niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Zastrzeżenia do budowy Nord Stream 2

Dodano: 17.07.2017 [18:23]
Zastrzeżenia do budowy Nord Stream 2 - niezalezna.pl
foto: Russian Presidential Press and Information Office;creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en
Dziś rozpoczęło się wysłuchanie ekspertów mających zastrzeżenia do budowy w Niemczech gazociągu Nord Stream 2. Wysłuchania odbywają się za zamkniętymi drzwiami w Stralsundzie - podała agencja dpa. Mają potrwać pięć dni.

Organizacje ochrony środowiska mają zastrzeżenia do przebiegu trasy magistrali, którą gaz ma popłynąć z Rosji do Europy. Ich zdaniem budowa magistrali gazowej koliduje z wyznaczonym przez rząd Angeli Merkel celem nowej polityki energetycznej, polegającej na odchodzeniu od kopalnych źródeł energii i zwiększaniu udziału źródeł odnawialnych.

Eksperci World Wide Fund for Nature (WWF) ostrzegają, że w toku prac budowlanych tylko w niemieckiej strefie ekonomicznej do wody przedostanie się 239 ton fosforu.

Rzecznik Nord Stream 2 powiedział, że opierając się na doświadczeniach z budowy pierwszej, uruchomionej w 2011 roku magistrali Nord Stream można udowodnić, iż interwencja w przyrodę dotyczy tylko wybranych miejsc i jest ograniczona czasowo.

Do Urzędu Górniczego w Stralsundzie oraz Federalnego Urzędu Żeglugi i Hydrografii wpłynęło ponad 200 pisemnych uwag i zastrzeżeń.

Nord Stream 2 to projekt liczącej 1200 km dwunitkowej magistrali gazowej z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie o mocy przesyłowej 55 mld metrów sześc. surowca rocznie. Gazociąg ma być gotowy do końca 2019 r. Po tym roku Rosja zamierza zaprzestać przesyłania gazu rurociągami biegnącymi przez terytorium Ukrainy.

Polska, kraje bałtyckie i Ukraina sprzeciwiają się projektowi.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Rosja całkowicie jest podporządkowana Niemieckim Masonom i oddaje im swoje wpływy przede wszystkim na Ukrainie - brak opłaty przesyłowej; ale Pan Putin skutecznie niszczy Rosję podporządkowując ją Niemcom

Kacap z tego żyje. Nie potrafią nic wyprodukować i sprzedać na świecie. Nawet broń ustępuje jednak rozwiązaniom zachodnim. Tylko kradzież gazu z Syberii i handel nim. A Syberia to wcale nie jest Rosja, jej terytorium zostało zagrabione.

Taka uwaga. Podobną „ścieżkę akceptacji” (zdanie miejscowej ludności, opinia ekologów, itd.) będzie musiał przejść projekt gazociągu z Norwegii i Danii do Polski.

Problem w tym że na gaz z NS2 jest pełno chętnych a na gaz z naszej Rury Baltic Pipe tylko PGNIG !!---- ale to nie dziwne bo wyższą cenę gazu norweskiego i całej inwestycji i tak wrzucą w nasze rachunki.

konkretny, ty agent czy pożyteczny??? A skąd u ciebie jest już takie przekonanie i wiedza, że za gaz norweski będziemy płacili drożej niż za ten od Putina i Makreli na który jak twierdzisz jest pełno chętnych??? To ty uważasz, że Makrela inwestuje w rury w celach charytatywnych??.

...Projekt Ribbentrop-Mołotow wiecznie żywy!!!...Niech sobie tą rurę wsadzą w d...!!!...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl