niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Finlandia nie przyjmie więcej uchodźców?

Dodano: 17.07.2017 [20:25]
Finlandia nie przyjmie więcej uchodźców? - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Minister spraw zagranicznych Timo Soini oświadczył, że Finlandia nie przyjmie więcej uchodźców z Włoch, jeśli inne kraje Unii Europejskiej nie wywiążą się z poprzedniego zobowiązania wobec relokacji. Soini uczestniczył w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej w Brukseli.

- Wymagamy dotrzymania umów. Wyjściową kwotą jest 160 tys. osób i dla niej trzeba znaleźć rozwiązanie. Gdy to nastąpi, możemy rozważać kontynuację. Bez tego - nie – powiedział Soini cytowany przez fińską agencję prasową STT.

Wcześniej zarówno premier Finlandii Juha Sipila, jak i minister spraw wewnętrznych Paula Risikko przyznali, że Finlandia mogłaby zgodzić się na przyjęcie dodatkowych uchodźców, jeśli relokacja zostałaby uzgodniona na poziomie wszystkich krajów unijnych.

W trakcie pierwszego kryzysu migracyjnego w 2015 r., do Europy przybyło ponad 160 tys. uchodźców. Od początku tego roku do Włoch przez Morze Śródziemne trafiło już około 90 tys.

Na poziomie unijnym kwestie rozwiązania kryzysu migracyjnego mają być dyskutowane ponownie na jesieni.

W ramach pierwszego unijnego porozumienia z r. 2015 Finlandia ma zapewnić schronienie 2078 osobom z Włoch i Grecji. Przyjęła już ponad 1600. Oprócz tego od 2015 r. na własną rękę do Finlandii przybyło ponad 40 tys. uchodźców z Afryki i z Bliskiego Wschodu. Blisko 12 tys. z nich otrzymało prawo pobytu w Finlandii. Pozostali dostali decyzję negatywną – część z nich złożyła odwołania do sądów, inni opuścili już kraj lub czekają na rozstrzygnięcie swojej sytuacji przez urzędników.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Idioci z zachodu dali sie wyruchac unii europejskiej - poprzyjmowali setki tysiecy islamskich inwazorow - a jeszcze miliony czekaja na przerzuty do Europy !!! Sprzedali swoie kraje w jazmo islamu - a teraz nie Maja nawet odwagi by stawic czola paru alkoholikom z brukseli i paru zdziadzialych dyktatorow rzadow europy zachodniej - tylko wskazuja palcami na tych ktorym SWOJ WLASNY KRAJ JEST RZECZA SWIETA - patrzac z zazdroscia na te psnstwa nie ulegajace napietnowaniu brukselskiej mafii - i widzac kompletny rozpad swojego wlasnego panstwa !!! Zyjemy w czasie gdy waza sie nasze losy i losy naszych pokolen na nastepne setki lat !!! Jezeli teraz popuscimy - zginiemy marnie a nasze dzieci i zony i corki zostana sprzedane na targach niewolnikow przez muzulmanska dzicz - mezczyzn bowiem sie nie sprzedaje - im podcina sie gardla !!!

Tymczasem Italia chce żeby reszta Europy wzięła od nich 200.000 najeźdźców . Kto Włochom kazał ich przemycac do Europy ? Polska ma ponad milion ludzi z Ukrainy do pracy którzy ciężko charują i nie potrzebuje leniwych arabów albo murzynów .

Bo w Zachodnich Krajach zaczynaja Baby, ktore sa bez Jaj... juz Rzadzic !!

o co im chodzi tym finom. jezeli uzalezniaja przyjecie wiekszej ilosci najezdzcoe=w poprzez przyjmowanie przez inne kraje to to juz jest zlosliwosc. Moga przyjac a nie beda bo chca zeby inni przyjmowali ktorzy absolutnie nie moga jak na przyklad Polska . Oni wogole maja cos z glowa (znaczy sie rzadzacy finlandia). Jak mozecie przyjmowac to dalej na co czekacie zostaniecie poklepani po pleckach przez UE a moze przez sama kanclerzyce.

Bo Bolek zrobil duza "Reklame" swoich Gdanskich slow... a "Donek" to PO-dchwycil i zawiozl do Brukseli czyli - Ja nie chcem ale muszem !!

I znowu ta falszywa narracja.
Ta dzicz sciagajaca drzwiami i oknami do Europy to NIE SA UCHODZCY, ale co najwyzej MIGRANCI.
Jak widac tezy Goebellsa sa ponadczasowe i klamstwa powtarzane przez syjonistow z Eurochlewu wszechobecne.

ten fiński pajac nie mógł wprost powiedzieć makaroniarzom skoro ściągają do Europy to tałatajstwo więc niech się makarony nimi dalej zajmują
ale ten politycznie poprawny kołek prawdy nie powie

Wszystkich do Niemiec do gościnnej i dobrego serca p. Angeli Merkel

Jako bylej Komunistycznie Wyszkolonej "Stasi"... ze starego DDR !!

W śród tych nachodźców może z 1% to uchodźcy, więc jak ta dzicz, przekracza granice Europy , granice Polskie zresztą też.

I słusznie. Nie ma żadnego powodu, by przyjmować imigrantów, natomiast jest tysiąc powodów by tego nie robić.
Gorzej, że premier Finlandii jest takim tchórzem, że nie stać go na "nie", lecz chowa się za plecami Polski i Węgier.

Pytanie czy bojownicy ISI będą pytali takiego gościa o pozwolenie, czy też sami sobie zasiedlą Finlandię wg uznania...
I znów jak w czasie wojny z ZSRR - tylko mróz może obronić Finalndię.

A poza tym... To nie są "uchodźcy". Już nawet UE porzuca taką demagiogię i mówi o "uchodźcach i imigrantach".

A zagrożenie ze wschodu rośnie!
http://wolna-polska.pl/wiadomo...

Od 100 juz lat... i ile milonow Ofiar juz PO-chlonelo... i zapewne na tym jeszcze - Nie Koniec !!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl