niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Dymisja trzech ambasadorów. Szef MSZ potwierdza

Dodano: 17.07.2017 [19:10]
Dymisja trzech ambasadorów. Szef MSZ potwierdza - niezalezna.pl
foto: msz.gov.pl
Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski potwierdził informacje o odwołaniu trzech ambasadorów. Przyczyny decyzji dotyczącej dymisji dyplomatów nie są znane.

Chodzi o Tomasza Orłowskiego, który od 2015 r. kieruje placówką we Włoszech, Jerzego Marka Nowakowskiego, który jest przedstawicielem RP w Armenii i ambasadora przy Biurze Narodów Zjednoczonych w Genewie Piotra Stachańczyka.

- Nie ma takiego zwyczaju, aby podawać przyczyny odwołania ambasadora – ucina pytania o szczegóły dymisji minister Waszczykowski.

Szef MSZ poinformował również, że chciałby, aby jeszcze w lipcu Sejm zakończył prace nad projektem ustawy o służbie zagranicznej.

Rządowy projekt nowelizacji ustawy o służbie zagranicznej zakłada, że funkcjonariusze i współpracownicy komunistycznego aparatu bezpieczeństwa nie będą mogli pełnić służby zagranicznej - ma to dotyczyć osób, które w okresie od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r. pracowały lub pełniły służbę, albo były współpracownikami organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu tzw. ustawy lustracyjnej. Stosunki pracy z tymi osobami wygasną w ciągu 30 dni.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

najcienszy minister
... no, przepraszam moze Glinski jednak jest mistrzem nijakosci. co prawda z koneksjami ale za to nie najczesciej bzdury wyglaszajacy jak Waszczykowski!

popieram,obaj to bezmyslne bufony.

W Ottawie tez?

Dziwi mnie, ze trzeba na to ustawy, zeby te POubeckie, antypolskie k...y odwolac ze stanowisk, gdzie tylko szkodza, a nie sluza Polsce i Polakom.
I trzeba bylo na to 1,5 roku (a moze nawet i wiecej), zeby to bydlo odwolac z tych stanowisk?
Panie Waszczykowski, czyzby to by byli Pana koledzy, ze Pan ich tak oszczedzal?
Niech Pan popatrzy na Trumpa, jak to sie robi.
Wszystkich dzialajacych przeciwko niemu i USA (glownie demokraci) usunal juz ze stanowisk wysokich ranga dyplomatow.

Bardzo przecietny minister!!! Cala byla ekipa juz dawno powinna byc wymieniona! Panie w okienkach,kierowcy,sekretarki,wszyscy pracownicy w administracji z poprzedniego rozdania oraz wszyscy cwaniacy"security"itp.Cala "WARSZAWKA"-Won!

To od kiedy wiadomo,że na stołku w Berlinie zasiada TW Wolfgang Przyłębski? [https://berlin.msz.gov.pl/pl/ambasada/ambasador].Od kiedy wiadomo o agenturze w ataszatach?

KUPA SMIECHU P WASZCZYKOSKI TAKI GNOJ POLSCE ROBISZ KTO CIEBIE TAM WSADZIL KTO

Spokojnie @niemiecki ambasadorze, nie twoja głowa w tych sprawach, jak na razie to idzie w dobrym kierunku, napij się mleka i lulu, miłego snu.

To już trzej ostatni z peerelowskiej układanki? Bo już chyba czas najwyższy na ostateczne wyczyszczenie tej stajni Augiasza? Prezydent Orban się nie patyczkował i od razu zrobił w ambasadach porządek a my się za to bierzemy jak ...pies do jeża.

Panie Ministrze. Jestem za PISem. Domyslam się, że bardzo trudno jest w kierowanym przez Pana Resorcie dobrać kadry według klucza aby byli to kompetentni, rzetelni fachowcy, przyjaciele Polski, a jednocześnie osoby sprzyjający obecnej władzy. To jest dyplomacja, a w dyplomacji pracują ludzie często z pokolenia na pokolenie. No bo jeżeli rodzice byli na placówce to dziecko wzrastało na placówce itd... Proszę się przyjrzeć pracy ambasadora RP przy U...i w B....i. Człowiek zamiast budować wizerunek Polski, spotykać się z ambasadorami, bywać w towarzystwie to biega po korytarzach siedziby i czepia się ludzi o błahe sprawy. Ma złą opinię u swoich współpracowników. Oczywiście powinien być wymagający ale jednocześnie rzeczowy, a nie czepialski. Kadra jest przeciwko temu panu, a przecież to ambasador powinien zjednywać sobie ludzi, ocieplać wizerunek, być przykładem w pracy. Wiem, że to Pana dobry znajomy ale to bardzo źle dla Polski i tym samym dla PISu. Nie musi Pan go zmieniać ale niech Pan przygotuje ankietę anonimową i przeprowadzi badanie podczas pobytu w B...i. Potem Pan zdecyduje. Takie badanie powinno mieć miejsce we wszystkich ambasadach. Nastąpiła Dobra Zmiana.

nareszcie

Minister Waszczykowski powinien był dodać, że to losowanie przeprowadził komputer. A kogo wskaże jutro to zobaczymy.

bez- kto jest za,?kto sie wstrzymal?pamietaj iz WB I italia,nie popierala p.Junkersa,26:2 Kto powinien byl dodac,kogo wskazal",komputer"?
Od Ministra Waszczykowskiego trzymaj sie gnido z daleka! Lapy precz od Polskiej Dyplomacji.

Nie czujesz ironii cymbale?
Muszę cię zmartwić szmaciarzu, bardzo lubię ministra Waszczykowskiego i wg mojej oceny to jest bardzo dobry minister. A blady strach na komuchów, sprzedawczyków jak zostanie zadany przez niego to i b.dobrze.

O widzę, że dysponujesz informacjami i wiesz jak wielu tych kompetentnych trzeba wymienić! Losowanie to jednak przesada!

A kuku! Dobrze się czujesz? To gadka dla debili!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl