niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Nie ma sposobu na migrantów z Afryki

Dodano: 17.07.2017 [21:16]
Nie ma sposobu na migrantów z Afryki - niezalezna.pl
foto: By Irish Defence Forces CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41045858
Unijni ministrowie spraw zagranicznych zgodzili się dziś na wprowadzenie restrykcji na sprzedaż do Libii pontonów i silników zaburtowych, aby walczyć w ten sposób z przemytnikami przerzucającymi migrantów do UE. Dzięki temu państwa członkowskie będą miały podstawę prawną, żeby uniemożliwić eksport tych towarów do Libii, jeśli będą miały wystarczające obawy, że będą one wykorzystywane przez przemytników.

Nieszczelna granica libijska i słabo bronione wybrzeże to jeden z powodów, przez który dziesiątki tysięcy osób przybyły w tym roku przez ten kraj z Afryki do UE.

Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski, który brał udział w posiedzeniu ministrów, mówił dziennikarzom, że problem migracji do UE nie wygaśnie przez lata.

Będziemy się z tym problemem spotykać przez następne dekady, dlatego, że populacja w niektórych częściach świata, szczególnie w Afryce, będzie gwałtownie rosła. Niestety poziom życia nie będzie dorównywał wzrostowi ludności

- zwrócił uwagę na konferencji prasowej w Brukseli.

Jak relacjonował, podczas spotkania unijnych ministrów podkreślił, że nie można zapominać o migracji do UE ze wschodu. Minister poinformował, że w pierwszym półroczu Polska wydała ok. 750 tys. wiz Ukraińcom, czyli ok. 200 tys. więcej niż w tym samym okresie 2016 r. W całym ubiegłym roku Polska wydała Ukraińcom 1,26 mln wiz.

Odnosząc się do sytuacji w Libii, Waszczykowski zaznaczył, że problem polega na tym, że nie wiadomo z kim rozmawiać w tym kraju, bo rząd uznawany przez ONZ sprawuje kontrolę jedynie nad stolicą. Minister zwrócił też uwagę, że aby misja morska, która miałaby zahamować napływ migrantów do UE była skuteczna, musiałaby działać na libijskich wodach terytorialnych i mieć mandat Rady Bezpieczeństwa ONZ. Na to się jednak nie zanosi.

Były też głosy mówiące o tym, że oczekiwanie solidarności (...) w sprawie relokacji uchodźców jest niemożliwe

- relacjonował szef polskiej dyplomacji. Jego zdaniem możliwe będzie uchronienie Europy przed napływem imigrantów, jeśli UE zbuduje agencję ochrony granic i będzie ona efektywnie strzegła kontynentu.

Polska jest gotowa rozważyć ewentualne uczestnictwo, jeśli tego typu projekty realne, zmierzające do rozwiązania problemu libijskiego byłyby przedmiotem rozmów, np. przedmiotem rozmów Rady Bezpieczeństwa ONZ

- oświadczył Waszczykowski.

Szlak migracyjny w centralnej części Morza Śródziemnego, biegnący z Libii do Włoch, od czasu zamknięcia przeprawy z Turcji do Grecji jest głównym źródłem presji migracyjnej na UE. Od początku roku do Włoch przybyło około 90 tys. migrantów, w tym 97 proc. z Libii. Rząd w Rzymie szacuje, że w tym roku do Włoch przybędzie ok. 200 tys. osób.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Makaroniarska Italia chce tak sobie ,, dalej wysłać ,, 200.000 murzynów , nie obchodzi ich nic więcej , byle już przemycili całą armię murzynów do Europy a teraz chcą innych tym towarem poczestowac . W austriackim mieście Graz islamista poderznal zwyklemu przechodniowi gardło , w Niemczech aż czarno od murzynów w miastach , takie zawsze mądre Niemcy , a takie Debile !!!

Niech UE wynajmie Blackwater, oni mają sposób na emigrantów ekonomicznych
https://www.youtube.com/watch?...

Sposób jest - nie trzeba WYMYŚLAĆ KOŁA od nowa...

Wziąć przykład z Australii.

NIKT kto nielegalnie wjedzie do Australii nie otrzyma tam zgody na pobyt ...

WSZYSCY SĄ ODSYŁANI

Uchodźcy i Emigranci powinni udać się do ośrodków weryfikacyjnych zlokalizowanych przy granicy z Syriąw Turcji, Iraku, Libanie.

Złożyć LEGALNY WNIOSEK i czekać.

Po pozytywnym (w tym POZYTYWNEJ weryfikacji yprzez służb) rozpatrzeniu powinni być humanitarnie ale i ekonomicznie transportowani do kraju w którym uzyskali zgodę na pobyt.

Oczywiście na własny koszt (forma kredytu imigracyjnego) ...

NIC ZA DARMO!

Wszystko do odpracowania.

Oczywiście. Każdy człowiek o zdrowych zmysłach to wie. Problem polega jednak na tym, że "elyty" europejskie będące na smyczy najbogatszych rodzin na świecie chcą doprowadzić do globalizacji, zniknięcia granic i odrębnych państw jako takich. I nie jest to żadna teoria spiskowa! Przecież eurodeputowani już prezentują pomysły stworzenia wspólnego wojska czy polityki finansowej. Pojawiały się też wypowiedzi o europejskim superpaństwie. To są fakty. Ci ludzie już nie liczą się z opinią obywateli, a pomyślcie w jaki sposób będą nas traktowali jeśli uda im się do tego doprowadzić. Cały sztuczny kryzys migracyjny to opłacany przez organizacje pozarządowe i skrzętnie zaplanowany proceder. Mający na celu destabilizację Europy i wmówienie ludziom, że należy odbierać im kolejne prawa. Akcja > Reakcja > Rozwiązanie. Wpuszczają tych barbarzyńców, oni robią bałagan, ludzie zaczynają się bać i mówić do rządzących "zróbcie coś!", rządzący forsują przepisy, na mocy których mogą Cię podsłuchiwać, sprawdzać Twoje skrzynki e-mail, blokować treści w internecie etc. Następnie nakazują rejestrować karty SIM i inne tego typu pomysły ograniczające wolność. Ograniczanie dostępu do broni, wmawianie ludziom absurdalnych rzeczy, że to zmniejszy ilość zamachów jakby zamachowcy przestrzegali przepisów i nabywali broń legalnie. Ludzie są tak zmanipulowani, że się na to godzą, a co więcej nawet to popierają twierdząc, że to dobre rozwiązanie no bo bezpieczeństwo najważniejsze... Ile razy słyszałeś od kogoś kogo znasz słowa (na temat np. podsłuchów) "No i co z tego? Ja nie mam nic do ukrycia." Ja niestety już kilka razy i przeraża mnie to... Tak więc cały ten bajzel będzie się ciągnął w nieskończoność, aż ludzie będą chcieli, żeby im wszczepiać chipy pod skórę bo przecież to nas uratuje i dzięki temu nie będzie terroru. Część państw się sprzeciwy, zaczną opuszczać EU (już się to zaczęło), ale moloch znany jako EU pozostanie, w innej formie, ale jednak. Z mieszanką ludzi bez tożsamości, tradycji, zasad moralnych, zastraszony i pozbawiony praw w imię obrony przez wyimaginowanym zagrożeniem.

Nic dodać, nic ująć!
A Pana tekst powinno się powielić w setkach tysięcy egzemplarzy i rozwiesić na wszystkich słupach ogłoszeniowych w całej Polsce! Pora, abyśmy rzeczywiście otworzyli oczy i z letargu ocknęli w porę!
Genealogię i mechanizmy działań, rządzących światem multimiliarderów, znakomicie wykłada Krzysztof Karoń. Polecam.

Rzecz jest banalnie prosta zabierać z pontonów , czyli "ratować" i zawozić z powrotem do Afryki tylko tyle

Najprostsze rozwiązania są najlepsze, jeszcze lepsze nie ratować.

POPIERAM
Oczywiście, ze nie ratować i to w imię wolności decyzji.Jeśli ktoś świadomie wyrusza na ocean w kajaku , to niech nie liczy,ze poświęcę majątek i życie ,żeby go ratować!!!

Bardzo cenie Waszczykowskiego ale zeby sie nie okazalo, ze sie wypalil. Juz chcial jakies korytarze humanitarne. Teraz jakies naiwne projekty. A to nieprawda, ze nie mozna zakazac, jedna dyrektrywa polityka i koniec. Oni pontony biednym przemytnikom beda zakazywac:)
Kiedys, jakie to bylo niemozliwe dostac sie do Berlina Zach... teraz pare godzin autobusem i jestes. Jednak wystarczy jedno slowo Polityka i wszystko sie zmiena z dnia na dzien.

Jak można zrozumieć politykę komunistycznych Niemiec ? Potrzebowali ludzi do pracy to mogli przecież brać tyle co potrzeba a nie bezmyślnie trzymać otwarte granice dla kazdego komu się podoba . Chyba chodzi o totalną islamizację Europy i zniszczenie jej wartości przez debilskie Niemcy . Mają jednak doświadczenie w niszczeniu kontynentu .

Niech lepiej zmuszą tą dzicz do używania kondomów,bo mnożą się jak szarańcza.

Jeśli Europa nie potrafi się obronić przed ludźmi nieuzbrojonymi to jak obroni się przed najeżdżającą ją armią ? A może te czarne ludziki to jak zielone ludziki Putina - czyli armia przebrana za cywili ?

Polska ma ludzi z Ukrainy do pracy którzy ciężko charują i nie potrzebuje leniwych arabów i murzynów z Afryki . Dyktatura Merkel pilnuje komentarzy na stronach Facebooka i jak coś napiszesz co nie pasuje niemieckim komunistom to usuwają komentarze i blokują Profil na miesiąc czasu . Germanistan nazywa to świństwo Demokracją .

nie eurocioty - "będziecie się z tym problemem spotykać przez następne dekady" dlatego że makrela i soros tak zarządzili, nie przez "wzrost populacji" i niski "poziom życia" w afryce.

Nie wierzę.
Nie wierzę, że ludzie na stołkach w UE są tacy głupi.
Nie, nie wierzę, że oni są ludźmi.

Masz rację oni nie są głupi oni są po prostu nowoczesnymi lyberałami wg definicji lyberała "kosić kasę wszelkimi sposobami kosztem maluczkich" u nas też takich jest pełno.

Głupi to mało powiedziane. To są imbecyle!
Wystarczy strzec granic, wód terytorialnych i zawracać łodzie i statki przemytnicze z nachodźcami.
Ten nasz Waszczykowski to też dobre ziółko - bez jaj i mózgu.

a czego się spodziewałeś po ludziach którzy robią ze ślimaka rybę, debatują nad poprawnym wygięciem banana a na dokładkę ustalają ile cm. ma mieć płomień ze świeczki ! ue to jest niezły kabaret !

oczywiście znajdzie się więcej kwiatków z pod znaku dziwnych ustaleń !

no bo emigracja nie ma prawa wygasnac...trzeba tylko zachowac pozory dzialania...celowa robota unii

Ha,ha,ha,ha Eurochlew ograniczy sprzedaz pontonow ,ha,ha,ha,ha,a nie prosciej strzelac do najezdzajacej Europe dziczy ? Zginie kilkudziesieciu czy kilkuste najezdzcow to inni sie nie pojawia.Na najazd wroga zawsze odpowiada sie sila,po to obywatele placa podatki na wojsko aby te chronilo granic kraju i jego bezpieczenstwa

Żydzi europie zgotowali ten los

Czy warto komentowac chory swiat?? Slyszalem ze dzisiaj w Chinach uruchomiono nowa fabryke pontonow i silnikow zaburtowych (filia zakladow niemieckich) ha ha ha. "A wokolo jest wesolo; czlowiek w pracy, malpa w zoo

Z Libii trzeba zrpbic normalne panstwo. Pogonic ISIS. Wprowadzic rozsadna dyktature. Olac arabska wiosne.
To bedzie rozwiazaniem problemu przynajmniej w tym rejonie.

Jeśli można ich podejmować z wód libijskich, to równie dobrze można ich przesterować z powrotem i zachęcić do energicznego wiosłowania krótką serią.

Co to za pitolenie, że Europa nie jest w stanie obronić się przed dzikusami z gołymi łapami.

To śmieszne, przecież będą pływać na pontonach chińskich.

Od razu widać, że to wszystko to tylko markowanie działań, a sprowadzanie obcego kulturowo elementu jest celowe.
Największym zagrożeniem dla Europy jest oszalała lewica u władzy.

Bla , bla , bla , sra , sra ... Merkel ogłosiła całemu Światu że mogą szturmować Europę i szturmują ! Zdrajcy kontynentu w Brukseli za kasę sprzedawają całą Europę i jej wartości kulturalne .

Co z tego... ze "Ciapate" PO dobiciu do Wloch, Grecji czy Hiszpani na razie nie strzelaja...? Jak Nas pozniej w inny s-PO-sob i nozami... oraz swoja wielo-milonowa iloscia... PO-wykanczaja !!

Co to znaczy, ze "nie ma s-PO-sobu" na migrantow z Afryki ? Kiepskiej tancerce to i majtki w kroku przeszkadzaja...! Wymienic natychmiast i to jak najszybciej Cale Lewactwo w Brukseli - to od razu Sposob sie znajdzie...! Biorac ze to jest: Nie Proszony, Agresywny Naplyw i Najazd na Cale Terytorium UE... to wlaczyc w TO jak najszybciej Sily Obronne UE czyli NATO - Punkt/Kropka.

Bla bla bla. Kilka pokazowych odsyłek imigrantów idących przez Libię z centralnej Afryki do ich krajów z odpowiednio nagłośnioną kampanią w internecie i napływ spadnie z tamtego kierunku o 90% tak samo jak to było z Bałkanami. Dodatkowo uziemienie całej floty statków NGO-sów.

I niech Polska w końcu zacznie prowadzić jakąś ofensywną politykę w tej materii i skończy tę gadkę o nie przyjmowaniu
z powodu niemożności weryfikacji imigrantów bo nam Niemcy przygotują "pakiet" zweryfikowanych kilku tysięcy i damy zwyczajnie d... . Ma być jasno postawiona sprawa, ze nie ma imigracji azjo-afrykańskiej do UE na dziko, inaczej będą pozwy o spowodowanie zagrożenia dla obywateli polskich i wystawione rachunki do pokrycia za koszty wzmacniania SG i granic. Statki ciągnące migrantów z Libii mają być traktowane jak statki przemytnicze. Za próbę nielegalnego dotarcia na tereny UE od strony morza, automatyczna deportacja. A nie "zakaz sprzedaży pontonów i silników do Libii" Co za różnica brukselscy debile skoro cały handel idzie przez Egipt, Tunezję i Algierię

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl