Atak na dziennikarza Telewizji Republika. Tak KOD broni mediów. WIDEO

Facebook/printscreen

Do bulwersującego zdarzenia doszło podczas wczorajszej manifestacji KOD i tzw. totalnej opozycji przed budynkiem polskiego sejmu. Dziennikarz Telewizji Republika został zaatakowany przez agresywnego demonstranta. To kolejny taki przypadek w ostatnich dniach.

O zdarzeniu napisał portal wp.pl, zamieszczając na swoim facebookowym profilu krótki filmik.

Jeden z protestujących kodziarzy chciał zamieścić na wozie TVP napis: „Telewizja kłamie”. Dziennikarz Telewizji Republika zabrał mu kartkę. Tamten rzucił się na dziennikarza, chcąc zabrać mu kamerę. Padły niecenzuralne słowa z ust napastnika. Interweniowała policja.


To nie był jedyny taki przypadek podczas wczorajszych manifestacji opozycji. Kodziarstwo uniemożliwiało pracę dziennikarzom TVP Info, starając się ich zagłuszyć albo zasłaniać kamery.

Przed tygodniem - podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej w Warszawie - zaatakowany został Michał Rachoń, dziennikarz Gazety Polskiej i TVP Info. Mimo, że był popychany i szturchany, nie odpowiedział przemocą, ale zachował spokój.

Czytaj więcej: Zaatakował Michała Rachonia. Miał koszulkę festiwalu Owsiaka i znaczek KOD

Przypomnijmy, jednym z haseł puczu opozycji w grudniu ubiegłego roku była obrona mediów.
Źródło: niezalezna.pl,wp.pl,facebook.com

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

​Nie potrafiła tego ukryć. Spojrzenie HGW na Andrzeja Dudę mówi wszystko – WIDEO

twitter.com

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

Podczas wczorajszych uroczystości związanych z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent stolicy dała niezły „popis”. W swoim wystąpieniu nie mogła powstrzymać się od skandalicznych odniesień do bieżącej sytuacji politycznej. Jednak mocniejsze wrażenie niż jej żenujące słowa robi spojrzenie Hanny Gronkiewicz-Waltz, którym „obdarzyła” Andrzeja Dudę. 

Prezydent stolicy podczas uroczystości w przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego powiedziała, że w Polsce każde pokolenie, także dzisiejsza młodzież, musi przejść próbę. Jak mówiła, jest nią obrona wartości jakimi są: wolność, demokracja i prawa człowieka, bo żadna z tych wartości nie jest gwarantowana raz na zawsze.

To jest wypowiedź skandaliczna, która nie powinna mieć miejsca przy okazji tej uroczystości, bo rzeczywistość mamy zupełnie inną niż za czasów Powstania Warszawskiego 

skomentowała słowa HGW rzecznik Prawa i Sprawiedliwości

Raczej wolałabym, żeby aktywność pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz była skoncentrowana przede wszystkim na stawieniu się przed komisją reprywatyzacyjną i wyjaśnieniu złodziejskiej reprywatyzacji, która miała miejsce w Warszawie, bo to jest sprawa uczciwości, rzetelności i też demokracji 

– dodała Beata Mazurek. 

Tego samego dnia kamery TVP zarejestrowały dość wymowny moment. Chodzi o krótkie ujęcie zarejestrowane w czasie uroczystości, w czasie którego Gronkiewicz-Waltz podaję rękę prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Spojrzenie HGW mówi wszystko o stosunku prezydent Warszawy do głowy państwa…
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl