinowy przygłup z matrycą zamiast mózgu.

Znalazł się znawca dziennikarstwa , troll z psiej budy zmieniający nicki żenująco,nachalnie i rozpaczliwie głupi

dopiero TERAZ tvp daje się oglądać!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl