niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Lotnisko w Rio de Janeiro przejmują... Chińczycy

Dodano: 14.07.2017 [18:55]
Lotnisko w Rio de Janeiro przejmują... Chińczycy - niezalezna.pl
foto: Gellinger/pixabay.com/CC0 Public Domain
Chiński koncern HNA poinformował o przejęciu pakietu kontrolnego jednego z największych brazylijskich lotnisk - portu w Rio de Janeiro. Inwestycja opiewa na blisko 16 mln dolarów. Pakiet 51 proc. akcji lotniska kupiła spółka HNA Infrastructure, należąca do koncernu HNA Group, właściciela linii lotniczych Hainan Airlines.

Poza inwestycją w wysokości niecałych 16 mln dol., Chińczycy zobowiązali się też do dalszego zaangażowania na poziomie 318 mln dol. w lotniskowe opłaty licencyjne. Transakcja wymaga zgody ze strony przedstawicieli przemysłu lotniczego oraz regulatorów w Chinach i Brazylii.

Chiński dziennik "Caixin" przypomina, iż przejęcie w Brazylii to kolejna inwestycja HNA Group po marcowym przejęciu 82,5 proc. akcji lotniska tanich linii lotniczych Frankfurt-Hahn. Wartość tej transakcji nie została upubliczniona. W ciągu trzech lat koncern zainwestował 40 mld dol. na zagranicznych rynkach.

Lotnisko w Rio de Janeiro jest drugim portem lotniczym Brazylii pod względem ruchu pasażerskiego, w ub.r. obsłużyło 17 mln pasażerów. Jednak pomimo tej pozycji, przynosi straty, które w 2016 r. sięgnęły 110 mln dol.
 
Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

16 MILIONÓW dolarów ?? Tanio jak barszcz.
Ambergold ukradł 900 milionów złotych czyli jakieś 25 milionów dolców. Działka koło Pałacu Kultury, warta około 120 milionów złotych, czyli 40 milionów dolców, ulubiona przez Warszawiaków Hania Waltz oddała za fryko. To są geszefty !!, przebijamy Chińczyków.

Obserwator:

Chyba jakies 250 milionow dolcow.....co?

Tak, ambergold ok 250 mln dolarów, pomyliłem się.

Polska nie musi ani przyjmować Muzułmanów ani Chińczyków. Uważam, że USA i Międzymorze obecnie jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem dla nas ale poprzez niżej opisane traktaty podpisywane z Chińczykami ten sojusz jest niszczony.

Dwie rodziny Hoffmann o Oeri bedacymi właścicielami konzernu Hoffmann-La Roche doznali ostatnio wzrostu wartości konzermu z 6 mld Frankow na 22 mld Frankow.
A po Szwajcarii buszują Chińczyki z walizkami pieniędzy i kupuja co sie da.

Tylko patrzeć, jak ...żółta rasa zaleje świat, ale ze wschodu. Polska ustawia się pilnie w kolejce, aby pomóc Chińczykom w rozpanoszeniu się nad Morzem Śródziemnym.

Wole Chinczykow niz arabow geniuszu.

A tobie, geniuszu, nie przyszło do głowy że najprędzej to będziemy mieli jedno i drugie? Bo jedno drugiego wcale nie wyklucza. A ogólna zasada mówi, że jeśli coś może pójść źle, to pójdzie jeszcze gorzej.
Inna zasada zaś głosi: "Każdemu to, na czym mu mniej zależy". Zatem, tylko patrzeć.

Układy z komunistami to zdrada. Wstyd mi było patrzeć jak Marszałek Kuchciński wita się z komuchem. Jaka to obłuda, gdy przedstawiciele rządu jednego dnia mówią o wartościach chrześcijańskich a następnego witają z przedstawicielem kraju, w którym aborcja jest nakazana, w którym za posiadanie Biblii grozą kary wieloletniego więzienia czy ludzie masowo umierają na raka płuc w skutek zanieczyszczenia powietrza. Pozatym proszę zwrócić uwagę jak Azjaci kolonizują Afrykę, Tybet i jak widać i Amerykę Południową. UE zalała nas gospodarczo ale to pikuś w porównaniu z tym co mogą zrobić Chińczycy.

Mozna sobie zadawac pytanie czy taktyka wiekszosci politykow w stosunku do Chin to jeszcze naiwnosc ,czy juz lobby , a moze nawet agentura. Kilkaset lat temu masowo sprowadzilismy do Polski uchodzcow z zachodu Europy. Teraz podobna spolecznosc, tyle ze w innym odcieniu, ale rownie trudna w asymilacji i lojalnosci, szykuje sobie takze tutaj ziemie obiecana. To sie moze odbic taka czkawka, ze nasze dzieci beda znaly Konficjusza na pamiec, i to moze nawet w orginale.

widze, ze czerwono-zolta macka oplata swiat......nasz lot tez chcialy przejac prawdopodobnie niemce..to z afery amber gold-moje przypuszczenia....nie chce zadnych jedwabnych szlag by was trafil, ledwie jakis maly oddech i juz czerwone swinie ciagna na dno...ale pamietajcie ludzie to bedzie gorsze niz hitleryzm, bolszewizm. faszyzm razem wziete...jak ktos jeszcze blogo mysli , ze zarobi ...tak kopa w doope

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl