Ataki na dziennikarzy Telewizji Polskiej. Coraz częstsze i brutalniejsze. WIDEO

twitter.com/printscreen/TVP Info

  

Od dłuższego czasu politycy totalnej opozycji i wspierający ich członkowie organizacji takich jak KOD i Obywatele RP atakują dziennikarzy TVP. Nie przebierają przy tym w słowach. Te same osoby w grudniu ubiegłego roku blokowały Sejm pod przykrywką walki o wolne media. O tym jak ta walka wygląda pisaliśmy nie raz. Coraz częstsze ataki na reporterów Telewizji Polskiej przybierają na sile. Stają się coraz bardziej szokujące, brutalne i wulgarne.

W grudniu zeszłego roku, kiedy politycy Nowoczesnej I PO zablokowali sejmową mównicę, trzymając w rękach kartki z napisem #wolnemedia, pisaliśmy o atakach wspierającego opozycję KODu, na reporterów TVP Info.

Już od wczorajszego wieczora atakowani są reporterzy TVP Info chcący relacjonować wydarzenia. Jeszcze w piątek krzykacze z KOD-u ograniczali się "tylko" do przeszkadzania w pracy- pisaliśmy.


Z dnia na dzień sytuacja stawała się coraz gorsza, a protestujący coraz bardziej agresywni. Poza przeszkadzaniem dziennikarzom w pracy zaczęli posuwać się do ataków fizycznych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ale obłuda! Napaść na reporterów TVP Info przez "wojowników" o wolne media WIDEO

Stojący za plecami opozycji członkowie KODu i Obywatele RP mają z kogo brać przykład. Nieco wcześniej posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus zaczepiła w gmachu parlamentu dziennikarkę „Wiadomości” TVP i nalegała, żeby nagrała z nią tzw. setkę. Dlaczego? Ponieważ poseł nie podobają się materiały przez nią przygotowywane. Kiedy redaktor Ewa Bugała odmawia, Scheuring-Wielgus biegnie za nią i pokrzykuje: „Wstydzi się pani?”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Scheuring-Wielgus napada na dziennikarkę w Sejmie. Pierwszy taki przypadek – WIDEO

Również Sławomir Nitras dał popis swojej wulgarności. Poseł PO wpadł w furię, gdy niewygodne pytania zaczął mu zadawać na sejmowym korytarzu reporter TVP Info. Nitras zaczął wyzywać dziennikarza od „gówniarzy”, a gdy usłyszał pytanie o spotkania z oficerem WSI, opisane przez Grzegorza Wierzchołowskiego na łamach „Gazety Polskiej”, trzasnął drzwiami.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nitras ucieka przed dziennikarzem TVP. Po pytaniu o spotkania z oficerem WSI trzaska drzwiami. WIDEO

Podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej 10 lipca tego roku, nielegalni kontrmanifestanci spod znaku Obywateli RP i KOD po raz kolejny pokazali swoje prawdziwe oblicze. Zaatakowali wykonującego swoje dziennikarskie obowiązki Michała Rachonia - znanego z anteny TVP Info i tekstów pisanych do "Gazety Polskiej".

CZYTAJ WIĘCEJ: Brutalny atak na dziennikarza "GP" i TVP Info Michała Rachonia

Wczoraj z kolei agresywnym zachowaniem popisał się poseł PO Tomasz Lenz. Polityk oburzony pytaniami reportera TVP Info zaczął wykrzykiwać, że dziennikarz „skończy jak Urban”.

Poseł PO na spotkaniu z dziennikarzami wspominał, że przed miesiącem na marszu, w którym brali udział posłowie opozycji było rzekomo 100 tys. osób. Polityk zarzucił TVP Info kłamstwo i manipulację w tej sprawie. Na te słowa zareagował dziennikarz tej stacji. - pisaliśmy na łamach Niezalezna.pl


CZYTAJ WIĘCEJ: Poseł PO zwyzywał dziennikarzy TVP: „Skończy pan jak Urban. Rachoń skończy jak Urban. Wszyscy skończycie, jak Urban”

Sytuacje, w których dziennikarze TVP byli atakowani przez posłów totalnej opozycji i organizacji Obywatele RP i KOD przypomniało dziś TVP Info.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info,twitter.com,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

​Nie potrafiła tego ukryć. Spojrzenie HGW na Andrzeja Dudę mówi wszystko – WIDEO

twitter.com

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

  

Podczas wczorajszych uroczystości związanych z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent stolicy dała niezły „popis”. W swoim wystąpieniu nie mogła powstrzymać się od skandalicznych odniesień do bieżącej sytuacji politycznej. Jednak mocniejsze wrażenie niż jej żenujące słowa robi spojrzenie Hanny Gronkiewicz-Waltz, którym „obdarzyła” Andrzeja Dudę. 

Prezydent stolicy podczas uroczystości w przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego powiedziała, że w Polsce każde pokolenie, także dzisiejsza młodzież, musi przejść próbę. Jak mówiła, jest nią obrona wartości jakimi są: wolność, demokracja i prawa człowieka, bo żadna z tych wartości nie jest gwarantowana raz na zawsze.

To jest wypowiedź skandaliczna, która nie powinna mieć miejsca przy okazji tej uroczystości, bo rzeczywistość mamy zupełnie inną niż za czasów Powstania Warszawskiego 

skomentowała słowa HGW rzecznik Prawa i Sprawiedliwości

Raczej wolałabym, żeby aktywność pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz była skoncentrowana przede wszystkim na stawieniu się przed komisją reprywatyzacyjną i wyjaśnieniu złodziejskiej reprywatyzacji, która miała miejsce w Warszawie, bo to jest sprawa uczciwości, rzetelności i też demokracji 

– dodała Beata Mazurek. 

Tego samego dnia kamery TVP zarejestrowały dość wymowny moment. Chodzi o krótkie ujęcie zarejestrowane w czasie uroczystości, w czasie którego Gronkiewicz-Waltz podaję rękę prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Spojrzenie HGW mówi wszystko o stosunku prezydent Warszawy do głowy państwa…
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl