Najpierw pomagać, później krytykować

Przysłuchując się dyskusji dotyczącej przyjmowania uchodźców, można zauważyć, że ci, którzy najgłośniej opowiadają się za ich przyjmowaniem, nigdy nie mówią o tym, w jaki sposób sami im pomagają.

Możliwości tymczasem jest sporo, choćby poprzez włączenie się do działań organizacji i instytucji takich jak Caritas czy Fundacja Estera. Można pomagać chrześcijanom z Syrii, można i muzułmanom. Samemu się zaangażować lub przekazać dotację na wybrany cel. Część Polaków tak właśnie robi. Włącza się w akcje kościelne lub świeckie, które oferują konkretną pomoc. Wszyscy więc, którzy tak chętnie krytykują rząd za brak pomocy uchodźcom, nie powinni mieć żadnych trudności, by coś dobrego zrobić i świecić przykładem. Ci, którzy najgłośniej domagają się pomocy dla uchodźców, sami nie chcą się zaangażować w pomoc, dlatego dla mnie są niewiarygodni. Przestaję ich słuchać i Czytelników też do tego namawiam. Bo tu chodzi nie o odruch serca wobec tych, którzy są w potrzebie, tylko o walkę polityczną.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Smoleńsk pod specjalnym nadzorem

Kolejne doniesienia na temat amerykańskich ekspertów, którzy będą współpracowali z polskimi śledczymi i Prokuraturą Krajową, są niepokojące. Polskie służby mają informacje o związkach z Rosją co najmniej dwóch specjalistów, którzy mają się zajmować katastrofą smoleńską. I niestety nie chodzi o błahe sprawy, lecz te najpoważniejsze, dotyczące bezpieczeństwa Polski.

Wiadomo, że wyjaśnienie tragedii smoleńskiej jest priorytetem obecnej władzy. Musimy się dowiedzieć, jak zginęli polski prezydent i towarzysząca mu elita. Jednak w zdobyciu tej wiedzy nie pomogą ludzie, którzy byli ekspertami MAK-u i współpracownikami Tatiany Anodiny czy stałymi komentatorami mediów takich jak Russia Today i agencja Sputnik. Ludzie, którzy byli przeciwni instalowaniu w Polsce tarczy antyrakietowej, którzy we współpracy z Władimirem Putinem nie widzieli niczego złego. W tej sytuacji rodzi się pytanie: kto chce skompromitować prokuratora Marka Pasionka, a docelowo ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę? Komu się nie podoba twardy kurs resortu sprawiedliwości? Kto prowadzi grę, która ma się zakończyć katastrofą?

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl