niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Legia znalazła asa do ataku

Dodano: 13.07.2017 [16:14]
Legia znalazła asa do ataku - niezalezna.pl
foto: Mateusz Kostrzewa/legia.com/Legia Warszawa
Legia pozyskała pierwszego pierwszego piłkarza, który ma wzmocnić jej atak w nadchodzącym sezonie. Nowym napastnikiem Wojskowych został Albańczyk Armando Sadiku. Piłkarz podpisał trzyletni kontrakt.

Zawodnik, który w Legii będzie występował z numerem 99, jest czwartym wzmocnieniem mistrza Polski w letnim oknie transferowym.

Do tej pory Albańczyk, którego mankamentem pozapiłkarskim jest brak paszportu UE, był związany z FC Zurich. We wtorkowy wieczór Sadiku przyleciał do Warszawy, by dzień później w godzinach przedpołudniowych stawić się na badaniach w klinice Enel-Sport przy Łazienkowskiej. Po testach medycznych zawodnik i jego sztab wraz z dyrektorem sportowym Legii Michałem Żewłakowem zamknęli się w klubowych gabinetach, by dograć szczegóły kontraktu. Transfer oficjalnie ogłoszono w środowy wieczór.

Występujący na pozycji napastnika Armando Sadiku urodził się 27 maja 1991 roku w Elbasanie w Albanii. Jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji, w której zadebiutował w 2012 r. Był uczestnikiem UEFA Euro 2016 i strzelcem pierwszej, historycznej bramki dla albańskiej kadry na turnieju mistrzowskim w meczu 3. kolejki fazy grupowej przeciwko Rumunii. Na poziomie reprezentacji seniorskiej wystąpił 27 razy i strzelił dziewięć bramek.

Nowy piłkarz mistrza Polski jest wychowankiem albańskiego Turbina Cerrik. Następnie reprezentował barwy KF Elbasani i Gramozi Erseka. W 2011 roku Sadiku przeniósł się do Szwajcarii. Występował w FC Locarno, FC Lugano, FC Zurich, z którego był wypożyczony do FC Vaduz i ponownie do Lugano. W sezonie 2016/17 strzelił dziewięć bramek.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

"Legia pozyskała pierwszego pierwszego piłkarza". Gdyby był z Baden-Baden, to jeszcze bym rozumiał, ale jest z Albanii. A może to jest teraz Albania Albania?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl