niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

"Docelowo" ma problemy. Czy to koniec chrześcijańskiej kluborestauracji w centrum Warszawy?

Dodano: 17.07.2017 [13:18]
"Docelowo" ma problemy. Czy to koniec chrześcijańskiej kluborestauracji w centrum Warszawy? - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Smutna wiadomość dla wszystkich, którzy w ciągu ostatnich miesięcy polubili chrześcijańską kluborestaurację mieszczącą się niedaleko Placu Zbawiciela w Warszawie. Jej właściciele poinformowali w poniedziałek o problemach, z którymi boryka się klub. Wszystko wskazuje na to, że Docelowo, która nie tylko pełniło funkcję gastronomiczną, ale było także ośrodkiem kulturalnym, zakończy swoją działalność.

Mamy już stałych bywalców. Zarówno tych, którzy przychodzą na wydarzenia, jak i tych, którzy przychodzą na obiady. Są to często osoby z okolicznych firm, ale przede wszystkim szukający dobrych wydarzeń. Co nas cieszy zagląda do nas sporo gości z innych miast oraz studenci i absolwenci stołecznych uczelni - mówił jeszcze niespełna miesiąc temu w rozmowie z Niezalezna.pl Michał Guzek, menedżer ds. imprez kulturalnych Docelowa. 

Niestety, wszystko wskazuje na to, że to koniec działalności miejsca, które zdążyło zaskarbić sobie sympatię warszawiaków nie tylko dobrą kawą i klimatycznym wystrojem, ale także działalnością kulturalną - w Docelowie odbywały się debaty, koncerty, spotkania promocyjne i projekcje filmowe.

O swojej decyzji właściciele poinformowali w poniedziałek na oficjalnym Facebooku Docelowa, tłumacząc ją m.in. problemami finansowymi restauracji:

[...] chociaż ostatnie miesiące były coraz lepsze i wyraźnie było widać, że Klub można utrzymać i rozwinąć (plany były jeszcze szersze), nasze zasoby finansowe i inne uległy wyczerpaniu. Jedna rodzina po prostu nie jest już w stanie tego dźwigać.

- napisano w oficjalnym komunikacie.
CZYTAJ WIĘCEJ: Warszawskie Docelowo - kluborestauracja dla ludzi z wartościami. WYWIAD
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Niestety dobro, trzeźwość na imprezach, kulturalna zabawa bez wódy czy piwska, bez zarywania łatwych suczek na nockę w Polsce jak i na całym świecie nie jest w modzie i na topie. Agencje towarzyskie i kluby nocne bardziej ludziom odpowiadają, bo oni lubią tarzać swą godność w rynsztoku

Dzięki chrześcijańskim wartościom mamy szansę wygrać z tymi, którzy chcą zniszczyć nas i naszą Ojczyznę!
Rozumiem, że Klub Docelowo przyjął do spełnienia określoną misję. I spełniał ją do tej pory.
Zatem, co stoi na przeszkodzie, aby w dalsze jego działanie włączyć innych? Piszą ludzie na forum: "nie wiem, jak pomóc".
Prosta sprawa - utworzyć konto bankowe, na które zapewne wielu chętnych wpłaci choćby symboliczny grosz. A grosz do grosza i zbierzesz pół kosza, jak mówi stare porzekadło.
Przecież tak funkcjonują niektóre portale internetowe, więc dlaczego nie miałby funkcjonować pożyteczny i potrzebny Klub Docelowo?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl