niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

​W III RP ustawa określa wszystko

Dodano: 14.07.2017 [14:00]
​W III RP ustawa określa wszystko - niezalezna.pl
foto: arch. GPC
Zastanawia mnie sposób rozegrania przez większość sejmową sprawy Sądu Najwyższego. O tym, że wymaga on reformy, nie trzeba przekonywać. Ma się to jednak dokonać najprawdopodobniej poprzez zapis konstytucji mówiący, że „Ustrój i właściwość sądów określają ustawy” (art. 176). Czyli wystarczy zmienić ustawę i o – wygaszamy kadencje sędziów – zdają się mówić posłowie wnioskodawcy. Najzagorzalsi zwolennicy „dobrej zmiany” powiedzą, że to dobrze – oto bronią przeciwko III RP jest ta sama konstytucja, której III RP broni jako „dziejowej zdobyczy”. Obawiam się jednak, że może to być otwarcie puszki Pandory. W Konstytucji wyrażenie „określa ustawa/ustawy” występuje aż 60 razy. Przy swobodnej interpretacji można ustawą ograniczyć nawet uprawnienia Prezydenta jako zwierzchnika sił zbrojnych (art. 134 pkt 6). Kto zagwarantuje, że kolejny rząd nie będzie poprzez zwykłe ustawy dokonywał rewolucji?
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jezeli Komuna WROCI,to zmiana kompetencji Prezydenta bedzie Twoim najmniejszym problemem.
Popularne w PIS-ie idee,za Komuna jest "opozycja demokratyczna",doprowadza nas do zguby,i do DOSLOWNEJ SMIERCI,czesto w bolasch i cierpieniach.
Komuna bedzie sie mscic KRWAWO.
Tymczasem zapominamy,ze juz kolejny Narodowiec siedzi w wiezieniu,Pan Rybak ,za spalenie kukly Sorosa.
Komunistom to w Polsce nie grozi,bo pomimo gangsterki sa pod ochrona PIS-u,ktory ich uwaza za partnerow.

Byłem w ZOMO, byłem w ORMO teraz jestem wraz z Platformą w ten kraju"" stwierdzono brak Chrześcijańskiego zachowania. Za ""głupie pinset dali się kupić!"" - a tam setki tysięcy ba nie raz miliony inni mieliby!.-Brak""demokracji i wolności""

Nie bój się, Muszko. Jak ktoś chce dokonać rewolucji to żadna ustawa zasadnicza zwana Konstytucją i żadne inne, mniej lub bardziej odbiegające od zasadniczości, ustawy mu nie przeszkodzą.
Rewolucja to ex definitione ZMIANY, KTÓRYCH USTAWA NIE PRZEWIDUJE, podobnie zresztą jak głupota.
Różnica między rewolucja a głupotą polega tylko na tym, że rewolucja musi być krwawa (zwłaszcza, w ogólnym rozrachunku, wobec własnych dzieci), głupota - nie.

cytat: Kto zagwarantuje, że kolejny rząd nie będzie poprzez zwykłe ustawy dokonywał rewolucji?

Nastepny rzad o ile nie bedzie to rzad PiS z absolutna pewnoscia zgodnie z mozliwosciami danymi w konstytucji (czy tez lamiac konstytucje bezwglednie) bedzie likwidowac Polske i Polakow, wcisnie ich w bloto na zawsze.

To jest pewne jak amen w pacierzu niezaleznie od dzialan polskiego rzadu PiS.

Dlatego Polski Rzad powinien maksymalnie wykorzystywac prawo do przerprowadzenia zmian przynajmniej teraz umozliwiajacych reformy. Moze dzieki temu zdobedzie wiekszosc konstytucyjna umozliwiajaca zmiane konstytucji.

Czego pan Mucha nie rozumie.

Krotkowzrocznosc Pisu odbije sie wszytkim czkawka jak straca wladze - jak zastapia ich uczciwi to zmienia prawo, a jak nieuczciwi to wykorzystaja cale stworzone zamieszanie i bedzie po zabawie.

Ale obywatele dostali 500+ i poza swoim nosem juz nic ich nie obchodzi.

Polacy dostaja 500+ TYLKO tak dlugo jak dlugo rzadzi PiS

I za to gotowi sa dusze diablu sprzedac... pomimo nadchodzacych podatkow ktorych bedzie przybywalo aby te chwyty socjalne finansowac.

Tylko ze tu o przyszlosc panstwa chodzi, a nic nie jest wieczne.

I za to gotowi sa dusze diablu sprzedac...

*** O Jezu, to on ciebie przyslal z GW tutaj?

fritz'u - ty za garść srebrników jesteś gotów konstytucję sprzedać... jakie to małe, jakie to niegodne...

A ta mityczna konstytucja to jakaś świętość, że nie można jej krytykować albo żądać jej zmiany? Przecież co chwilę wychodzą zawarte z niej luki i nieścisłości.

Następny sejm ZMIENI KONSTYTUCJĘ na normalną (a nie postkomunistyczną).
Więc nie martwmy się o coś, czego nie będzie można zrealizować. Dziś mogą się odgrażać, ale przecież - jak sami wielokrotnie mówili - najpierw trzeba wygrać wybory.

Więcej wiary w siebie ... i w mądrość narodu.

Madrosc narodu? Tego narodu co za 500+ pcha sie slepo w przepasc?

Przypomniecie sobie jeszcze (choc moze i w to watpie) te ostrzezenia jak sie zmieni wladza i te glupie zmiany zostana wkorzystane przeciwko Wam.

pis wykonując takie posunięcia, powinien przekalkulować co się stanie jak kiedyś do władzy dojdzie opozycja. co oni zrobią mając takie precedensy za sobą

Może na razie niech ten dokona co ma dokonać a następnym się z góry nie martwmy

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl