niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Książęca para William i Kate przyjeżdża do Polski. A w Belwederze niecodzienny widok...

Dodano: 17.07.2017 [09:47]
Książęca para William i Kate przyjeżdża do Polski. A w Belwederze niecodzienny widok... - niezalezna.pl
foto: Wikimedia Commons/Brian Gratwicke
W trakcie rozpoczynającej się w dziś wizyty brytyjska para książęca zobaczy m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego i Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, ale także spotka się z przedstawicielami świata biznesu, kultury, sztuki i mediów. Polacy będą mogli spotkać parę książęcą Cambridge Williama i Kate w poniedziałek podczas ich spaceru po Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

To jest wizyta przyjaźni i szacunku, ponieważ para książęca odwiedza Polskę nie z misja polityczną, bo ona nie prowadzi bieżącej brytyjskiej polityki. To raczej wyraz dobry relacji polsko-brytyjskich - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Para książęca przyjedzie do Polski wraz ze swoimi pociechami - Jerzym Aleksandrem Ludwikiem, oraz Karoliną Elżbietą Dianą. Przybędą do Warszawy wczesnym popołudniem. W Warszawie William i Kate wraz z dziećmi zamieszkają w Belwederze. Drugi dzień wizyty w Polsce spędzą w Gdańsku. Wizyta zakończy się w środę prywatnym spotkaniem w Belwederze z parą prezydencka. Następnie Kate i William udadzą się do Berlina.

Para książęca weźmie też udział w spotkaniu z młodymi przedsiębiorcami w wieżowcu Warsaw Spire.

Kancelaria Prezydenta RP z tej okazji przygotowała specjalne atrakcje również dla dzieci księcia William i księżnej Kate. Na najmłodszych członków brytyjskiej rodziny królewskiej czeka przygotowany pokój zabaw. Jeśli pogoda dopisze, dzieci będą mogły spędzić czas również w ogrodzie, gdzie postawiono zjeżdżalnie.Około godziny 14 Prezydent Andrzej Duda i małżonka Agata Kornhauser-Duda powitają parę książęcą. Chwilę później wydadzą śniadanie z okazji wizyty pary książęcej Cambridge Williama i Kate. Około godziny 15 odbędzie się spacer po ogrodach Pałacu Prezydenckiego. O godzinei 15:15 para prezydencka pożegna parę książęcą.

Książę William i księżna Catherine przejdą pod pomnik Adama Mickiewicza. O godzinie 15:45 ma się odbyć wizyta prezydenta RP i małżonki oraz pary
książęcej w Muzeum Powstania Warszawskiego. Tam spotkają się z weteranami.

O godzinie 20 Ambasada Brytyjska z okazji urodzin królowej Elżbiety II wyda przyjęcie. Udział w nim mają wziąć prezydent RP i jego małżonka oraz para książęca. Książę William ma wygłosić przemówienie.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Witamy serdecznie dostojnych gosci w naszym kraju!

Kilka lat temu BBC4 wyprodukowala dobry film o decydujacym wkladzie lotnikow polskich w wojne o Anglie.
Wtedy na ten film nalozono blockade I nie mozna go bylo obejrzec w UK!!

W ostatnim filmie o Enigmie (#2) focus byl skierowany na cierpienia glownego szyfranta lamiacego kod enigmy '2'. Byl on angielskim gejem. Ani slowa o polskim wkladzie.

Do Australii nie dotarly zadne tresciwe informacje na temat przemowienia p.Trumpa w Warszawie!!!

Cos mi sie wydaje ze urabia sie nasz polski narod aby znow, gdy zajdzie potrzeba (???), przelewal krew w obronie Zachodu. Obym sie mylil...

To w Polsce nie ma producentów ekologicznych i pięknych zabawek dla dzieci?
Żenujące!!!!!!!!!

zenujace to jest przypierd.... do wszystkiego, ale szczujnia inaczej nie potrafi.

Śniadanie po 14???

Czy konstrukcja w ogrodzie jest stabilna????? a zabawki dostosowane do wieku dzieci?????

Idź i sprawdź tylko uważaj żebyś nie pobrudził jak ci będzie slina z pyska się toczyć z zawiści

Strategicznym partnerem geopolitycznym Wlk. Brytanii w Europie będzie Polska. Kolejność wizyt mówi tu wiele.
Miło by było usłyszeć od zacnych gości o udziale naszych asów lotnictwa w bitwie o Anglię, Enigmie, czy wskazaniu przez AK Brytyjskiemu lotnictwu do zbombardowania fabryki rakiet V2 w Penemunde, co uratowało Londyn przed podobnym Warszawie losem.

A na tym tle niemiecki wkład do wojny ? to zniszczony Londyn i markowy produkt made in Germany Camp Stuthoff.

Dzięki Prezydentowi Trumpowi i miłym gościom z Anglii świat przestanie mylić Powstanie Warszawskie z Powstaniem w Getcie Warszawskim. Szeroki Świat dowie się, że Polacy nie strzelali do Żydów ale do Niemców ... .

Witamy pare krolewska w Polsce.

Oj Panie Prezydencie,chyba wnuków już brak na gwałt,może jeszcze belweder Pan odstąpi,by Brytyjczycy mogli się sprowadzić bo u nich islamiści pokłonu nie dają im.Obyśmy z budy sowieckiej do budy brytyjskiej nie popadli.Polecam nie drażnić narodu Polskiego bo można przesłodzić.

Aleś ty.....dzieciom żałujesz paru zabawek???? Przecież to naturalne, że dzieci muszą mieć się czym pobawić.

Naród polski kocha dzieci. To zwykła polska gościnność.

sa tez wyjatki?dla nich dzieci to duza inwestycja i ciezka praca.aby odpowiedziec ,wyzej (z godz 11:00-refleksja)""innego argumentu niestety nie masz,z wiadomych ,moze i pochopnych ,decyzji?""Wracajac do uogolnienia warto podkreslic iz Narod polski,dzisiaj oprocz Boga potrzebuje dobrego zycia,co niektorzy o tym zapominaja

12 00... Dzisiaj zycie ludzi w Polsce jest w miare dobre tylko zle gospodaruja pieniedzmi, wola sie zadluzyc w banku na kilkanascie lat po to zeby miec ladniejsze meble niz sasiad.

Skoro w gdańsku obecna łapa mafii byłej republiki kolaboranckiej utrzymuje lotnisko im. tw bolka, to obawiam się, że inna kończyna tego tworu /wytworu kolonialnego we Wrocławiu / dzielnica Brochów utrzymuje pomnik czzerwono-armistów ..

Nareszcie, zacznie świat mówic o polskim holokauście zgotowany obywatelom RO narodowości polskiej w czasie II wojny światowej przez Niemców, a dowodem tego jest niemiecki obóz koncentracyjny w Stuthoffie (Sztutowo). Znakomita informacja przed wyjazdem pary książęcej do Niemiec, będa mieli o czym mówić w czasie lotu do Berlina.

Mam nadzieję, że nie jest to ta zjeżdzalnia i te zabawki.
Inaczej to oznaczałoby kompletny brak wyobrażni organizatora.
Nie spełniają wymogów bezpiecznej zabawy dla dzieci!

to samo pomyslalam, to zabawki z ikea dla polskich dzieci.

Nie wiedzialem ze mam sobowtora. Mimo wszystko serdecznie pozdrawiam.

A KODomicka tv nadaje że spotkanie bedzie z TW Bolkiem

Mam nadzieję, że padną słowa o prawdzie zwycięstwa w II WŚ - i decydującym znaczeniu udziału Polski i ENIGMY. Nie pomijając znaczenia, oddawania życia Polaków, za Anglię i Europę zachodnią.

Najpierw Polska potem Niemcy. Bardzo mnie to cieszy.

....no i zwiedzenie przed wyjazdem do Berlina niemieckiego obozu koncentracyjnego dla Polaków w Stuthoffie, brawo za przygotowanie takiej agendy!

KODomitom i KODerastom żółć się zagotuje i się poduszą.

W Tobie już się widzę zagotowała. Miłość do bliźniego przede wszystkim...

Raczej "miłość" do wrogów, tylko bez wzajemności mordowania z nienawiści niemieckiej III rzeszy, ich obozy śmierci masowej zagłady, KL. Tak zostanie to historii prawdy, i obecnych darzeń.

Przede wszystkim to przestań pie....lić wnuczku dziadziusia Ub-eka .Ilu was jeszcze jest kiedy wreszcie zrozumiecie suki..yny ze to jest Polska i Polacy ,a nie swołocz na wasza modłę stworzona ,kiedy wreszcie odejda w niebyt wszytkie suk..syny Michniki ,wałesy frasyniuki ,krzywenosy ,Szczynowicze ,cimoszewice,balcerowicze,lewandowskie ,,zydowstwo przywiezione na ruskich czołgach .Mam nadzieje ,ze może jeszcze z 2-3 latka i naturalna selekcja ich obejmie.

A kiedy w niebyt odejdzie ciasnota umysłowa, której jesteś doskonałym reprezentantem?

Wiesz CRN,
sam możesz być przykładem ciasnoty umysłowej stojąc po tamtej stronie barykady. Zadaj sobie pytanie kto sprowadził Cię na tę drogę to może doznasz olśnienia. Może jesteś z KOD'em tylko przez przypadek?

Zdrajcy to nie blizni...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl