niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Oman z transporterami opancerzonymi

Dodano: 17.07.2017 [18:53]
Oman z transporterami opancerzonymi - niezalezna.pl
foto: flickr.com
Turecki koncern zbrojeniowy FNSS Savunma poinformował w ubiegłym tygodniu o tym, iż dostarczył pierwszą serię kołowych transporterów opancerzonych(KTO) Pars III 8x8 do Omanu.

Oman złożył zamówienie na 172 Kołowe transportery opancerzone Pars III o napędzie 8x8 u FNSS Savunma w kwietniu br. . FNSS PARS dostępny jest w konfiguracji 6x6 oraz 8x8. Druga z wersji ważąca około 30 ton której załogę stanowi trzech żołnierzy może zabrać ze sobą dziewięciu wojskowych desantu. Zasięg wynosi około 800 km a prędkość maksymalna 100 km/h. Do podwozia jak i pod siedzeniami zostały zamontowane dodatkowe płyty ochronne mające zwiększyć bezpieczeństwo załogi. PARS III w wersji 8x8 może ponadto pływać. KTO sprzedany do Omanu wyposażony jest w zdalnie sterowaną wieżyczkę FNSS Saber-25 do której zamontowane jest 25 mm podwójne działko oraz karabin maszynowy kal. 7.62 mm, dalmierzem laserowym o zasięgu 8 km oraz systemem kontroli ognia. Jest to już drugie zamówienie na KTO Pars III. Pierwszy kontrakt na te transportery został złożony przez Malezję w lutym 2016 roku na liczbę 247. Realizacja kontraktu ma odbywać się wspólnie z malezyjską firmą DRB-Hicom Defence Technologies (Deftech).
Autor: Źródło:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl