​Tak Trump powitał Brigitte Macron. O tych słowach mówią wszyscy – WIDEO

youtube.com/print screen

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

Słowa, które Donald Trump skierował do Brigitte Macron, szybko obiegły światowe media. Trudno orzec, czy prezydent USA mówiąc o formie francuskiej pierwszej damy zaliczył wpadkę, czy była to świadoma uszczypliwość. 

Donald Trump przyleciał w czwartek rano do Paryża, aby rozmawiać z Emmanuelem Macronem na temat walki z terroryzmem oraz konfliktu syryjskiego. Natomiast dziś prezydent USA weźmie udział w obchodach Dnia Bastylii, święta narodowego Francji. 

Jednak w czasie wczorajszego spotkania obu par prezydenckich doszło do zdarzenia, które bardziej niż rozmowy przykuło uwagę mediów. Chodzi o kilka słów Donalda Trumpa podczas przywitania z Brigitte Macron. Prezydent USA powiedział do niej: „Jest pani w takiej dobrej formie, naprawdę”. Następnie zwrócił się do prezydenta Francji: „Ona jest naprawdę w dobrej formie fizycznej. Piękna”. 

Pewnie nie byłoby w tej wypowiedzi nic wartego uwagi, gdyby nie wiek Brigitte Macron. 

Jak podawały media, Macronowie mają największą różnicę wieku w porównaniu do jakiejkolwiek pierwszej pary Piątej Republiki. Macron po raz pierwszy spotkał swoją żonę, Brigitte Trogneux, kiedy był 15-letnim uczniem. Ich znajomość rozwinęła się bliżej, kiedy pracowali razem, aby napisać sztukę. Para w 2007 roku wzięła ślub. Macron miał wtedy prawie 30 lat, a jego wybranka 54 lata.

Czy zatem Donald Trump postanowił specjalnie wbić szpileczkę Macronom, czy po prostu była to niezręczność ze strony prezydenta USA?
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

​Nie potrafiła tego ukryć. Spojrzenie HGW na Andrzeja Dudę mówi wszystko – WIDEO

twitter.com

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

Podczas wczorajszych uroczystości związanych z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent stolicy dała niezły „popis”. W swoim wystąpieniu nie mogła powstrzymać się od skandalicznych odniesień do bieżącej sytuacji politycznej. Jednak mocniejsze wrażenie niż jej żenujące słowa robi spojrzenie Hanny Gronkiewicz-Waltz, którym „obdarzyła” Andrzeja Dudę. 

Prezydent stolicy podczas uroczystości w przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego powiedziała, że w Polsce każde pokolenie, także dzisiejsza młodzież, musi przejść próbę. Jak mówiła, jest nią obrona wartości jakimi są: wolność, demokracja i prawa człowieka, bo żadna z tych wartości nie jest gwarantowana raz na zawsze.

To jest wypowiedź skandaliczna, która nie powinna mieć miejsca przy okazji tej uroczystości, bo rzeczywistość mamy zupełnie inną niż za czasów Powstania Warszawskiego 

skomentowała słowa HGW rzecznik Prawa i Sprawiedliwości

Raczej wolałabym, żeby aktywność pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz była skoncentrowana przede wszystkim na stawieniu się przed komisją reprywatyzacyjną i wyjaśnieniu złodziejskiej reprywatyzacji, która miała miejsce w Warszawie, bo to jest sprawa uczciwości, rzetelności i też demokracji 

– dodała Beata Mazurek. 

Tego samego dnia kamery TVP zarejestrowały dość wymowny moment. Chodzi o krótkie ujęcie zarejestrowane w czasie uroczystości, w czasie którego Gronkiewicz-Waltz podaję rękę prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Spojrzenie HGW mówi wszystko o stosunku prezydent Warszawy do głowy państwa…
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl