niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Kto odpowiada za blokadę Kataru? Wywiad USA oskarża

Dodano: 17.07.2017 [22:20]
Kto odpowiada za blokadę Kataru? Wywiad USA oskarża - niezalezna.pl
foto: arch. GP/ Ayhan YILDIZ/sxc.hu
Służby wywiadowcze Stanów Zjednoczonych oskarżyły Zjednoczone Emiraty Arabskie o atak hakerski na największą agencję prasową Kataru.
 

Chodzi o włamanie się na serwery katarskich mediów, które miało miejsce w czerwcu. Główne agencje prasowe Kataru podały wówczas, że emir Kataru Tamim bin Hamad as-Sani określił Iran mianem „islamskiej potęgi” oraz wychwalał organizację terrorystyczną Hamas. Rząd Kataru kategorycznie zaprzeczył oskarżeniom.  
 
Do raportu amerykańskiego wywiadu, jako pierwsza dotarła gazeta „The Washington Post”. Medium ujawniło fragmenty raportu, w którym zawarto informację, że to rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich ukartował atak hakerski, a jego wykonanie zaplanowano 23 maja, czyli dzień przed oficjalną wizytą amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa w Arabii Saudyjskiej.

Amerykańskie służby wywiadowcze uważają, że stanowisko to zostało celowo spreparowane i z premedytacją kolportowane przez hakerów działających na rzecz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.  
 
Z raportu nie wynika, czy atak został przeprowadzony bezpośrednio przez służby specjalne Zjednoczonych Emiratów Arabskich, czy przez wynajętych w tym celu hakerów. Wcześniej o atak podejrzewano również rosyjskie służby. Komentatorzy zauważają, że publikacja raportu oznacza zmianę stanowiska amerykańskiej administracji wobec przeciwników Kataru na mniej przychylne.  
 
Sfabrykowane informacje doprowadziły do jednego z najgorszych kryzysów dyplomatycznych w historii Bliskiego Wschodu. Władze Kataru twierdzą, że atak miał na celu pogorszenie stosunków dyplomatycznych ze Stanami Zjednoczonymi.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Katar chce sprzedawać gaz do Polski i Stany Zjednoczone chcą sprzedawać gaz do Polski. Tu być może tkwi tajemnica ostatnich ataków na wspomniany arabski emirat ze strony USA, prowadzonych rękami Saudów.

najwazniejsze ze dziani koczownicy zajmuja sie soba, a nie nami.

"Wywiad USA oskarza" tez mi cos!
Wywiad USA oskarzal Sadama Husejna o posiadanie broni chemicznej i jak narazie nic nie znalezli do dzisiaj.
Mam wymieniac dalej?

akurat tę broń husejn używal wczesniej przeciw wewnnetrznych przeciwnikow..

ja katar blokuję cebulą na spirytusie. Niezły jest też gaz łupkowy od Donalda

Za waśnie pomiędzy państwami arabskimi odpowiadają służby wywiadowcze i dyplomatyczne Izraela.Dzięki tym kłótniom nie ma już wspólnego frontu antyizraelskiego

Magda Ciupak Środa Popielcowa powinna zbadać jak to się dzieje, że takie kraje jak Katar , gdzie imigranci stanowią 95% mieszkańców, w ZEA , Bahrajnie trochę mniej , z imigrantami nie ma większego problemu.

Katar to sponsor terrorystow.Tak samo zreszta jak ZEA,Arabia Saudyjska itp.Niech sie zra miedzy soba-nam nie zaszkodzi a moze i pomoze.

Prawdopodobnie finansują też światowe lewactwo i ateizm bladych twarzy , jako sojusznika w walce z chrześcijaństwem , głównie z katolicyzmem, A wiara Europejczyków jest wątła

Pewnie też Soros i niewidzialna ręka tzw NWO czyli patologia lewacka

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl