niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

​Prawda o Wałęsie

Dodano: 14.07.2017 [07:13]
​Prawda o Wałęsie - niezalezna.pl
foto: GP
Pojawia się coraz więcej nowych informacji dziennikarskich oraz materiałów z Instytutu Pamięci Narodowej. Rodzi się zasadne pytanie: czy Lech Wałęsa współpracował tylko ze Służbą Bezpieczeństwa i to jedynie jako TW „Bolek” na początku lat 70.? Wiele wskazuje na to, że owa współpraca mogła pojawić się wcześniej i dotyczyć związku z wojskowymi służbami specjalnymi. Być może nić była ciągnięta także wówczas, gdy Wałęsa zgłosił się do Wolnych Związków Zawodowych. Pamiętamy wszak relacje m.in. Andrzeja i Joanny Gwiazdów, którzy opowiadali, że nowo przybyły do środowiska Wałęsa proponował pokojowym członkom WZZ wysadzanie komisariatów w powietrze. Czy była to zaplanowana prowokacja służb? I kolejne pytanie: komu Wałęsa chciał się poskarżyć „wyżej”, gdy już po zakończeniu współpracy SB chciała go zwerbować po raz drugi? Czy były to WSW, nadzorcy z SB, a może służby sowieckie? Na te i inne pytania będziemy musieli sobie odpowiedzieć, jeśli chcemy rzeczywiście poznać prawdziwą historię Polski.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Gdyby Bolek nie wspolpracowal ze sluzbami, juz dawno UBecy zalatwili by sprawe i sluch, slad by po nim zaginal. A dzis wszyscy zadawali by pytanie kto i gdzie zamordowal Walese? Zawsze byl ich czlowiekiem !! dlatego byl przez nich chroniony. "Raz zdrajca, zawsze zdrajca" Nie wierze, ze ten typ kiedykolwiek zaprzestal wspolpracy w SBecja.

Panie Tomku ego bywszego jest ogromne. Został nadmuchany jak zeppelin a teraz to wszystko się sypie. Kiszczak był jednak o kilka klas inteligentniejszy od Wałęsy i to on był reżyserem żywota Wałęsy. Nawet zza grobu załatwił go elegancko. Do końca swojego żywota, miał bezpiecznik w postaci teczki z oryginałami dokumentów na Bolka. Widzimy, że Wałęsa nawet nie zdaje sobie sprawy ze swego położenia. Gwizdy społeczeństwa na jego widok w publicznych miejscach, chyba nie opuszczą go do grobowej deski. Ale dla Bolka liczą się tylko "piniądze i dulary". Ilość wypitego alkoholu w Arłamowie jest dopełnieniem tegoż obrazu.

bolek to cuchnace truchlo ,ale dlaczego Pan reklamuje tego warchoła warzeche, tego zaiste nie pojmuje.

Fundamentalne pytanie do TW Bolka vel Wałęsy: do kogo chciał się poskarżyć na pułkowników SB ? Trzymać za mordę chama noblistę.

Bolek jest już skończony w opinii społecznej i on sam o tym dobrze wie.I o to chodzi aby do swego końca wiedział,że jest
człowiekiem nędznym.
Ogłosić infamię i nie podawać ręki - to takie proste

teraz leci powtorka programu o Bolku na TVP1,

Nie ma co robić z Wałęsy jakiegoś Jamesa Bonda, czy innego agenta wysokiego poziomu. To prosty elektryk ze stoczni, który podbierał kasę UB-ecji, a teorie powstają, jakby z Breżniewem układał świat. Ludzie, ogarnijcie się, ja tego nie kupuję.

Nie kupujesz bo nie rozumiesz mechanizmu werbowania agentow-szpicli do SB. Otóż oni werbowali osobowości psychopatyczne ale profilem pasujące do zamierzonego zadania. Bolek to psychopata całkowicie pozbawiony poczucia odpowiedzialności a jednocześnie zakompleksiony/przewrażliwiony na własnym punkcie tępak. Właśnie taki był potrzebny do wykonywania zadania postawionego mu przez oficerów prowadzących. Bolek działa, decyduje i wydaje mu się, że on o czymś decyduje - tymczasem ktoś inny trzyma nad nim pieczę. Dlatego prawdą jest, że Bolek "układał świat" - ale tylko we własnej wyobraźni. Co nie przeszkadza temu, że pewne elementy jego głupkowatych decyzji były wykorzystywane przez SB i WSW aby Bolkowi stworzyć złudzenie rzeczywistej władzy. I tak wyjaśnia się pozorna sprzeczność między tym, że prymitywny tłuk Bolek jest jednocześnie agentem wysokiego poziomu - bo tylko taki agent jest w stanie zostać prezydentem kraju. On jest jak dobrze wytresowany niebezpieczny pies, który nie stracił swoich morderczych cech bo treser (SB i WSW) tak go tresował.

WSW - WZW -> pomyliło się mu przecież, na wszelki wypadek wstąpił i tu i tam :)

Bolek, z tym swoim nadcisnieniem... juz za wiele NIE PO-WYSTEPUJE ??

"Na te i inne pytania będziemy musieli sobie odpowiedzieć, jeśli chcemy rzeczywiście poznać prawdziwą historię Polski".
Najlepiej w ramach śledztwa prowadzonego w sprawie podejrzenia o współpracę "ze zbrojną grupą" Jaruzelskiego i Kiszczaka, zdradę Polski i współpracę w zniewalaniu Polski przez Ruskich okupantów. Tak ciężko to sformułować? Jakieś ograniczenia w "strefie wolnego słowa"? Łatwiej buzować maluczkich ciągłym rezonowaniem zdartej płyty?

....Panie Sakiewicz,czy przystoi pisac i rozwazac Panu?
....o prostaku i gnidzie,zdrajcy,nie potrafiacym sklecic
po polsku zdania,zwlaszcza w 70-latach,pamietam te nudne
PLUARYZACJA,powtarzane tysiackrotnie.........

Pewnie dlatego, że współpracował również z rosyjskimi służbami, to Michnik robił mu image i obroną, bo oni są jednej poroweniencji.

Bolek był zawsze człowiekiem wojskówki. Chwilowo został oddelegowany do cywilnych /o tym okresie wiemy dużo/ a potem powrócił. Z tych służb się nie wychodzi, chyba że nogami do przodu.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl