niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

​Prezes IPN zawstydził władze Włodawy

Dodano: 16.07.2017 [17:01]
​Prezes IPN zawstydził władze Włodawy - niezalezna.pl
foto: ipn.gov.pl
Nie bójcie się pamięci o Żołnierzach Wyklętych – zaapelował prezes IPN Jarosław Szarek do władz Włodawy, gdzie dziś pochowano szczątki Leona Taraszkiewicza ps. Jastrząb. Prezes IPN zwrócił uwagę, że na ulicach Włodawy zabrakło choćby jednej biało-czerwonej flagi.
 
Na cmentarzu wojennym we Włodawie zostały pochowane szczątki Leona Taraszkiewicza ps. Jastrząb, ekshumowane w listopadzie ub. roku, z grobu znajdującego się na cmentarzu w Siemieniu (Lubelskie). Szczątki Taraszkiewicza zostały złożone w mogile będącej także symbolicznym grobem jego brata – również żołnierza WiN – Edwarda Taraszkiewicza ps. „Żelazny”, którego faktyczne miejsce pochówku jest nieznane.
 

Nie bójcie się tej pamięci! Dlaczego na tych ulicach, którymi dzisiaj maszerowaliśmy, władze Włodawy nie wywiesiły ani jednej biało-czerwonej flagi? Dlaczego?

 – pytał dziś Szarek.
 

Nie bójcie się tej pamięci, bo z tą pamięcią i tymi bohaterami nie wygracie. Wasi ludowi spadkobiercy próbowali walczyć przez kilkadziesiąt lat, mieli wszystkie instrumenty i na nic to się zdało. Dzisiaj tutaj wraca w tym ogromnym tłumie („Jastrząb”) - jako bohater. Wracają bracia Taraszkiewiczowie

 – podkreślił Szarek.
 
Prezes IPN zaakcentował, że Leon Taraszkiewicz „wraca do domu, do swej rodzinnej Włodawy” po 70 latach od śmierci. - Dzisiaj to jest zwycięski dzień, zwycięstwa prawdy nad kłamstwem – powiedział. Zapewnił, że „IPN nie spocznie, nim nie znajdzie” brata „Jastrzębia” - Edwarda Taraszkiewicza, jak i wielu innych żołnierzy podziemia niepodległościowego, którzy do dziś nie mają swoich grobów. - Oni nie zgodzili się na tą komunistyczną niewolę – zaznaczył.
 
Jego zdaniem do dzisiaj są „obszary zatrute przez to dziedzictwo” komunistycznej rzeczywistości, które to dziedzictwo należy odrzucić. Szarek powiedział, że w powojennej rzeczywistości byli tacy, są tacy co „udają się na kursy padania na kolana”, uczą dzieci kłamać, a „świątynie wolności są zamieniane na pchli targ”.

Ale są tacy ludzie, którzy temu się sprzeciwiają i do takich ludzi należał nie tylko Leon Taraszkiewicz „Jastrząb”, ale całe to pokolenie

  – zaznaczył Szarek.
 

 
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Re; uczciwy obywatel z 22;11!!!!!
Myślę że jako dyżurny leming i prawdopodobnie posiadający możliwości mutanta( piszę to na podstawie obrażania i dyskryminowania Prawdy jak uczyniłeś w tym temacie ) powinieneś iść do Szkoły Logicznego Myślenia a nie sprzedawania się za przysłowiowe srebrniki, przed wyjściem do szkoły skorzystaj z Łazienki i upuść zawsze z siebie nienawiść i arogancję w postaci oddania m.....
Pozdrawiam Was wszystkich Polacy-Rodacy a zwłaszcza tych pozdrawiam i APELUJĘ abyście ruszyli swoje przewielebne w całym Kraju i usuwajcie tych KOD-owców i całą OPOZYCJĘ z ulicy!!!!
Szczęść Wam Boże Polacy-Rodacy!!

ja tam byłem i widziałem wspaniałą uroczystość patriotyczną. tysiące ludzi, morze flag, trumna na lawecie, kompanie wojska plus honorowa z salwami, ministrowie, wojewodowie, wysocy urzędnicy państwowi, jednym słowem wielka pompa. jedynym zgrzytem był brak flag państwowych na niektórych urzędach i trasie przemarszu konduktu. wyjątkiem byli zwykli mieszkańcy, którzy oflagowali swoje balkony.

SKANDALEM JEST TO, że na tak ważnej uroczystości nie było Pana Prezydenta, Pani Premier, Szanownego Pana Prezesa Kaczyńskiego, ministrów !!! - to jest skandal i nikt tego nie bierze to pod uwagę. Dlaczego posterunek policji we Włodawie nie był oflagowany, a podlega pod ministra Błaszczaka. Nikt nie bierze pod uwagę fakt, że miasto wywiesiło na swoich jednostkach i magistracie Polskie flagi !!! nikt nie bierze pod uwagę, że władze miasta przystroiły w biało-czerwone wstęgi groby pochowanych tam żołnierzy, a sali konferencyjnej urzędu miasta odbywały się spotkania dotyczące organizacji świętej pamięci Leon Taraszkiewicza. Wstyd to jest dla mnie jako Polaka, mieszkańca Włodawy, że ktoś taki jak Wy nie analizuje faktów, tylko działa impulsywnie i daje się ponieść emocjom.

Mam 70 lat. Rodzice nie żyją . Rozumie teraz po latach dlaczego uciekli z rodzinnych stron - Włodawa , Urszulin , Wola Uhruska i wiele innych miejscowości o których oprócz pieśni partyzanckich i opowieści słyszałem w domu rodzinnym .Mówiono też o dowódcy jednej z grób partyzanckich tego obszaru Kocie .Wiem że uciekł przed ubowcami i zamieszkał w Sopocie . Miło było , nam dzieciom , słuchać jak dorośli śpiewali piosenki wojenne i marzyli o Wolnej Polsce .

Faktycznie tak jak pan prezes IPN Jarosław Szarek zauważył brakowało Flag Polskich na tych Uroczystościach to tylko zwrócę uwagę że Społeczeństwo w jakimkolwiek kątku Polski czyje się zaszczute, zdyskryminowane i jak się postawi, wychyli tym Układowcom Korupcyjnym w danych miejscowościach to dostaje Baty !!!Tutaj jest problem a dalszego tak jest że nawet Wy Wszyscy Panowie działający w IPN nie umiecie do Końca, powtarzam nie UMIECIE DO KOŃCA BRONIĆ I CHRONIĆ TYCH CO powinna być Pamięć chroniona nawet po śmierci i ulegacie Władzy Rządzącej jak chociażby obecnie tym Politykom z PIS ( co niby chronią i głoszą PATRIOTYZM a faktycznie ulegają w najlepszym wypadku-tzw. POPRAWNOŚCI POLITYCZNEJ ) jak chociażby TRAGEDII WOŁYŃSKIEJ,LUDOBÓJSTWA UKRAIŃSKIEGO i nawet jak są Rocznicowe Obchody tego Ludobójstwa to nie potraficie wpłynąć na Rządzących, na pana Prezydenta Rz. Polskiej aby np. Wzięli, wziął Swój Patronat na tymi Uroczystościami jak było w tym roku!
A teraz i jakiej racji Obywatele Izraelscy i mieszkający w Izraelu a mający Obywatelstwo Polskie ( nie wiem z jakiej racji i na podstawie jakiego prawa ) pobierają 100 Euro co miesiąc ( czyli blisko 500 złotych w przeliczeniu !!!) a z kolei Polacy co przepracowali w sumie 35 lat pracy ( w Polsce minimum 25 lat i w USA minimum 10 lat ) i przez to mający prawo do pobierania podwójnej Emerytury ,powtarzam mając wypracowane Swoje lata -minimum 35 lat są opodatkowani i w ten sposób pobiera się 50% z Polskiej Emerytury np z 1600 złotych to 800 złotych pobierają jako podatek. To jest karygodne, to jest przestępstwo tych którzy uchwalili takie prawo w tej sprawie i co oczywiście podpisali w tym wypadku podpisał to pan Prezydent Polski !!!!tylko który to pan Prezydent podpisał bo Naród ma prawo i obowiązek wiedzieć w tej sprawie Prawdę !!!powtarzam PRAWDA tylko Nas wyzwoli. Oczywiście nikt z obecnej Władzy nawet nie piśnie nic w tej sprawie ale ZUS umie wypłacać Żydom co mają Obywatelstwo Polskie za darmo 100 Euro = 440 złotych a Polakom Moim Rodakom za ciężką pracę w życiu i za poniewierkę, za pracę w USA jest w ohydny sposób odbierane, obcinane o połowę świadczenia Emerytalne Polskie. Niech ktoś mądry się zastanowi, pokłoni nad tym tematem i niech w końcu Politycy-Posłowie zajmą się tą strawą tak jak próbuje to robić pani Poseł Krystyna Pawłowicz, niestety pani poseł Małgorzata Wypych jak do tej pory milczy i nie widać reakcji co zresztą podobno obiecała Polakom-Rodakom w Chicago i w Nowym Jurku jak odbyła wizytę jako Poseł!Nikt z tych Wszystkich Posłów Polskich co przyjeżdzali do USA nie podjął tematu, jak powiadomili mnie Znajomi z USA.Jak wiem to Nieżyjący dziś Mąż pani Wypych śp. Paweł Wypych był w przeszłości Prezesem ZUS, powtarzam piastował taką funkcję w przeszłości tak się to kręci dziś.

Panie Janosik Puposik---łzesz jak pies !!!!!

tez tak mysle ze klamie, no ale moze dobrze by bylo sprawdzic.

Gdy już nauczyłem się czytać to w ręce wpadła mi książka ''Nad Bugiem". A tam słowa może nie dokładnie, ale jakoś tak: w oddali ckm seriami wystukiwał swoją melodię, to banda ''Jastrzębia'' atakowała Włodawę...
Zapytałem ojca, a on spojrzał na mnie i chyba uznał, że już można i trzeba o tym mówić tak małemu chłopcu i zaczął wyjaśniać:
Tą książkę pisał komunistyczny pisarz, a Leon Taraszkiewicz p.s. Jastrząb to bohater, partyzant który nie złożył broni i dalej walczył z sowietyzacją Polski i z NKWD, które przywlokło nie polskich oprawców do UB, KBW i MO, a Polacy w tych formacjach stworzonych przez komunistów to zdrajcy Ojczyzny. TYLKO NIE MÓW O TYM W SZKOLE !
Mnie miał kto uczyć prawdziwej historii, ktoś kto sam przeżył wojnę, a dzisiejsze pokolenie za wyjątkiem prawdziwych Polaków nic nie wie, ba nawet nie chce wiedzieć i przy dyskusji na te tematy z niesmakiem odwraca głowę. Zakłamywanie historii, ukrywanie heroicznej walki Żołnierzy Wyklętych przez wiele lat w wolnej już Polsce zrobiło swoje.
Chwała Bohaterom !

Tak szczera prawda,historia w szkole co innego uczyła,historie prawdziwą w domu przekazywali dziadkowie,rodzice,ale to było tabu.A dzisiaj nie uczy się szacunku do własnego kraju,do hymnu Polski do godła,baa co najgorsze,nie uczy się słów hymnu Polskiego tak pięknego.

Brat Jastrzębia, Edward- Żelazny,zginął w Zbereżu.
Okrążyli go w domu rodziny Kaszczuków.Kaszczukowie też zginęli. Dorośli nie rozmawiali na te tematy przy dzieciach,aby czegoś nie wyniosły.Ci dorośli wtedy,to teraz są już na drugim świecie,a ich dzieci niewiele wiedzą.Ubecja wyjątkowo nienawidziła Taraszkiewiczów,bo rozbijali ich więzienia i wypuszczali więźniów.Pewnie ciało Żelaznego zbeszcześcili jak to w sowieckiej,,kulturze,, normalka.

Gdy już nauczyłem się czytać to w ręce wpadła mi książka ''Nad Bugiem". A tam słowa może nie dokładnie, ale jakoś tak: w oddali ckm seriami wystukiwał swoją melodię, to banda ''Jastrzębia'' atakowała Włodawę...
Zapytałem ojca, a on spojrzał na mnie i chyba uznał, że już można i trzeba o tym mówić tak małemu chłopcu i zaczął wyjaśniać:
Tą książkę pisał komunistyczny pisarz, a Leon Taraszkiewicz p.s. Jastrząb to bohater, partyzant który nie złożył broni i dalej walczył z sowietyzacją Polski i z NKWD, które przywlokło nie polskich oprawców do UB, KBW i MO, a Polacy w tych formacjach stworzonych przez komunistów to zdrajcy Ojczyzny. TYLKO NIE MÓW O TYM W SZKOLE !
Mnie miał kto uczyć prawdziwej historii, ktoś kto sam przeżył wojnę, a dzisiejsze pokolenie za wyjątkiem prawdziwych Polaków nic nie wie, ba nawet nie chce wiedzieć i przy dyskusji na te tematy z niesmakiem odwraca głowę. Zakłamywanie historii, ukrywanie heroicznej walki Żołnierzy Wyklętych przez wiele lat w wolnej już Polsce zrobiło swoje.
Chwała Bohaterom !

Byłem na wczasach koło Włodawy.Tam wszyscy się znają i boją układu jaki panuje jak w każdym powiatowym mieście i nie tylko.Wójt,pleban itd.
Po 89 zamiast demokracji umocniły się układy bo kasa z prywatyzacji ich oddaliła od plepsu jak mówią na tych którym się nie udało nic ukraść.

Chciałam tylko przypomnieć ,że Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę trochę reformującą te samorządowe układy.Te sitwy wielopokoleniowe gminno-powiatowe Wieśków,Janków,Staśków,Marysiek wytworzone za komuny ,dalej trzęsą w gminach,małych miasteczkach i powiatach.Wiem coś o tym ,bo mieszkam w małym miasteczku i widzę co się dzieje.Wielu jak za komuny było u żłobu tak dalej czerpie profity ze starych układów!!!!!!!Ciekawe dlaczego nie podpisał tej ustawy?????

Pytanie, które stawiasz na końcu, wydaje się, na pierwszy rzut oka zasadne. Spróbuję odpowiedzieć, choć na pewno ostatnie słowo miałby Pan Prezydent. Też mieszkam w małym miasteczku, gdzie "nowe elity" (a jakże - styropianowo- oświecone) usadziły się na urzędach poprzez udział w ... komisji likwidacyjnej mienia PZPR. I już. Reszta jest milczeniem!!!!!
W małych miasteczkach PiS zdobył zbyt mało głosów? Ludzie chcą zmian. Czy władzę podzielili figuranci (Kukiz i okolice). PiS nie dostał siły do gruntownych zmian. Ale jest druga strona medalu - PiS działa tak, jakby nie chciał więcej władzy, niż mu wolno?! Co można by zrobić? Jednak - to zadanie dla najodważniejszych - należy, z dużą pokorą i roztropnością ujawniać machloje lokalne. Każdy powiat, a na pewno gmina - powinny mieć "szeryfa, który znalazł by sobie (tak z dziesięciu pomocników) - i po kolei.

Nie oczekujmy, że prezydent uzdrowi za nas naszą prowincję - oczywiście, sądzę, że prezydent pomoże, ale najpierw powinniśmy dać co z siebie. A na pewno, za rok, wybory samorządowe należy wygrać! Ale nie ustawą prezydencką, ale aktywności, programem, wizją.

Cześć i Chwała Bohaterom!

Na POchybel ich oprawcom i zdrajcom Rzeczypospolitej!

Wstyd i hańba dla radnych Włodawy!

Wstyd! Wstyd dla rządzących Włodawą.

Pewnie rządzą tam Postkomunisci albo układ PO-PSL. Banda przygłupów sterowana przez wyrugowanych czyścicieli państwowej kasy czyt. POsłowie PełO i szpicle z Solidarności co sprzedali Polskę w Magdalence . Gdzie chlali wódę z sb-kami i Komuchami i rozdzielali czyt. jak rozgrabić Polskę. Kasta nadzwyczajnych szubrawców im to gwarantowała bo została nie naruszona i myśleli ,że tak będzie dalej nic z tego.!!!!!! A za obrażanie dziennikarzy i innych ludzi w tym prezydenta do paki z nimi cwele zacierają łapska by się nimi POcieszyć !!!! Nawet nie POtrafią uczcić własnych bohaterów szubrawcy !!!!!

Niewiele się pomyliłeś. Włodawą rządzi "bezpartyjny" burmistrz z ramienia SLD a rada miejska to beton post-pzpr-owski wymieszany ze złodziejami z PO/PSL. Są też jacyś PiS-owcy, ale bodajże w mniejszości. Nie bez powodu mówią o Włodawie, że jest czerwona. Post PZPR się uwłaszczył i teraz się szarogęszą. Wystarczy sprawdzić listę 30 najbogatszych Włodawian i wiadomo będzie o co w tym wszystkim chodzi. :-)

W Chełmie to samo, czerwoni przebierańcy z sldzsl/po. Młodzi uciekają bo władza się wyżywi doprowadzając do ruiny gospodarczej, obsadzając każdy stołeczek. Prawdziwe imperia.

Chwała Bohaterem,chwała Najaśniejsze Rzeczpospolitej Polskiej!

Włodawa czerwona była i jest =pzpr płatni zdrajcy pachołki rosji !!!!!

To kto na nich glosuje ze oni tam rzadza?. Nie mysle ze wszyscy w tym miescie to komunisci.
Pozdrawiam.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl