niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Najpierw Trump, teraz brytyjska para książęca. Wzruszające spotkanie z powstańcami warszawskimi

Dodano: 17.07.2017 [16:50]
Najpierw Trump, teraz brytyjska para książęca. Wzruszające spotkanie z powstańcami warszawskimi - niezalezna.pl
foto: twitter@marcin_kedryna/printscreen
Dziś przed godz. 16 brytyjska para książęca Cambridge Kate i William oraz prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda przybyli do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotkali się z weteranami II wojny światowej oraz bohaterami Powstania Warszawskiego. Kilkanaście dni temu hołd powstańcom oddał prezydent USA Donald Trump.

Pary książęcą i prezydencką przywitał dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski oraz wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. Przed muzeum zebrało się kilkadziesiąt osób, które przyszły powitać Williama i Kate oraz prezydenta i pierwszą damę.

Para książęca oraz prezydent z małżonką oddali też hołd powstańcom, zapalając znicze pod dzwonem „Monter”. Wpisała się także do księgi pamiątkowej Muzeum.


Trzydniowa wizyta pary książęcej w Polsce jest ich pierwszą w Europie Środkowo-Wschodniej i pierwszą poza krajami Wspólnoty Narodów, w której biorą udział ich dzieci, książę George i księżniczka Charlotte.

William i Kate zostali podjęci przez Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę w Pałacu Prezydenckim. Para książęca spacerowała po Krakowskim Przedmieściem witana przez tłumy warszawiaków i turystów. Media podkreślają bezpośrednie zachowanie księcia. Witając się z warszawiakami zatrzymał się na chwilę przy płaczącym dziecku i zaczął je pocieszać. W Chwilę później William miał już wsiadać do samochodu, ale w ostatniej chwili podbiegł do barierek i uścisnął dłonie jeszcze kilku osób.

Warszawiakom spodobał się jego gest

- podkreśla TVP Info.


Po wizycie w Muzeum Powstania Warszawskiego para książęca weźmie udział w spotkaniu z młodymi przedsiębiorcami w wieżowcu Warsaw Spire. Wieczorem odbędzie się przyjęcie, na którym książę William wygłosi przemówienie.

6 lipca na Placu Krasińskich w Warszawie hołd bohaterskim mieszkańcom stolicy oddał prezydent USA Donald Trump.

Możemy mieć największe gospodarki i najbardziej śmiercionośną broń na ziemi, natomiast jeżeli nie będziemy mieli silnej rodziny, silnych wartości, będziemy słabi i nie przetrwamy

- mówił w swoim przemówieniu amerykański przywódca.

Jeżeli ktokolwiek zapomni o ich wadze, niech przybędzie do jednego kraju, który nigdy o nich nie zapomniał, niech przybędzie do Polski, tu, do Warszawy, niech pozna historię Powstania Warszawskiego

- podkreślił prezydent USA.

Czytaj też: To najważniejsze słowa z przemówienia Donalda Trumpa w Warszawie

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Polski narod ma niezbywalne prawo do prawdy historycznej,do faktow a nie spekulacji,kompromisow,ukladow czy jakiejs propagandy.Tylko prawda wyzwala!

Spotkanie Ksiazecej pary z TWBolkiem to faux pas.
Harmonogram kurtuazyjnej etyki(etykiety)dworskiej nie przewiduje spotkan prominentow ze zdrajcami narodu!
Bolek to czlek bez honoru,marionetka!Nigdy nie reprezentowal godnie narodu polskiego,zaden z niego maz stanu tylko lipny,komuszy konfident,nie jest tez legenda"Solidarnosci",ktora jest niewatpliwie AWalentynowicz,kt zginela w katastrofie Smolenskiej(zamach,mord POlityczny,efekt,skutek nierozliczenia komuchowPOstkomuchow oraz zmowy POkomuchow z okupantem wiecznie zywym w celu przedl wladzy kladu POstkomuny)!

Brexit jest dowodem na to,ze lewacka Unia Europejska to lipa!
Niedobrze,ze ruska ideologia zapanowala na europejskich saloonach!

Super jest goscic Ksiazeca pare z Wielkiej Brytanii w Polsce.
Polska para prezydencka ma klase i ujmujacy sposob bycia.

Ksiezna Diana byla"krolowa ludzkich serc",miala zasady,nie stronila od zwyczajnego zycia prostych ludzi,nie wynosila sie ponad ogol(jak to z reguly czynia mozni),zaszczepila synom te ceche charakteru.Zasuga Diany jest,ze przyblizyla"nieosiagalny majestat ksiazecy"obywatelom.Nowe pokolenie stara sie moderowac niejakie uchybienia przeszlosci oraz wnosic nowe walory bogatsze o doswiadczenie przodkow.
Narod polski chcialby poznac przyczyny naglej smierci gen.WSikorskiego,kt zginal w katastrofie lotniczej.
Jak dowodzi gen.Brochwicz Lewinski"Gryf":
General Sikorski mial podpisane dokumenty,ze Polska zachowa swoje granice,bedzie wolna od sowietow,ze sowieci nie beda kozakowali na polskim terenie,ze bedziemy gospodarzami.Niestety Sikorski zginal w katastrofie gibraltarskiej,kt byla spowodowana dzialaniem agenta bolszewickiego KimaPhilby`ego plk wywiadu brytyjskiego!Pilotem byl Czech,jako jedyny przezyl katastrofe.Teczki zawierajacej dokumenty podpisanej przez RoosveltaiChurchilla nigdy nie ujawniono do publicznej wiadomosci!Dokument wyciagniety z dna morza przez komandora Grabba,teczka zostala zdeponowana w Anglii,dotychczas jest tajemnica wojskowa!Potem byla kolejna zdrada Polski w Jalcie!Kogo lub co chronia Brytyjczycy?!Ochrona Litwinienki(otrutego polonem przez dawnych kamratow w odwecie)jest hipokryzja w porownaniu z tym co zrobiono z Polska pod ruska okupacja!Gen.Sikorski wiedzial o zbrodni sowietow w Katyniu!

Przyjechać i zobaczyć to jest jakiś sposób na zrozumienie. Ale lepszym sposobem jest rozmowa z osobą , która może pomóc zrozumieć. Jeżeli gość jest zainteresowany zrozumieniem, to ktoś , najlepiej Prezydent, powinien takie zrozumienie ułatwić. Pewne sprawy mają się inaczej i są trudniejsze niż może myśleć zagranica.
Pewne sprawy są dla nas ważne, a one zależą od zrozumienia nas, że dla nas są one ważne. I zapewne vice versa.

I bardzo dobrze, niech słyszy. Niech cały świat wie że nasz kraj miał wielu wspaniałych bohaterów.Że gdyby nie oni, być może nie byłoby wolnej Polski. Takiej jaką dzisiaj właśnie mamy. Ale niech świat także się dowie, że tzw. żołnierze wyklęci (bo to ich właśnie mam na myśli), byli przez komunistów prześladowani. Starano się o nich zapomnieć. Starano się wymazać ich z pamięci wszystkich polaków. Nie udało się im, i bardzo dobrze. Niech świat również dowie się że nasz kraj, jest przyjazny i serdeczny dla wszystkich którzy nie mają złych intencji wobec Polski. Tacy sa zawsze mile widziani i serdecznie przyjmowani. Potwierdzi to na pewno para książęca.

Boze dzieki Ci za to ze nareszcie po tylu latach mamy normalna (piekna, krolewska) pare prezydencka, elokwentrna, wykwintna, znajaca lad i wyksztalcona. Dzieki Ci, po trzykroc dzieki Ci!!!!

Ciekawe, czy młoda para książęca wie o tym, że Stalin nie zgodził się na lądowanie alianckich, angielskich samolotów z pomocą dla powstańców, a ich narodowy bohater Churchil stulił uszy i pokornie sie podporządkował. Być może wystarczyłby jego twardy opór w tej sprawie i byłoby inaczej.

Wizyta w Polsce przed wizytą w Niemczech, wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego.
To dwie cechy wspólne wizyt prezydenta Trumpa i pary Książęcej.
Przypadek? Nie,nie sądzę.
Nasza historia była albo zakłamywana albo przemilczana.
Dlaczego?
Dlatego,że taki był interes polityczny. To po pierwsze.
A po drugie: bo my i nasze państwo byliśmy pod sowiecko-prlowską okupacją a potem staliśmy się niemiecko-rosyjskim kondominium, pod nadzorem Tuska i jego bandy jurgieltników. Prowadzili skuteczną walkę z naszymi próbami opowiedzenia światu o naszej bohaterskiej historii. Robili co mogli,żebyśmy za wszytko przepraszali i za wszytko się wstydzili.
Dopiero W ROKU 2015 ODNIEŚLIŚMY OSTATECZNE ZWYCIĘSTWO NAD WROGIEM!
Jaki z tego wniosek?
Ano taki, że już nigdy nie wolno nam pozwolić na to,żeby wrogowie wybierali nam rząd i prezydenta!

Mam bujną wyobraznię ale za Boga nie mogę pojąć jakim cudem para książęca ma się spotkać w Muzeum Solidarności z Bolkiem.
Kto dopuścił do takiego programu wizyty ? Jak można pokazywać tego spasłego ubeckiego donosiciela, ruskiego agenta, zdrajcę o wymiarze narodowym.Przy okazji okażcie im jeszcze "budynia".
Totalna kompromitacja.

nie jesteś odosobnioną istotą że nie mozesz zrozumieć w jakim celu , po co , i dlaczego
nas wielu to zastanawia
nasuwa mi sie jedyna odpowiedź
że istotą sprawy moze jest to że Wałęsa sam da dowód kim jest i jaki to z niego "ideowiec"

poprzednie trzy pary prezydenckie czyli walesowie , kwaśniewscy i bule komoruscy zadaliby szyku.Kwach uchlalby sie i zawinął w brytyjską flage , bul bul i dziadzia zeżarlyby ze stolu wszystko a bolek powiedzialby do księcia Wiliama...co ty pier.......sz.....hahaha

Czy można pożartować? Tak ? No,to czy można sobie wyobrazić witających parę książęcą Michnika,Lubnauer,Petru,Pichowicz i Bolka w sandałach ?

w brytyjskiej prasie BBC podano ze para spotka sie z ofiarami holokaustu i ani slowa czyim wymyslem byly obozy koncentracyjne (jakichs nazistow) w stuthoff na przyklad. A tutaj wyglada to troszke inaczej. Mam nadzieje ze ci ktorzy opowiadaja o Powstaniu warszawskim nie okreslaja katow jako nazistow tylko jako niemcow. W kanadyjskim CBC wspomnienie ze para przyleciala do Warszawy jako pierwsze zdjecie (mogly to byl rowniez bagdad) a nastepne to juz byly zdjecia pary krolewskiej w ich palacu. Wedlug podanych informacji (CBC) Warszawa to miasto o ktore zahaczyla para krolewska ale tak naprawde to jada do merkel a merkel im zorganizowala wycieczke jakas rzeka (pewnie zeby ukryc swoich pupilkow ktore zaprosila z Afryki). Naprawde nie probujcie nikomu robic dobrze bo tylko sie osmieszacie. Tylko tyle ile jest niezbedne I ani troche za duzo bo to smieszne.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl