niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Gdańscy opozycjoniści popierają reformę sądownictwa: "Dość bezprawia!"

Dodano: 14.07.2017 [16:48]
Gdańscy opozycjoniści popierają reformę sądownictwa: "Dość bezprawia!" - niezalezna.pl
foto: succo (pixabay)
Uczestnicy opozycji antykomunistycznej z Trójmiasta wystosowali apel do posłów i senatorów klubów parlamentarnych Prawa i Sprawiedliwość oraz tych posłów innych ugrupowań, którzy "chcą przywrócić wymiar sprawiedliwości obywatelom". "Do uczciwych i patriotycznie nastawionych parlamentarzystów apelujemy, abyście w procesie wprowadzania reform wymiaru sprawiedliwości nie cofnęliście się ani o krok. Nie pozwólcie zastraszyć się totalnym obrońcom PRL-bis" - piszą. 

Pod apelem podpisały się władze Stowarzyszenia "Godność":

- Czesław Nowak - brał udział w strajkach robotniczych w trakcie grudnia 1970 r. W sierpniu 1980 r. organizował strajk w porcie, następnie wstąpił do „Solidarności”. W latach 80. redagował niezależne pismo „Portowiec”. Od 13 do 21 grudnia 1981 r. organizował spacyfikowany przez ZOMO strajk w swoim zakładzie pracy. W lutym 1982 r. został tymczasowo aresztowany i zwolniony z pracy, następnie za działalność opozycyjną skazany na karę 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, warunkowe zwolnienie uzyskał w 1983 r. Ponownie był karany kilkutygodniowym aresztem w 1988 r. W 2006 został uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2015 r. Krzyżem Wolności i Solidarności. 
- Stanisław Fudakowski - w sierpniu 1980 r. uczestniczył w strajku w Stoczni Gdańskiej. Od września tego samego roku działał w NSZZ „Solidarność”. Został wiceprzewodniczącym komisji zakładowej związku. W lipcu 1981 r. wszedł w skład Prezydium Zarządu Regionu „Solidarności”. Był delegatem i członkiem Prezydium na I Krajowym Zjeździe Delegatów. 13 grudnia 1981 r. został przewodniczącym komitetu strajkowego strajku w Stoczni Gdańskiej przeciwko stanowi wojennemu. Po jego pacyfikacji ukrywał się. 15 marca 1982 r. został aresztowany. 1 czerwca tego roku Sąd Wojewódzki w Gdańsku skazał go na karę 3,5 roku pozbawienia wolności i 3 lata pozbawienia praw publicznych. 28 marca 1983 r. został zwolniony na mocy aktu łaski Rady Państwa, która zawiesiła mu wykonanie kary na okres próby 4 lat. W 2006 r. za za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej, został odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
- Andrzej Osipów - w sierpniu 1980 r. współorganizator strajku w PRK–12 (Przedsiębiorstwa Robót Kolejowych nr 12) w Gdańsku. W 2015  r.został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności

Oto pełna treść apelu:

Jako byli więźniowie polityczni z lat 1981-89 zrzeszeni w Stowarzyszeniu ,,Godność'' zdecydowanie popieramy reformę wymiaru sprawiedliwości wprowadzaną przez Prawo i Sprawiedliwość. Z osobistego doświadczenia znamy dyspozycyjność wymiaru sprawiedliwości ukształtowanego w czasach PRL. Niektórych sędziów, którzy nas skazywali w stanie wojennym, spotykaliśmy po 1991 r. podczas procesów o odszkodowania za niesłuszne skazywanie za działalność związkową i polityczną. Od 1993 r. w licznych apelach i protestach domagaliśmy się usunięcia z wymiaru sprawiedliwości prokuratorów i sędziów skompromitowanych udziałem w procesach politycznych. Na nasze apele nasi byli przywódcy solidarnościowi z UW i PO przez wiele lat pozostawali głusi. Odnosiliśmy wrażenie, że budowali sobie posłuszny wymiar sprawiedliwości w oparciu o starą kadrę i struktury.

Ten oficjalnie nowy wymiar sprawiedliwości głosił stanie na straży "państwa prawa", a utrwalał bezprawie. Szary obywatel przez 25 lat widział na co dzień, jak krzywdząco jest traktowany, a jakimi przywilejami cieszą się gangsterzy i ludzie z postkomunistycznej elity władzy. Korporacje sędziowskie i prokuratorskie skorumpowało polski wymiar sprawiedliwości.

Społeczeństwo, idąc do wyborów w 2015 r., poparło program PIS, który zapowiadał reformę wymiaru sprawiedliwości. Dziś w Sejmie i w Senacie trwa zdecydowany opór „totalnej opozycji“, aby zablokować tę potrzebną Polsce naprawę. Słyszymy oskarżenia, że ci, którzy zgłaszają projekty ustaw, rzekomo łamią konstytucję, gwałcą demokrację i dokonują zamachu stanu. Słyszymy groźby nieposłuszeństwa obywatelskiego, a w przyszłości uwięzienia reformatorów.

Jeżeli chcemy mieć niepodległą Polskę, to musi się ona opierać na sprawnym i uczciwym wymiarze sprawiedliwości. Do uczciwych i patriotycznie nastawionych parlamentarzystów apelujemy, abyście w procesie wprowadzania reform wymiaru sprawiedliwości nie cofnęliście się ani o krok. Nie pozwólcie zastraszyć się totalnym obrońcom PRL-bis.

To Wy realizujecie oczekiwania większości społeczeństwa. Oczekujemy pełnej frekwencji podczas głosowania ustaw. W tej sprawie, my - ofiary prokuratorsko-sędziowskich represji, jesteśmy z Wami i oczekujemy, że nas nie zawiedziecie!

 
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wysłałem poniższe do SN, oczekuję odpowiedzi i reakcji kasty wobec mnie.
---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
Od: W.A.P
Data: 20 lipca 2017 12:09
Temat: Panie Grzelecki.
Do: Grzelecki Robert

Jako podatnik was utrzymujący w tym Gersdorf i Żurka, zgłaszam do US w Warszawie wniosek o skontrolowanie w/w osób pod kątem pochodzenia ich majątku który nie ma pokrycia w oficjalnych dochodach urzędnika państwowego czy wykładowcy, na który będąc urzędnikami pracowali by z 200 lat, chodząc goło, nie jedząc i mieszkając w ziemiance lub pod mostem. Takie prawo jako podatnikowi mi i innym podatnikom przysługuje.

Reforma polskiego wymiaru (nie) sprawiedliwości jest konieczna. Nigdy prokuratura i sądy nie były bardziej upolitycznione jak za rządów koalicji PO-PSL. Nie ma takiego zawodu w żadnym państwie na świecie, żeby wszyscy wykonujący ten zawód byli idealnie uczciwi, sprawiedliwi, praworządni, psychicznie zdrowi, idealni. A takie cechy niesłusznie przypisano prokuratorom i sędziom.Nadano im prawa boskie. I to jest powodem wielu patologii, powodem że sądy OGROMNIE SKRZYWDZIŁY wiele niewinnych Polaków. Amoralny chałturzący sędzia jest przyczyną wszelkiego zła, niszczy Państwo, niszczy gospodarkę, niszczy rodzinę, krzywdzi małe, niewinne dzieci zabrane zdrowej rodzinie. REFORMA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI JEST KONIECZNA.

Uczciwy wymiar sprawiedliwosci jest podstawa ludzkiej egzystencji, gdzie kazdy ma prawo czuc sie bezpieczny,
zyjac godnie z prawem.Wedlug mojego doswiadczenia prawo w Gdansku bylo oszukane do potrzeb kacapow pisane.
Nikt nie powinien miec watpliwosci co do najwazniejszych
przedstawicieli, lamiacych sprawiedliwosc sadowa.
Walesa i Tusk w Trojmiescie rzadzili i po prostu jest
niemozliwe, zeby nie mieli wplywu na sedziow i Gdanskie sadownictwo.

Tak na wszelki wypadek, jeżeli totalna opozycja chciała by jakiejś awantury czy puczu, bo reformy się nie podobają, wizyta Prezydenta Trumpa czy wsparcie dla inicjatywy trójmorza, to zawsze jest na to nasza odpowiedz i społeczna inicjatywa:

www.3seas.link

Pozdrawiam

sędzia sądu rejonowego w Kartuzach Barbara Dunst dyrektor wydziału ksiąg wieczystych przy sądzie rejonowym w Kartuzach, oraz sędzia sądu rejonowego w Kartuzach Elżbieta Drapińska, były prezes sądu okręgowego w Gdańsku Wojciech Andruszkiewicz, i duża liczba prokuratorów podlegających pod kontrolę prokuratora apelacyjnego w Gdańsku zostaną wyrok po przez POwieszenie.

2 kadencje temu gdanska PO z powodztwa jej szefa S Nowaka wytoczyla mi proces o zrywanie ich plakatow przed wyborami samorządowymi.Sprawa wygladala beznadziejnie ale ostatecznie mloda i obiektywna sedzia Grzyb uniewinnila mnie.Miala na tyle odwagi zeby to zrobic -to rzadki przypadek.Nie wiem jak potoczyla sie dalsza kariera tej pani ale takich ludzi nalezy stawiac za przyklad niezawislosci sedziowskiej w tym spaczonym towarzystwie..

A zrywał Pan? bo w tym chyba tkwi sedno tej sprawy, a nie w uniewinnieniu bądź uznaniu winnym

oklejalem slupy ogloszeniowe czarną tasma na znak zaloby , na ostatnim zwisala gruba warstwa mokrych plakatow ktore owszem zerwalem i popelnilem wielkie przestepstwo i w zasadzie powinienem isc za to do wiezienia albo odpracowac ten haniebny czyn -tak po wielu latach gryzie mnie to ogromnie -sedzia trafnie odczytala istote mojego 'przestepstwa" i za kare mnie uniewinnila..pozdrawiam

Gdańsk to siedziba zaskorupiałych spadkobierców Tuskowej Unii Demokratycznej i jej przzepoczwarzenia-Unii Wolności.
Tam zamiast apeli,potrzebny jest świeży ferment-akcje pozostałych tam jeszcze prawdziwych działaczy prawdziwej .solidarności

Mogę się założyć że część PO-wców też popiera tylko trzęsie gaciami.

Ty xxx, oni trzesa bo tatara w majtki puscili

UCZCIWI opozycjonisci nie beda popierac ubekow, sbekow, kodu, handlarzy kobietami, alimenciarzy, prl-u etc. Polacy!!! Nie dajcie sie nigdy wiecej palowac dawnym sbekom, ich pobratymcow i tajnym wspolpracownikom!!! Zobaczcie kto byl prawdziwym, a kto tylko farbowanym opozycjonistom. Walesa TW, Frasyniuk nierozliczone miliony na zalozenie firmy transportowej. Nareszcie obraz Polski komunisci-antykomunisci robi sie klarowny, czysty, kurz opada i widac kto jest kto!

Moi znajomi maja sprawe w Sadzie za to ze uzyczyli swojego lokalu i nie pobierali nawet 1nej zlotowki za uzyczenie,powstal konflikt i wynajmujacy zalozyli sprawe ktora ciagnie sie 4 lata.
Przekupiona sedzina wchodzi w buty prywatnych spraw b.osobistych i sprawa ciagnie.
Co maja sprawy b.prywatne do uzyczenia lokalu ,moze ktos mi powie?

Wszyscy POLACY popierają tą reformę!

WSYSCY POPIERAMY REFORMĘ SĄDOWNICTWA. Mamy dość niesprawiedliwych wyroków. W mojej sprawie pani Sędzia podarła kartki z Wydziału Geodezji , bądź co badź urzędowe ,żeby wygrał mój brat, bo tymi karteczkami były zaznaczone dowody , ze ziemia była po scaleniu mojego ojca, a nie jego brata , czyli ojca mojego oponenta. Trochę zagmatwane te kolgacje rodzinne , ale sprawa była jasna, lecz dowdy zostały na sail sądowej na moich oczach podarte. Córka mojego brata ma w tym sadzie koleżankę też sędzię. Myslę, że to mialo wplyw na sprawę.

Po pierwsze TĘ reformę. Po drugie na tej idealnej politycznie stronie mówienie w imieniu całego społeczeństwa jest nagminne. Ogólny pierdolec na punkcie "wszyscy myślą tak samo", "internauci maja ubaw", "wszyscy Polacy coś tam...". Epidemia MY zbiera żniwo, ale to tylko na szczęście propaganda.

no to rozpiszmy jeszcze raz wybory, PObratymcy postkomuny POznaja smak porazki!!!

Już samo rozpisanie wyborów głosiliby jako swoje zwycięstwo. Oni muszą się podporządkować prawu, a nie liczyć na nowe wybory!

Nie wszyscy ....

Kiedy w końcu będzie można iść do sądu po sprawiedliwość?

Na pewno po zmianie nie masz szans

Głupi jesteś! Po to, aby było sprawiedliwie, PiS chce mienić sądy!

Ta...Kargule

OBROŃCY ZŁODZIEI, OSZUSTÓW i …. KORYTA!
Wreszcie PADA OSTATNIA OSTOJA (nadzwyczajna kasta) złodziei, oszustów, krętaczy, zdrajców TARGOWICZAN, UBywateli PRL-u i WSIarzy razem z parszywymi KODziarzami – mówiąc wprost SQR….w! Sądy mają służyć OBYWATELOM i ICH państwu, a nie złodziejom, bandytom i ich przydoopasom! Neumanowi piana cieknie z m…y, że nie będzie miał ich kto bronić wydając wyroki, które OBURZAJĄ uczciwych, okradanych i oszukiwanych wyborców!

Wstydu nie mają! bronią wyłącznie swoich spraw i przywilejów. Neumanna żona - Tatiana ma sprawę prwdopodobnie za chronienie i niedopełnienie obowiązków w czasie kierowania ośrodkiem pomocy społecznej w Starogardzie. Jak ją i jej znajomków- prowadzących dom dziecka,będzie sądził sąd sprawiedliwy, to nie ma bata - siedzą i beczą. Bo w tym domu dzieci były krzywdzone, a Tatiana Neumann to kryła i mimo zgłoszeń, dzieciom nie pomogła.
Czy w takim kontekście - obrony własnych interesów Neumann nie będzie bronił starych sądów, starych sędziów i starego porządku ich powskiej sprawiedliwości??? Przecież on walczy o życie swoje i swojej Tatiany!

Wymiar "sprawiedliwosci" potrzebuje porzadnego przewietrzenia

Panowie Opozycjoniści - dodajcie do apelu "DOŚĆ TAJNYCH STOWARZYSZEŃ W SADACH!".
W chwili obecnej w każdym sądzie funkcjonują tajne podstawowe organizacje partyjne, przepoczwarzone w domniemane loże masońskie.
Mam nadzieję, że przyjdzie dzień, gdy niejaki "braciszek ZOLL" zostanie na temat tych struktur posłuchany i złoży wyczerpujące zeznania w prokuraturze.

Musi przyjść ten dzień na Zolla i resztę mu podobnych.

właśnie, dlaczego w przekaziorach słyszymy tylko kto nie popiera wszelkich reform PiS, a mało, albo w ogóle, nie słychać, kto je popiera ? trudno zebrać porządnych ludzi, którzy daliby swój głos POLSKIEMU RZĄDOWI ?!

Popieram. W Polsce jest przecież wiele prawicowych stowarzyszeń. W takim momencie jak ten, kiedy ważą się losy przyszłego stanu prawa w naszej Ojczyźnie, owe stowarzyszenia i organizacje powinny wystąpić w jednym szeregu, wyraźnie popierając rząd w dążeniach do poprawy życia nas wszystkich. Tak rozumiem ich rolę.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl