niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Rosja podburza nastroje w Gruzji

Dodano: 16.07.2017 [21:20]
Rosja podburza nastroje w Gruzji - niezalezna.pl
foto: flickr.com
Rosja coraz bardziej boi się zbliżenia Gruzji z Unią Europejską. Demonstrację, która przeszła ulicami Tbilisi w piątek wieczorem, zorganizowały - jak zauważają komentatorzy - środowiska związane z Kremlem.

Manifestanci przeszli jedną z głównych arterii gruzińskiej stolicy skandując nacjonalistyczne hasła. Chodziło m.in. zaostrzenie przepisów prawa imigracyjnego.

“Rząd powinien jak najszybciej wprowadzić nowe przepisy” - powiedział organizator protestu Sandro Bregadze, który jest byłym deputowanym do gruzińskiego parlamentu. I politykiem podejrzewanym o wspieranie rosyjskich służb. W 2011 r. został nawet skazany za kryminalne czyny.

Organizatorzy demonstracji oczekują od władz natychmiastowego spełnienia swoich żądań.

“W przeciwnym razie w najbliższych tygodniach dojdzie do bardziej radykalnych protestów” - zapowiadają.

Co ważne - demonstracja zbiegła się z konferencją “Europejska Droga Gruzji”, w której udział wziął m.in. wiceszef polskiej dyplomacji Konrad Szymański. Komentatorzy zwracają uwagę, że starania Gruzji do zbliżenia z Unią Europejską są solą w oku Kremla. Stąd prowokacje i hasła, które mają zaniepokoić Brukselę i ochłodzić relacje.

Jak podają portale DFwatch.net i RFLE.org, protesty zostały zorganizowane przez powiązane z Kremlem organizacje nacjonalistyczne.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

„Rosja coraz bardziej boi się zbliżenia Gruzji z Unią Europejską”.
Jak unijne trio: Verhofstadt, Timmermans i Juncker zacznie uczyć Gruzinów „demokracji”, to szybko zatęsknią za Związkiem Sowieckim.

"Rosja coraz bardziej boi się zbliżenia Gruzji z Unią Europejską". Wydaje mi się, że jedna nie. UE rządzą Niemcy, a Rosja ma dobre układy z Niemcami.

Niemiecka firma Bergbau zamierza złożyć wniosek o koncesję na wydobycie węgla kamiennego w ramach projektu Orzesze. Prezes tej firmy Heinz Schernikau zapewnia, że inwestycja będzie opłacalna, a kopalnia nie będzie miała problemów ze sprzedażą węgla. Zapowiada, że zatrudnienie znajdzie ok. 800 górników. Jednocześnie podkreśla to, co nie wszyscy chcą słyszeć - że mimo restrykcyjnej polityki energetyczno-klimatycznej węgiel będzie odgrywał znaczącą rolę w zaspokajaniu zapotrzebowania na energię jeszcze przez najbliższych 40-60 lat.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl