niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Gersdorf w ogóle nie chciała podjąć tematu. Powiedziała tylko dwa słowa. WIDEO

Dodano: 17.07.2017 [20:08]
Gersdorf w ogóle nie chciała podjąć tematu. Powiedziała tylko dwa słowa. WIDEO - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
To nie wysłuchanie publiczne, to jest samowolka i demolka opozycji, wysłuchanie jest wtedy, kiedy wyrazi na nie zgodę Sejm albo komisja - tak rzeczniczka PiS Beata Mazurek skomentowała poniedziałkowe spotkanie ekspertów na temat projektu PiS o Sądzie Najwyższym. Dziś naszej reporterce udało się zadać kilka pytań pierwszej prezes Sądu Najwyższego Małgorzacie Gersdorf. Ta - na temat korupcji wśród sędziów - nie chciała zbyt wiele mówić.

Posłowie tzw. totalnej opozycji i ich sympatycy protestowali wczoraj przed Sejmem przeciwko planowanym przez PiS zmianom w sądownictwie. Dziś zorganizowali spotkanie ze środowiskiem sędziowskim, nazywając to „wysłuchaniem”, choć takim wcale nie było. Wzięli w nim udział m.in. Małgorzata Gersdorf, były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński, były prezes SN Adam Strzembosz oraz przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa Dariusz Zawistowski.

- Spotkanie części liderów opozycji z przedstawicielami środowisk sędziowskich miało charakter konsultacyjno-doradczy i opiniodawczy - głosił oficjalny komunikat Centrum Informacyjnego Sejmu.

Dzisiejsze spotkanie miało charakter nieformalny, które omyłkowo było opisywane jako wysłuchanie publiczne

- podało CIS w komunikacie.

O tym, że w Sejmie zorganizowane zostanie wysłuchanie publiczne z udziałem prawników ws. projektu PiS ustawy o Sądzie Najwyższym mówił już w ubiegły piątek szef PO Grzegorz Schetyna oraz zapowiadali je w poniedziałek przed południem inni politycy PO.

To nie jest żadne wysłuchanie publiczne, to jest samowolka i demolka opozycji

- podsumowała Beata Mazurek.

Wysłuchanie publiczne jest wtedy, kiedy wyrazi na nie zgodę po pierwsze Sejm albo właściwa komisja, więc to nie jest żadne wysłuchanie publiczne. Operowanie takim pojęciem służy tylko i wyłącznie temu, żeby zrobić znów zamęt i niepokój wśród opinii publicznej, wśród Polaków

- dodała.

W budynku parlamentu była nasza reporterka Cyntia Harasim. Zapytała Małgorzatę Gersdorf o to, czy podtrzymuje swoją wypowiedź o tym, że za 10 tys. zł. można się utrzymać tylko na prowincji.

Sędzia (...) ma rozstrzygać sprawy najważniejsze i bogatych, i biednych i musi być uwolniony od trosk życia codziennego

- stwierdziła Gersdorf.

Na pytanie innego reportera o to, czy jest korupcja wśród sędziów, prezes SN udzieliła niezbyt wyczerpującej odpowiedzi: - Nie ma.

ZOBACZ WIDEO:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

- Kto zrobił z Polski dziki kraj i z państwa ChDiKK ?

- Kto rozkradł miliardy złotych, dzikie homosowietikusy, co ?

http://facet.interia.pl/milita...

http://www.dzienniknarodowy.pl...

- Kto prowadził rozbój, kradł i mordował ?

http://cdn25.se.smcloud.net/t/...

http://bi.gazeta.pl/im/e8/7b/e...

- Kto ukradł 150 mld zł prywatnych pieniędzy z OFE, aby nie dzikie homosowietikusy ?

- Kto spowodował, że z giełdy w latach 2007-2015 wyparowało
ponad 640 mld zł ?

- Kto odpowiada za to, że po okresie 2007-2015 majątek Polaków
liczony w walutach twardych zmalał o 50 %, podobnie jak wartość
złotówki ?

gerlsdorf żeby przestała bronic złodziei i mawersantów

Ndzwyczajna kasta - skrzynia glupoty

To było nieformalne sPOtkanie środowiska sędziowskiego ze środowiskiem sędziadowskim.

Oj, niektórzy politycy PiS muszą mieć coś za uszami (zastraszeni przez służby), że tak łatwo wycofują się z reformy. Najlepiej poszło z wyrzucanymi nauczycielami na bruk, tam nie było nacisków!

Nadzwyczajna kasta ma opływać w dobrobycie uwolniona od wszelkich trosk, ma żywić się u Sowy ośmiorniczkami, a my, suweren, zwykli szaracy mamy im podlegać, ich słuchać, dogadzać im i płacić pensje jakie tylko sobie zażyczą aby sprawiedliwie sądzili nas, dogadzać im.
My wszystkie kłopoty i troski mieć możemy na co dzień, ONI muszą być weseli, zadowoleni, pod specjalną ochroną.
Dramat co to żydowskie babsko opowiada.
I to mają być sędziowie suwerena?
Tragedia, jak ta idiotka może patrzeć nam w oczy wygadując takie bzdury?
TW Litwin wiedział kogo mianuje na I Prezes SN, jakiego tłumoka który będzie mu podległy i jadł mu z ręki.
Wypad kretynko do Tel Aviw do swoich niech cię tam słuchają na twój rozkaz. Tam by tak nie szalała. Czy ona też ćpa na codzień, ciekawe co, że ma taki odlot jak ONI wszyscy?
Panisko nad panami.
Tego bagna już nie da się słuchać.
PiS proszę robić swoje, nie przejmować się tymi bezczelnymi niedorozwojami, karawana niech jedzie dalej, a psy niech wyją i szczekają. Nie ulegać bolszewikom.
Mogli sobie wygrać wybory, teraz dalej by dręczyli Naród Polski, a tak, wszyscy WON!
Panie Prezydencie RP, nie pozwolić się szantażować, podpisać nową Ustawę, tak życzy sobie suweren. Obiecywał nam Pan to w kampanii wyborczej.

Jeżeli pis złagodzi cokolwiek w stosunku do bandy w togach--straci całkowicie poparcie--i trzeba bedzie szukać dojść przez znajomości do kasty to głosujemy wszyscy na złodziejską ---peło

Nie życzy się nikomu źle!....ale gdyby tak, musiała spotkać na swojej drodze życia, lekarza, który nie jest uwolniony od trosk życia codziennego, albo strażaka - gdy fajczy się chata i innych zwykłych ludzi z troskami zycia codziennego???
Czy tej "kaście" rozum odebrało? Czy oni mają jeszcze godność? Czy pamiętają co to jest przyzwoitośc?

Czy ty o droge pytasz .... pytajac sie o: >>> rozum, przyzwoitosc czy tez godnosc ????

Takie zwykle ludzkie pojecia ... to w ogole NIE sa znane, zadnej czerwonej swini, siegajacej jeszcze swoimi korzeniami czasow PRL-u !!!!

OOJPD !!!!

ENDE

Sędzia nie stoi ponad prawem, a immunitet powinien dotyczyć tylko niezależności i niezawisłości w sprawach orzekania, a nie życia prywatnego i odpowiedzialności za łamanie prawa, czego nie powinien dotyczyć immunitet.
Pani Gersdorf uważa, że stoi ponad praweem i jej oraz sędziów prawo nie obowiązuje ?

Sędzia nie stoi ponad prawem, a immunitet powinien dotyczyć tylko niezależności i niezawisłości w sprawach orzekania, a nie życia prywatnego i odpowiedzialności za łamanie prawa, czego nie powinien dotyczyć immunitet.
Pani Gersdorf uważa, że stoi ponad praweem i jej oraz sędziów prfawo nie ob owiązuje ?

Troski życia codziennego:
- drobne dolegliwości i choroby, typu ból zęba, katar, zapalenie jamy ustnej lub grypa
- poważne kontuzje i choroby - złamania, zerwania ściegien, łekotek oraz choroby nieuleczalne typu rak
- śmierć lub choroba rodziny lub przyjaciół.
- starzenie się

Inne "troski" to cieknący kran, zepsuta spłuczka, samochód etc.
Wg "zadzwyczajnej kasty" post-sowieckich oszustów polscy podatnicy muszą jakoś tak zrobić aby "kasta" żyła w wiecznym zdrowiu i szczęściu to może wtedy łaskawie będą dobrze sądzić. Może?

Sedzia ma byc uwolniony o trosk i kiedy ma "troske" posiasc
np. wypasione VOLVO, natychmiast podstawic mu pod dom i
zadzwonic do drzwi, aby byl laskaw przyjac kluczyki.

Ta Gechstochf o typowych mongolskich rysach i tej mentalnosci zawdziecza swoj awans Buulowi-Komoruskiemu, agentowi ruskiej razwiedki majacemu litry krwi na lapach ... W Ewangelii jest powiedziane: "Prawda was wyzwoli", wiec dazmy do prawdy ...

Ajajaj...toż to same bóstwa chodzące, aż dziw, że jeszcze stąpają po ziemi.

Strażacy! pamiętajcie, w razie czego nie ratować domostwa tej sędziny....macie niepodważalny argument sędziowskiego autorytetu........nie jesteście uwolnieni od trosk życia codziennego.

Pani Gie.... krolowa bezprawia.

nie chodzi o to czy, czy sedzia powinien zarabiac 10.000 wiecej czy mniej! tylko o sposob w jaki sposob ta zalosna sedzina to wyraza, to jest skandaliczne, postawa tych ludzi i charakter budzi odraze i spotyka sie ze slusznym sprzeciwem!

Wyksztalcenie i prestiż. Niestety tutaj czesto pojawia sie rozdzwiek miedzy nimi. Obejmujac prestizowe stanowisko wielu sedziow posiadajacych watpliwe wyksztalcenie (to sa trudne studia) oraz w obliczu braku specyficznych walorow charakterologicznych czyja sie zakompleksieni, niedowartosciowani. Ich niechlubne zachowania sa pochodnymi tych rozsterek. Uciekaja w przepych, snobizm, polityke, probuja sie spelnic jakkolwiek...

Ta , to dopiero sadowniczy gagatek .Mieszadlo .

Sędzia musi być uwolniony od trosk życia codziennego
- stwierdziła Gersdorf. Co za bezczelność.

a nie zwyczajna głupota?

Są dwa skrajne obozy sędziów.Po jednej stronie Wassermann,Ziobro,Jaki....-po drugiej ,
Gersdorf,Rzepliński,Łączewski.....
W środku jest Wielki Kanion.

w rzeczy samej i wiem co mowie......

Stwierdzam, że struktura mafijna trzeszczy w szwach. Jeden strzał z buta w tą strukturę i ta pani na obrazku nagle (z nienacka) zamiemówi. Struktura LOGICZNA to podpowiada.

będzie cię osądzał Miśkiewicz

poza tym, że jest niezależna, niezawisła, to jest także piękną, mądrą i nieskazitelnie uczciwą kobietą...

To jest pokaz bezczelności i kompletnej arogancji w wykonaniu tej gersdorf. Ona uważa wszystkich Polaków za idiotów. Korupcji nie ma - nie ma małej , jest tylko wszechogarniająca korupcja w tzw. "aparacie sprawiedliwości". Najbardziej ponura nazwa - aparat sprawiedliwości - to jest tak zakłamane jak ta cała "sędzina" z sądu najwyższego. I te bezczelne typy w togach śmią obrażać poziom inteligencji Polaków. Najwyższa pora przegnać to złodziejskie i zakłamane towarzystwo z sądów. Jednocześnie należałoby wprowadzić takie same przepisy emerytalne jakie mają Polacy. I skończyć z tą złodziejską kastą , która zatwierdziła tak niesprawiedliwe przepisy emerytalne dla swojej kliki. Emerytura równa zarobkom - przecież to woła o pomstę do nieba.

Samowolka i demolka? Panie Rzeczniczko, trzeba posługiwać się eleganckim językiem. Rozumiem, że Pani mówi tak, żeby zrozumieli ci spod Sejmu RP, ale jednak proszę czuwać. A Gersdorf? Po swojemu: sędzia musi być uwolniony od trosk życia codziennego. Odmawiam utrzymywania tego uwolnionego towarzysia.

Pogonic ta stara czerwona komuche ropuche WON!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl