niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Kulisy wizyty pary książęcej. William i Kate zachwyceni powitaniem Polaków. ZOBACZ ZDJĘCIA

Dodano: 17.07.2017 [18:26]
Kulisy wizyty pary książęcej. William i Kate zachwyceni powitaniem Polaków. ZOBACZ ZDJĘCIA - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Wizyta pary książęcej w Polsce jest ich pierwszą w Europie Środkowo-Wschodniej i poza krajami Wspólnoty Narodów, w której biorą udział ich dzieci, książę George i księżniczka Charlotte.  Baczni obserwatorzy mogli zauważyć, że para książęca czuje się w naszym kraju dość swobodnie. Książe William i księżna Kate wielokrotnie naginali nawet protokół i pozwalali sobie na bardzo spontaniczne reakcje na powitanie zgotowane im przez Polaków.

William i Kate zostali podjęci przez Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę w Pałacu Prezydenckim. Para książęca spacerowała po Krakowskim Przedmieściem witana przez tłumy warszawiaków i turystów. Powitanie zgotowane Williamowi i Kate przez Polaków bardzo spodobało się parze książęcej.
(fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska)
Przed godz. 16 brytyjska para książęca oraz prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda przybyli do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotkali się z weteranami II Wojny Światowej oraz bohaterami powstania.
 (fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska)
Odwiedzili także inkubator przedsiębiorczości w wieżowcu Warsaw Spire, gdzie swoje centra mają firmy technologiczne i start-upy.
(fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska)

(fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska)
 
Ostatnim punktem wizyty pary książęcej w poniedziałek w Warszawie będzie przyjęcie z okazji 91. urodzin królowej Elżbiety II w Łazienkach Królewskich, podczas którego książę William wygłosi przemówienie.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Dziekujemy,za wizyte w Polsce.
Prosze nas odwiedzac czesciej.Polska powanie rozwaza powrot do monarchii;)
God Save The Queen.God save Poland.Boze blogoslaw wolnym narodom.Wizyta prezydenta Trumpa oraz pary ksiazecej Wielkiej Brytanii ma znaczenie,wydzwiek na arenie miedzynarodowej.

Polacy rozszyfrowali Enigme i walczyli dzielnie w Bitwie o Anglie,potem zdegradowano najlepszych,to nie bylo fair!Nie uczestniczyli w paradzie zwyciezcow w Londynie bo sprzedano Polske w Jalcie!

Całą tą klikę królewską w Wielkiej Brytani nie cierpię. Banda darmojadów, którzy żyją na koszt podatników. ALE!
No właśnie, jest to "ale", dla którego Brytyjczycy tolerują, akceptująi płacą na luksus królewski. Może tego potrzebują by czuć resztki Angli i tradycji w obliczu multikulturalnej "papki" , która zalała Anglię dzięki lewacko-liberalnej teorii o "Nowej Wieży Babel"? Może w kontekście Polski i jej walki o tożsamość narodową w epoce globalno-multikulturalnej utopii, ta wizyta wpisuje się w wizytę Trumpa, który uosabia narodową tożsamość i zachodnie wartości. Widząc symbolikę ich gestów i fakt , że po Brexicie, przyjeżdżają do Polski po wizycie Trumpa, myślę, że jest symbolika pokazująca, że tradycja i narodowość są wartościami w Europie.
Tylko pod tym aspektem toleruję tę wizytę i jej koszty.
Do kraju gdzie mieszkam, a raczej do przyszłego kraju, nigdy nie przyjadą. Są symbolem brytyjskiej opresji.

Odczucia nt monarchii to oczywiście kwestia poglądów - moje są mieszane - sama instytucja mi się podoba, ludzie którzy ją sprawują nieraz jednak rozczarowują.
Niemniej co do kosztów to znam inne wyliczenia i z tymi darmojadami to nieprawda - sam "przemysł" turystyczny zarabia na królowej miliony funtów. No i nie zapominaj, że to, co formalnie należy do monarchii - te zamki, pałace, zabytki - jest utrzymywane przez dwór, a stanowi własność i dziedzictwo narodowe.
Po prostu inaczej się to nazywa.

Przepraszam, że trochę nie na temat. W Gdańsku przygotowania do wizyty księcia i księżnej idą pełną parą a wolontariusze rozdawać będą mieszkańcom przygotowane przez miasto powitalne chorągiewki: 3 tys.brytyjskich i 3 tys. gdańskich. Widzicie to? GDAŃSKICH. Ludzie już trochę przeglądają tu na oczy (chociaż moim zdaniem jeszcze za mało) i nawołują, aby wziąć ze sobą flagi polskie, skoro Adamowicz o nich zapomniał.
http://deluxe.trojmiasto.pl/Ks...

Cieszy mnie ta wizyta ...

Cieszy mnie to powitanie - tak witają obcych "Polscy nacjonaliści", Polski zaścianek ... izolowani Polacy.

he he śmiechu warte te teksty TOTALNEJ oPOzycji.

A tak poważnie - to jeśli ktoś (jakieś ciemne siły) nie nastawi wizytujących nas gości negatywnie (Książę, Księżna, Prezydent) - to myślę, że będą mile zaskoczeni.

Oby zabrali z Polski miłe wspomnienia

Jaka pierwsza dama? Prowincjo, ocknij się! Żona prezydenta albo pani prezydentowa. Ludzie, ogarnijcie się trochę. To, że w Ameryce tak gadają, to my też tak musimy? Czy Polska jest amerykańską kolonią?

PO 70 latach (1945-2015) za-Bugowej Koloni... wybralismy teraz Amerykanska.. ktora bedzie duzo, duzo LEPSZA - co widac juz bardzo wyraznie po 1,5 roku !!

Podoba mi się ta wizyta ale nigdy nie zapomnę podziału churchilowsko-stalinowskiego i jankeskiego pojałtańskiego podziału ziem w europie kiedy zaje.ano Polsce około 50 procent ziem do niej należących, i to po rzezi wołyńskiej kiedy Polacy powinni dostać te ziemie gdzie spłynęła ich krew i piekielne męczarnie. Mam nadzieję , że kiedyś im odpłacimy pięknym za nadobne.Karma zostaje.Nie lubię ukraińców a jeszcze bardziej kacapów

Mój Drogi, to co piszesz włącza się niestety w sowiecką narrację - upraszczasz sprawy i nakręcasz emocje.
I wiem, co piszę - moja rodzina tam właśnie przetrwała wojnę.
Jeśli jesteś prowokatorem - odpuść, to nie jest temat do żartów. A jeśli nie jesteś - przyjrzyj dokładnie.
(a jeśli jesteś wierzący, modlitwa niezbędna)
Na tych emocjach jesteśmy rozgrywani - zauważ, wszelkie akty bezczeszczenia polskich mogił na Ukrainie mają zawsze miejsce na kilkanaście dni przed sowiecką ofensywą. Sprawdź sam.

za niedługo targowicy zostanie rus i prus,i korea połnocna!

No i Venezuela, gdzie rowniez o Socjalistach juz nie ma co wspominac !!

"IZOLACJA" Polski trwa w najlepsze!!!!!
Tylko dlaczego "pchają"się do nas tacy ważni goście?
Totalna opozycjo, jak to wytłumaczyć?

Jedna z wersji bedzie... no bo Ich samoloty lecace "gdzies tam" wyladowaly w Polsce, by tylko zatankowac tansze paliwo !!

Totalna TARGOWICA głosiła , że nikt w UE nas nie uważa. Nikt z nami nie chce rozmawiać. Dowody Trump i para Książęca przeczą kłamstwom totalnej opozycji PSL PO i Nowoczesnej.

Brawa dla naszego Rządu i Prezydenta.

Czyli taka normalność, tak jak wizyta prezydenta USA D.Trumpa, która zapewne miała większe znaczenie, gdyż zapadały ważne decyzje dla Polski. To tylko taki skrót, ale odniosłem się do normalności Polaków, bo to co obserwujemy w wykonaniu tzw "totalnej opozycji" nie jest normalne i idzie w świat, gdzie np takie Niemcy zaraz próbują to wykorzystać do ataków na polski rząd, który ewidentnie im nie pasuje, bo w ICH interesie jest to, żeby rządziła Platforma tzw Obywatelska. Co do wizyt, to widać, że Polacy potrafią bardzo dobrze przyjmować zagranicznych gości, zachowywać się, czy odnosić sukcesy w kwestii partnerstwa Polska-USA. Melania Trump mogła się przekonać o przygotowaniu wizyt np Polska-Niemcy, gdzie tu pełna swoboda, a tam nawet z hotelu wyjść nie mogła. Niemcy w Hamburgu mieli Sodome i Gomore, ale i tak bełkotali i bazgrali o Polsce, tak im przeszkadza PiS i prezydent Duda, jak tzw "totalnej opozycji"

ocieplają stosunki bo zaczęli panikować, że Polacy chcą wracać do kraju. To znaczy oczywiście ci których angole nie zabili.
Przy takiej ilości narodu jakby choć i parę procent od nich się odwróciło, to by zachwiało ich gospodarką- tym bardziej w tym czasie.
Budują ich kraj, a my budujmy NASZ

Ciekawe, czy w Berlinie będą siedzieć cały czas w Hotelu jak żona I Dama Prezydenta USA w Hamburgu?
Nie wydaje mi się aby tam w Niemczech byli tak witani jak u nas, Polacy są mili, eleganccy, szarmanccy, przyjażnie usposobieni do gości.
Nie wyobrażam sobie powitania przez Bula i kaszalota książęcej pary w Polsce, znowu wstyd i obciach byłby.
Ładne zdjęcia.

piotr | 17.07.2017 [18:34] To uważaj dalej! Tylko lej połowę kieliszka, bo już masz zalaną dupę, a do świtu daleko!!!

Nie bojsia...! Gdyz pozniej przejdziemy na drugi system tzn. chlusniem bo usniem !!

Dzisiaj na ulicach Warszawy radośni,uśmiechnięci,mówiący dobrą polszczyzną ludzie.Wczoraj na scenie pod sejmem ordynarna,wulgarna,niechlujna szumowina z bełkotem na ustach.Dzisiaj zwykli mieszkańcy mowili piękniej niż wczoraj ta niby szemrana elyta.

Polacy zawsze potrafią " zgotować" tak zaszczytnym gościom wspaniałe powitanie w naszym Kraju :)

i znowu najpierw Polska

a

potem Niemcy

:-)))

W Niemczech juz byli wczesniej . W ogole objezdzili caly swiat wiec Polska nie jest ich pierwszym krajem .

ja uważam , ze Anna Komorowska prezetowałaby się lepiej od Agatki

Podziwiam Piotra, wprawdzie za ironiczne bardzo, .... ale jednak wielkie poczucie chumoru !!!!

:o))

ENDE

Tak, PO-d katem nadwagi, gdzie o wygladzie juz nie ma co ws-PO-minac !!

To pewniak Anna Komorowska prezentowała być może lepiej ale z waichową tramwajarą Henryką Krzywonos lub Markiem Ewą Hołuszko.

a może z Anną Grodzką?

nooo aaa gajowy?

Co on by zrobił albo powiedział ???

ale was wkręcił

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl