niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Eurokraci znów zaczynają straszyć Polskę „konsekwencjami”. Czas na wariant „zagranica”?

Dodano: 17.07.2017 [18:23]
Eurokraci znów zaczynają straszyć Polskę „konsekwencjami”. Czas na wariant „zagranica”? - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Liderzy pięciu grup w Parlamencie Europejskim chcą, by jego przewodniczący Antonio Tajani wysłał jasny sygnał" w imieniu PE do polskiego prezydenta, rządu i parlamentu, że przyjęcie zmian odnoszących się do wymiaru sprawiedliwości spotka się z „konsekwencjami”. Wszystko to wpisuje się w dobrze znany scenariusz nakreślony na początku 2016 roku przez Grzegorza Schetynę: ulica i zagranica. Ulica była wczoraj i nie wypaliła.

„Przed rozpoczęciem się nadchodzącego posiedzenia Sejmu musimy jasno oświadczyć, że przyjęcie tych regulacji (dotyczących zmian w wymiarze sprawiedliwości - PAP) będzie miało swoje konsekwencje - jako że prawa te nie są zgodne z unijnymi traktatami i członkostwem w UE” - napisali szefowie grup politycznych w PE.

Chcieliby oni wystąpienia do prezydenta Andrzeja Dudy, aby ten nie podpisywał przyjętych już przez parlament ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o ustroju sądów powszechnych.

Pod listem do Tajaniego w tej sprawie podpisali się: szef frakcji Europejskiej Partii Ludowej Manfred Weber, lider Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w PE Gianni Pitella, przewodniczący liberałów Guy Verhofstadt, szefowa Konfederacyjnej Grupa Zjednoczonej Lewicy Europejskiej Gabi Zimmer oraz współprzewodniczący Zielonych Ska Keller i Philippe Lamberts. Ugrupowania te skupiają zdecydowaną większość europosłów w PE.

Czytaj też: Oto hipokryzja niemieckich polityków. Oni mają czelność pouczać nas w sprawie sądów!?

Tymczasem szef MSZ Witold Waszczykowski wyraził dziś w Brukseli nadzieję, że Komisja Europejska „nie zachowa się histerycznie” w sprawie Polski w kontekście dyskusji na temat reformy wymiaru sprawiedliwości. Komisja Europejska na wniosek jej szefa Jean-Claude'a Junckera zajmie się w środę sytuacją w Polsce, w tym zmianami w Krajowej Radzie Sądownictwa, w ramach procedury praworządności.

Kilka dni temu minister ds. europejskich Konrad Szymański, przesłał pismo do wiceprzewodniczącego Komisji Fransa Timmermansa, w której opisywał bieżącą sytuację. Waszczykowski wypomniał przy okazji Timmermansowi, że ten będąc przed kilkoma tygodniami w Polsce nie skorzystał z zaproszenia, aby odwiedzić MSZ, natomiast uczestniczył w wiecu politycznym „Gazety Wyborczej”. Wiceszef KE otrzymał od tego dziennika tytuł „Człowieka Roku”.

Czytaj też: Timmermans człowiekiem roku „GW”. Przypominamy jego wypowiedzi, w których atakował Polskę

Szef polskiej dyplomacji podkreślał, że nie ma potrzeby, aby instytucje zewnętrzne zajmowały się reformą KRS w naszym kraju.

Nowela ustawy o KRS przewiduje m.in. wygaszenie kadencji 15 członków Rady będących sędziami. Zgodnie z nowelizacją ich następców wybrałby Sejm - dziś wybierają ich środowiska sędziowskie. Według opozycji kadencji członków Rady nie można wygasić ustawą zwykłą, bo wymagałoby to zmiany konstytucji. Nowela o ustroju sądów powszechnych zmienia zasady powoływania i odwoływania prezesów sądów przez zwiększenie uprawnień ministra sprawiedliwości oraz m.in. wprowadza zasady losowego przydzielania spraw sędziom.

Po tym jak PiS przejęło władzę w wyborach parlamentarnych Grzegorz Schetyna kreślił scenariusze rozwoju sytuacji:

Jeżeli będzie utrzymane takie tempo konfliktu, naszą aktywnością będzie ulica na pewno. A także Europa. Dzisiaj idziemy po to, żeby zabrać władzę PiS-owi. Co będzie jak będą wcześniejsze wybory? Nie można tego wykluczyć.

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Po co Polsce ta puszczalska Unia ? Dają niby kasę ale ile wydoją i co już zniszczyli w Polsce tego nie powiedzą . Teraz ich celem jest zniszczenie narodu polskiego poprzez wepchanie na terytorium Polski tysięcy kolorowych nierobów z Afryki . Unia to komunistka Merkel i ona chce mieć w swoich łapach całą Europę .

Glosujac na PiS liczyłam na dobrą zmianę a nie na drugą Białoruś.
Nie wiem jak możecie tak bezczelnie dążyć do wyjścia Polski z Uni. Bez uni w tej chwili nie znaczymy nic. Putin będzie mógł robić sobie manewry w warunkach bojowych tak jak teraz na Ukrainie.
O to wam chodzi?

Nie Będzie niemiec Pluł Nam w Twarz...
I unia Również..
Jak będziecie straszyć, to uwolnimy się od G-estapo Unijnego..

Polak? Naprawdę?
Jeżeli wyjdziemy z Uni to NATO w razie ataku też się na nas sypnie. Putin będzie robił w Polsce co chciał. O to ci chodzi?
Obrażasz prawdziwych Polaków swoim nickiem.

Zróbmy wreszcie to samo, co Anglicy. Tylko POLEXIT jest mądrym wyjściem z tej pełnej czerwonego lewactwa Mumii Jewropejskiej! Na razie PiS boi się o tym w ogóle myśleć, no i oPOsy z oPOzycji "zjadłyby" ich za to. W dłuższej perspektywie ta lewacka hołota pod wodzą czerwonego gnoya Timmermansa co chwilę będzie nam życie umilała.

Macie jakiś dyżur? Większość Polaków rozumie, że wyjście z Uni to koniec Polski. Będziemy tak samo wolni jak Białoruś na pasku Putina. O to wam chodzi?
P.S. Dlaczego strażnik forum nic nie robi z tymi wpisami?

Może niech wystąpią do PE o zmiane prawa w wymiarze sprawiedliwości w Niemczech i dostosowanie go do tego co jest obecnie w Polsce i wtedy będzie równowaga.

NAPARWDE LIDERZY tejze unii niemieckiej zwnanej dla niepoznaki europejska ZAPOMNIELI O SWOIM SKOMPROMITOWANIU!!!bo jakze alkoholik moze wysylac jakies grozby kiedy sam swego czasu byl zamieszany w afere podatkowa i sprawa sie toczy to nic ze mdlo opieszale WAZNE JEST W SADACH ,nastepny tfusk ktory ma przesluchania na karku w sprawie organizacji wizyty96 osob w KATYNIU podczas ktorej zgineli w katastrofie smolenskiej,ma przesluchania na karku w sprawie amber gold piramidy finansowej gdzie oszukano 20tysiecy obywateli POLSKICH na blisko 900milionow zlotych,inni liderz tez maja swoje za uszami wiec TO NIE SA ZADNE AUTORYTETY ktorzy winni sie osmielac rzucac kalumnie na POLSKE KRAJ BOHATEROW mordowanych przez hitlerowksie niemcy czy kolegow hitlerowskich sowieeckich stalinowcow!!NARODY EUROPY zagubily sie ogromnie POZWALAJAC NA PRZEWODNICTOW niemcow TO SKANDAL niemcy ktore maja krew na rekach milionow wymordowanych ludzi w obozach ktore tworzyli w kazdym kraju gdzie ekstermnowali ludzi roznego pochodzenia NIGDY ALE TO PRZENIGDY nie powinni przewodzic czy narzucac innym swoje zdanie!!!niemcy sa krajem o podlozu nacjonalistyczno faszystowskim oni tego nigdy nie zniszcza u siebie...

Czas najwyzszy na POLEXIT......a wtedy za wewnetrznych Moskali zabrac sie ostro i do piehdla jak mowi HGW

POLEXIT? I co później? Grzeczne państwo satelickie na wzór białoruski czy buntujące się na wzór Ukrainy? Myślisz, że ktoś chociaż kiwnie palcem gdy Putin wjedzie czołgami? Gdy będziemy poza Unią, to możemy oczekiwać jedynie na wyrazy ubolewania.
Tego chcesz?

no to w strefie euro musi być naprawdę źle ze trzeba się zająć ustawami w Polskim parlamencie które to ustawy regulują pewne kwestie które były do tej pory nieuregulowane i są zbliżone do rozwiązań w krajach starej UE, zaczynam myśleć że może parlament europejski trzeba rozwiązać bo zajmuje się czymś innym niż tworzeniem DOBREGO PRAWA UE, czas przestać zajmować się kłótniami czy nieuzasadnionymi skargami i wziąć się do pracy

waszczykowskimu brakuje wyczucia wystrczylo przciez powiediec ze zmiany ida w kierunku dopasowania do systemow w UE a szczegolnosci niemieckiego i mordy w kubel. Marny to dyplomata ,a wystarczy tylko troche sie zastanowic.
Swoja drogapodobnie mozna zrobic z ustawa o mediach i prasie i pozbyc sie niemieckiej propagandy. Swoja droga w niemczech nie wesolo;ubogadzanie kulturowe jakos bokiem wychodzi:w Berlinie pobili muzulmanie za noszenie krzuzyka,w dortmundzie 30tu rozrabialo na dworcu i nozownik zaatakowal ,a festiwalu kolo sztutgartu 1000 obmacywalo kobiety a i pobilo policjantow itp.

Niech ktoś w j.angielskim wyśle tym zatroskanym powiadomienie, że się zgadzamy, pod warunkiem, że u nich będzie w SN tak, jak u nas jest teraz. Jeśli przeprowadzą tak swoje reformy w sądach, to my wówczas również wrócimy do tego samego!! Proste? Proste!
Wysłać to do Tajaniego, Guja, Webera Zimer,Keler i Lambrert!
YOU FERST, WE LATER!

TO ROBOTA NACZELNEGO KAPUSIA OPOZYCJI ZWANEGO RUBIKONIEM.
ON CHCE W DONOSACH PRZEŚCIGNĄĆ SŁYNNEGO UBOLKA. I TAK OBAJ SKOŃCZĄ NA ŚMIETNIKU HISTORII, BO TAM ICH MIEJSCE.

Europa stoi na krawędzi wojny religijnej a oni zajmują się takimi duperelami !! wolnoć tomku w swoim domku i od Polski wara, czego jak czego ale UE na pewno nie powinna nas uczyć praworządności i ładu lecz na odwrót.

Gdzie byli ci od konsekwencji jak niemiecka krowa, Mengela otworzyla na osciez wrota do chlewu zwanego Eurokolchozem.
Gdzie byli, jak w 2015 milionowe trunami muzulmanskiej dziczy przelewalo sie przez Europe.
Wreszcie gdzie sa oni teraz w obliczu farsy rozgrywajacej sie na Morzu Srodziemnym, gdzie dzien w dzien tysiace murzynskiej i arabskiej dziczy sa rzekomo ratowani zaledwie kilka kilometrow od wybrzezy Libii.
W tej sytuacji oni milcza, mimo ze juz dawno w calej Europie powinny dzwony przez 24 godziny na dobe bic na alarm.
Ta syjonistyczna holota widzi tylko zagrozenie demokracji w krajach, ktore probuja sie przeciwstawic temu zalewowi i wszelkim patologiom w Eurochlewie.
O konsekwencjach to powinny mowic Polska i Wegry, gdyz jedynie one wskazuja i mowia glosno o tych patologiach, ktore przez inne kraje sa swiadomie przemilczywane.

Wielu mówi o kolejnych exit'ach, a w konsekwencji o rozwiązaniu UE.
To by się zaczęło dziać - tysiące urzędasów o niemałych apanażach na bruk ? To chyba jeszcze gorszy problem od nachodźców.

Traktaty Unijne czy ich powaliło ? To KONSTYTUCJA w Polsce jest nadrzędna a ona mówi wprost że PARLAMENT ustawami reguluje prace sądów. Po drugie TK jako organ konstytucyjny zezwolił na przedwczesne zakończenie kadencji sądu najwyższego. PE czy KE nie maja DEMOKRATYCZNEGO MANDATU w danym kraju to jak mogą ingerować w DEMOKRACJĘ.

Olać KOMUNISTÓW Parlament Europejski czy Komisja Europejska którzy nie mają nic do DEMOKRACJI w Polsce. Po pierwsze nie mają MANDATU demokratycznego czytaj KE a eurodeputowani niby wybierani ale krytykują nas tylko komuniści.

Dotychczasowa praktyka pokazała, że unijna Centrala ma duże kłopoty w podejmowaniu skutecznych działań wobec państw członkowskich.

Robić swoje, nie zwracać uwagi na biurokratów i pasożytów UE, którzy biorą wielkie pieniądze za nic. Mogą nam nagwizdać. Trzeba pilnować gospodarki. Będziemy silni będą jedli z ręki. Pasożytów z PL, którzy protestują pod Sejmem, potraktować zgodnie z przepisami. Jak przejdzie źle ulicę karać. Wejdzie na trawnik - karać. Dać im free kawę i niech sobie protestują.
Będzie trochę folkloru pod Sejmem. Pod Białym Domem jest ponoć jeden co protestuje już 20 lat. Dobra decyzja z wycofania się z benzyny. Jeszcze Szyszkę trzeba przerzucić gdzieś do archiwum niech przerzuca papiery i nie podejmuje decyzji. On może zabrać nam młodych wyborców. Nie martwić się puszczą, niech ją jedzą korniki. Jak ją zjedzą całą to zrobimy akcję sadzenia dębów. Świerki są paskudne. Na zachodzie Kanady też robactwo je zjadło. Ciągnąc karawanę dalej i nie przejmować się szczekaniem. Ale uwaga na kretów !

Eurozboczki możecie nas normalnych Polaków pocałować w dooooopęęę !!! He..he..heeee !

POLEXIT juz jawnie mowia w Niemczech Makrela Eurokraci ze
maja wszystkim krajom zmienic traktaty.

Wychodzic i nie zastanawiac sie. Zrobili sobie z nas kozla ofiarnego jaka reforme przeprowadzimy - nie podoba sie juz nas strasza co to jest.
PiS nie ugiac sie .

Chce referendum na temat wyjscia z uni!Natychmiast!

Tak odwrócić się i odejść. Nie. Mamy siłę i wolę, by ten zdemoralizowany twór naprawić. Bracia trójkąta pomogą.

Po nastepnych wyborach wasza partia zniknie poprostu.

POLEXIT CORAZ BLIŻEJ

Mimo prowokacji, krew na naszych ulicach nie płynie.Nic nie może być wykluczone by jednak do tego doszło. Próba wyjścia z eurokołchozu, jest rozważana, jako "zagranica."Warto się z tym wstrzymać, ponieważ jest dużo innych spraw do załatwienia w domu.

Oby... I oby razem z pozostałymi państwami naszej części Europy, choć nie wiem, czy to realne.

"Trojpodzial" za platformy:
1. tusk i jego ekipa: amber gold, autostrady, pendolina, stocznie, cukrownie etc
2. szczegolna kasta: pendrive-y, kielbasa ale takze ulice i kamienice wartosci miliardow
3. bul i jego szpiegownia: bydlo na pastwisku, gesiarka, niszczarki dokumentow, wieze do odtwarzania muzyki, zestawy sztuccow ale takze miliardy ze skoku wolomin i innych zrodel, w ktore byl zamieszany bul i jego kolesie z WSI.

No niech ktos z was krytykantow powie, ze nie bylo "trojpodzialu"

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl