Gersdorf w ogóle nie chciała podjąć tematu. Powiedziała tylko dwa słowa. WIDEO

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

To nie wysłuchanie publiczne, to jest samowolka i demolka opozycji, wysłuchanie jest wtedy, kiedy wyrazi na nie zgodę Sejm albo komisja - tak rzeczniczka PiS Beata Mazurek skomentowała poniedziałkowe spotkanie ekspertów na temat projektu PiS o Sądzie Najwyższym. Dziś naszej reporterce udało się zadać kilka pytań pierwszej prezes Sądu Najwyższego Małgorzacie Gersdorf. Ta - na temat korupcji wśród sędziów - nie chciała zbyt wiele mówić.

Posłowie tzw. totalnej opozycji i ich sympatycy protestowali wczoraj przed Sejmem przeciwko planowanym przez PiS zmianom w sądownictwie. Dziś zorganizowali spotkanie ze środowiskiem sędziowskim, nazywając to „wysłuchaniem”, choć takim wcale nie było. Wzięli w nim udział m.in. Małgorzata Gersdorf, były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński, były prezes SN Adam Strzembosz oraz przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa Dariusz Zawistowski.

- Spotkanie części liderów opozycji z przedstawicielami środowisk sędziowskich miało charakter konsultacyjno-doradczy i opiniodawczy - głosił oficjalny komunikat Centrum Informacyjnego Sejmu.

Dzisiejsze spotkanie miało charakter nieformalny, które omyłkowo było opisywane jako wysłuchanie publiczne

- podało CIS w komunikacie.

O tym, że w Sejmie zorganizowane zostanie wysłuchanie publiczne z udziałem prawników ws. projektu PiS ustawy o Sądzie Najwyższym mówił już w ubiegły piątek szef PO Grzegorz Schetyna oraz zapowiadali je w poniedziałek przed południem inni politycy PO.

To nie jest żadne wysłuchanie publiczne, to jest samowolka i demolka opozycji

- podsumowała Beata Mazurek.

Wysłuchanie publiczne jest wtedy, kiedy wyrazi na nie zgodę po pierwsze Sejm albo właściwa komisja, więc to nie jest żadne wysłuchanie publiczne. Operowanie takim pojęciem służy tylko i wyłącznie temu, żeby zrobić znów zamęt i niepokój wśród opinii publicznej, wśród Polaków

- dodała.

W budynku parlamentu była nasza reporterka Cyntia Harasim. Zapytała Małgorzatę Gersdorf o to, czy podtrzymuje swoją wypowiedź o tym, że za 10 tys. zł. można się utrzymać tylko na prowincji.

Sędzia (...) ma rozstrzygać sprawy najważniejsze i bogatych, i biednych i musi być uwolniony od trosk życia codziennego

- stwierdziła Gersdorf.

Na pytanie innego reportera o to, czy jest korupcja wśród sędziów, prezes SN udzieliła niezbyt wyczerpującej odpowiedzi: - Nie ma.

ZOBACZ WIDEO:

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,vod.gazetapolska.pl,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

​Nie potrafiła tego ukryć. Spojrzenie HGW na Andrzeja Dudę mówi wszystko – WIDEO

twitter.com

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

  

Podczas wczorajszych uroczystości związanych z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent stolicy dała niezły „popis”. W swoim wystąpieniu nie mogła powstrzymać się od skandalicznych odniesień do bieżącej sytuacji politycznej. Jednak mocniejsze wrażenie niż jej żenujące słowa robi spojrzenie Hanny Gronkiewicz-Waltz, którym „obdarzyła” Andrzeja Dudę. 

Prezydent stolicy podczas uroczystości w przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego powiedziała, że w Polsce każde pokolenie, także dzisiejsza młodzież, musi przejść próbę. Jak mówiła, jest nią obrona wartości jakimi są: wolność, demokracja i prawa człowieka, bo żadna z tych wartości nie jest gwarantowana raz na zawsze.

To jest wypowiedź skandaliczna, która nie powinna mieć miejsca przy okazji tej uroczystości, bo rzeczywistość mamy zupełnie inną niż za czasów Powstania Warszawskiego 

skomentowała słowa HGW rzecznik Prawa i Sprawiedliwości

Raczej wolałabym, żeby aktywność pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz była skoncentrowana przede wszystkim na stawieniu się przed komisją reprywatyzacyjną i wyjaśnieniu złodziejskiej reprywatyzacji, która miała miejsce w Warszawie, bo to jest sprawa uczciwości, rzetelności i też demokracji 

– dodała Beata Mazurek. 

Tego samego dnia kamery TVP zarejestrowały dość wymowny moment. Chodzi o krótkie ujęcie zarejestrowane w czasie uroczystości, w czasie którego Gronkiewicz-Waltz podaję rękę prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Spojrzenie HGW mówi wszystko o stosunku prezydent Warszawy do głowy państwa…
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl