niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

„Za Magdalenkę zamykałabym do pierdla”. Zobacz show Chmielowskiej w „Wywiadzie z chuliganem”. WIDEO

Dodano: 17.07.2017 [19:20]
„Za Magdalenkę zamykałabym do pierdla”. Zobacz show Chmielowskiej w „Wywiadzie z chuliganem”. WIDEO - niezalezna.pl
foto: Radio Poznań
Znana z ciętego języka, niewyparzonej gęby i twardego charakteru, który pozwolił jej ukrywać się przez dziewięć lat, gdy reżim Jaruzelskiego wydał za nią list gończy. - Nie walczyliśmy o demokrację. Niech nasi politycy wybiją sobie z głowy gadanie o demokratyzacji. Ja walczyłam z komuną o niepodległość. A do niepodległości potrzebny był mi trup Związku Sowieckiego – mówi Jadwiga Chmielowska w „Wywiadzie z chuliganem”. Obejrzyj cały program!

Gdy w 1988 r. bezpieka aresztowała Kornela Morawieckiego, to ona – kobieta! – stanęła na czele oskarżanej przez władzę o terroryzm Solidarności Walczącej. Nigdy nie dała się złapać, ujawniła się po dziewięciu latach, w sierpniu 1990 r.

- Robiliśmy tzw. Al Kaidę, czyli strukturę rozproszoną, fraktalną, która nie ma kierownictwa, ale ma koordynację. To miało sens. Szkoliła mnie matka. Była żoną oficera „Dwójki”, a w czasie II wojny światowej pracowała bezpośrednio z prof. Władysławem Hermanem, dowódcą AK w Stanisławowie. Zajmowała się wywiadem – wspomina Jadwiga Chmielowska.

Gdy mówiono jej, że zmiany są niemożliwe, bo jest Związek Sowiecki odpowiadała:

To trzeba rozp… Związek Sowiecki. Trzeba nad tym pracować i przypuszczam, że nie będziemy sami.

Dziełem życia Jadwigi Chmielowskiej oraz Piotra Hlebowicza był powstały w 1988 r. Autonomiczny Wydział Wschodni Solidarności Walczącej, który przyczynił się do przyspieszenia rozpadu Związku Sowieckiego.

Bo ja jestem dywersant, a nie misjonarz

– odpowiadała Chmielowska na pytanie, dlaczego do muzułmańskich sowieckich republik przemycała przetłumaczony Koran, a nie Biblię. Pomagała tam zakładać antysowieckie ugrupowania.

Byłam na ich zebraniach jedyną kobietą i chrześcijanką, z krzyżykiem na szyi

– wspomina.

Wydziałowi Wschodniemu udało się nawiązać kontakty we wszystkich republikach Związku Sowieckiego. Jak wylicza, na Litwę przemycali potrzebny opozycjonistom „sprzęt podsłuchowy, nasłuchowy, elektronikę nadawczą”.

Jak udawało im się unikać infiltracji przez KGB i GRU?

Wierzyliśmy tylko starym łagiernikom. I to nie na zasadzie, że kto był w łagrze, to jest dobry. Jeśli to był przykładowo Estończyk, to musiał o nim Gruzin, Ukrainiec, czy Ormianin też dobrze mówić. I tak zrobiliśmy siatkę ludzi we wszystkich sowieckich republikach

– opowiada Chmielowska.

Jej współpracownik Piotr Hlebowicz dotarł do uwolnionego Antadasa Terleckasa, założyciela Ligi Wolności Litwy. A potem były kolejne kontakty.

Od Kazachstanu, przez braci Pułatow z Uzbekistanu, Kirgistan, Turkmenistan i Azerbejdżan, gdzie z partią Musawat mieliśmy doskonałe kontakty. Podobnie z Ormianami, gdzie działa Paruyr Hajrikjan i z Gruzją – gdzie byli starzy łagiernicy, Tarieł Gwiniaszwili

– wspomina Jadwiga Chmielowska.

„Okrągły stół” uważa za zdradę.

Wszystkich tych, co chlali wódę w Magdalence wsadziłabym do pierdla za działalność na szkodę państwa

- stwierdza.

Znaczna część rozmowy poświęcona jest działaniom rosyjskiej agentury dzisiaj.

Teraz wojna będzie inna. To jest przede wszystkim walka o nasze umysły, czyli ciągła dezinformacja, media, trolle. Pacyfikacja woli obrony

– przekonuje.

Jak mówi, rosyjska agentura bardzo mocno stara się rozpracować narodowców:

Jak ktoś mówi, że Rosjanie chronić będą zagrożoną wiarę chrześcijańską, to zaraz na niego patrzę – pożyteczny idiota czy agent? Agentury nie umieszcza się w swoich szeregach. Tam wystarczy kilku agentów, żeby je kontrolować. Agenturę umieszcza się w organizacji przeciwnika czy potencjalnego przeciwnika. Zawsze najbardziej inwigilowana była Solidarność, wszystkie organizacje podziemne, a w tej chwili narodowcy. Bo to jest potencjalny przeciwnik, mający energię, młodych ludzi.

Cały odcinek „Wywiadu z chuliganem” poniżej:


 
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Dlaczego chciałaby zamknąć Lecha Kaczyńskiego w więzieniu?

Wszystkich tych co chlali wódę. A L. Kaczyński nie chlał.

Bardzo mało zrozumiałeś i masz nikłą wiedzę z czasów okrągłej zdrady! Wyobrażasz sobie co dzisiaj by było gdyby nie było wśród tych najwięcej chlejących z " kiszczakowymi"? A tak był chociaż lekki hamulec ( na pewno za lekki) ale był i sprzedawczycy Polski naszej Ojczyzny nie zrujnowali jej jednak do końca! Dzisiaj masz dobre porównanie kto jest kim! I komu zależy na Polsce i na WSZYSTKICH POLAKACH, a komu chodziło i chodzi nadal tylko na robieniu interesów i na bogaceniu się kosztem innych! Przy próbach bardziej radykalnego działania zawsze znalazly się gnidy które torpedowały prawdziwą wolność w Polsce! ( I dzisiaj jest tak nadal )

wdm(any) nie rżnij głupa...św.p.Lech Kaczyński nigdy nie
chlał z Kiszczakiem w Magdalence i widząc to obleśne towarzystwo szybko zrezygnował z uczestnictwa!
Paszoł won !

Solidarność-podziemie...drukarz.

Genialna Kobieta. Niesamowita charyzma. Zachwyciła mnie. Jadwiga Chmielowska to osoba zdolna porwać tłumy ! Czemu dopiero teraz mówi się o takich, jak Ona ? Szczęście, że jest PiS.

Teraz to wszyscy walczyli z komuna. Bzdury opowiada ta Pani.
Okragly stol byl jedynym wlasciwym rozwiazaniem.
Przeciwnicy jesli byli to nie bylo o nich slychac.Dzisial PiS kwestionuje go. Lech Kaczynski byl razem z Walesa.
Dopoki "zarlo" to bylo OK/
Stoczniowiec SKP.

Okrągły Stół nie był zdradą. Był świetnym posunięciem. Zdradą było dotrzymanie umów Okrągłego Stołu.
Tyle, że komuniści dobrze wiedzieli kogo przy nim posadzić w pierwszym szeregu.
Obrady Okrągłego Stołu, zorganizował Waszyngton w porozumieniu z Moskwą. Poinformowano hierarchów kościelnych, którzy otrzymywali z USA dolaresy, wyciągnięto starego sprawdzonego Bolka, zorganizowano falę strajków, dokooptowano byłych członków PZPR: Geremka, Mazowieckiego, Kuronia, plus niekumatego ale charyzmatycznego Frasyniuka, syna sowieckiego szpiega i brata komunistycznego zbrodniarza: Michnika i zrobiono przewał na skalę 40 milionowego kraju.

W Magdalence, tak naprawdę, obradowały różne frakcje PZPR-u, plus sympatyzujący z komunistami Michnik, który po prostu, należał do innego ich skrzydła. Oczywiście, siedział w więzieniu, ale czy nie siedział w nim również Gomułka?

O czym piszesz, że "dopóki "żarło" to było OK". Nic by nie żarło, gdyby nie było pod kontrolą i to od samego początku. Po prostu sami komuniści wiedzieli, że dalej nie mogą brać odpowiedzialności za gospodarkę, czyli nie mogą formalnie rządzić. Trzeba było zmienić ustrój, żeby to co nakradli i to co zamierzali nakraść, można było skonsumować. Już wtedy myślano skąd wziąć takich ludzi, którym można będzie wepchnąć jakieś ochłapy, a oni dla tych ochłapów matkę, ojca i cała rodzinę, jeśli będzie potrzeba sprzedadzą, o kolegach nie mówiąc. Ci ludzie zapewnić im mieli taki obrót sprawy, że komuniści tak naprawdę dalej rządzili, ale nie ponosili odpowiedzialności. A że ustrój zmieniony preferował pieniądz, a nie władzę (ten rządził, kto miał pieniądze), komuniści skierowali swoje zainteresowanie różnego rodzaju biznesem, tak, aby pomnożyć co zostało ukradzione na początku. Oczywiście jeśli dało się ukraść później, to kradli. Tak więc, gdyby komuchy chciały spacyfikować ten piękny ruch, jakim była "Solidarność", to by spacyfikowali. Pewnie ofiar wtedy byłoby o wiele więcej niż było. Więc nie pisz, że coś żarło. Kaczyńscy, to ludzie ideowi. Oni uczyli się tych wszystkich zależności i tej parszywej ludzkiej natury. Przy czym szybciej się uczył Jarosław. Bo śp Lech był niepoprawnym optymistą. I dlatego Jarosław jest teraz tak dobrym strategiem.

Ej. Matole sowieckiej agentury. Okrągły Stół to był dla was jedynym rozwiązaniem. Dla nas i Polski był szubrawską zdradą nas i naszego kraju. I tyle w temacie. Poszedł sowiecki pan, to poszedł i pies za nim.

Szanowny Panie Stoczniowcu z caly repektem, ale sadze ze niezrozumial Pan poslania Pani Jadwigi , wsrod wielu milinow , zdecydowa wiekszoc solidarnosciowcow walczyla o WOLNA POLSKE a nie o homoseksualizm, liberalizm=nowa forma komuny. gender i najezdzcow islamskich . Przy okraglym stople bylo pare wyjatkow jak Pan Prezydent Lech Kaczynski nie bylo Pana Gwaizdy. Wiekszosc przy tym wodczany stole to byly parchy i pseudopolacy karierowicze.

Jaki Pan stoczniowiec? Przecież to nasz kolega TAWARISZCZ SASZA i JEWO KAMANDA z CCCP-u.

Popatrz w lustro a zobaczysz prawdziwego Matoła ! Gdy inni walczyli z komuną to zapewne dopiero co pękła guma twojemu staremu i tylko dzięki temu jesteś na tym świecie ?!
Stąd też zapewne twój łeb i morda ,pełne krytycyzmu dla innych
ps. - A na manifestacje KODu też uczęszczasz ? Bo wcale by mnie to nie zdziwiło

Walczyli ,walczyli - widać to było podczas krwawej rozwałki w kopalni " WUJEK" i podczas odbijania internowanych kolegów z więzień. Ale to mi się chyba tylko śniło w nieprzespane noce tamtego czasu.
Niestety, fortuna Polski, toczy się okrągłym stołem.

...tak, DLA komuchow i ich slugusow przebranych na patriotow

Jaka szkole skonczyles? Nie nauczyli cie czytac?

A ciebie nie nauczyli kultury obcowania z innymi ludzmi?
No,to wypad do swojego bydla,na onet,chamski pryszczu.

Jadziu brawo! Pozdrawiam serdecznie. Wspominam spotkanie w Piotrkowie Trybunalskim. A.P.
Mam nadzieję, że kolejnymi gośćmi 'Wywiadu z chuliganem" będą Piotr Hlebowicz i Leonardas Vilkas z Litwy. Czekam niecierpliwie.

Brawo Pani Jadwigo , ujela Pani w dwuch slowach cala istote walki lat siedamdzesiatch i osiemdziesiatych PRAWDZIWI POLACY Walczli o POLSKE NIEPODLEGLA a nie ubacko-masonska demorajizacje(demokracje) O to ostatnie walczyli ,przy kielichu z towarzszmi, parcho-szubracy i psdeudo-polacy karjerowicze.

BRAWA !! duże dla Red. Piotra Lisiewicza i dla wrocławskiej i poznańskiej "Solid.Walczącej" Poznań zawdzięcza ją słynnemu Maciejowi F.

SUPEK KOBITA takich kobiet mozna sluchac dniami i nocami super historia prawdy prawdy jaka byla i kto byl moze jeszcze jest tym uczciwym polakiem patriotom a kto byl i jest smieciem uwazajacym sie za kosz na smieci mapm prosbe do mlodych polakow ze nastepne wybory na odpowiednich mlodych konkretnych polakow nie te wypacykowane w MAGDALENCE GOWNA jednym slowem MAGDALENKE ZNISZCZYMY I TO JAK NAJPREDZEJ musimy budowac odpowiednie sily brac rade od takich polakow jak ta kobieta to jest ENCYKLOPEDIA WIADOMOSCI gdzie jest swinia gdzie jest qurwesyn z magdalenki i jego bachor a gdzie jest PRAWDA

Sluchajcie dalej..

Lista osób reprezentujących opozycję solidarnościową w Magdalence: Lech Wałęsa, Andrzej Stelmachowski, Władysław Frasyniuk, Lech Kaczyński, Władysław Liwak, Tadeusz Mazowiecki, Jacek Merkel, Alojzy Pietrzyk, Edward Radziewicz, Bronisław Geremek, Mieczysław Gil, Witold Trzeciakowski, Adam Michnik, Zbigniew Bujak, Jacek Kuroń, Andrzej Wielowieyski, Ryszard Bugaj; ponadto udział brali przedstawiciele Kościoła katolickiego: ks. Alojzy Orszulik, ks. abp Bronisław Dąbrowski, ks. bp Tadeusz Gocłowski. - za wikipedią
Te osoby pain by chciała widzieć w pierdlu

Chyba nie wszyscy wymienieni "chlali wódę" - vide słynne zdjęcie kiszczaka, michnika i bolka, wznoszących toast kieliszkami siwuchy.

Był bym bardzo rad. Wszystkie. Niektórzy (nieliczni)na krótko

Pani Jadwigo, kłaniam się z szacunkiem. Działacz "S" internowany i aresztowany, skazywany.

Magdalenka była zdradą...!!!
Bolek, Kiszczak i chamski Adaś z Gazety Zaborczej rozdali nasz majątek i zaplanowali dla nas rolę dożywotnich niewolników....!!!
Za te zasługi należy im się pierdel...!!!

stajemy do boju ramię w ramię p Jadwigo
za Ojczyznę
niech szczezną komuchy parszywe

Też jestem wściekły na zdrajców i oszustów. Niech ich piekło pochłonie.

Niesamowita, waleczna Polka. Nic dziwnego, miała Mamę w "Dwójce". Wielki szacunek, Pani Jadwigo. Dziękuję za poświecenie dla niepodległości, nie tylko Polski.

Ojca w "dwojce".

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl