niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Google nie zapłaci 1,1 mld euro podatku

Dodano: 12.07.2017 [20:25]
Google nie zapłaci 1,1 mld euro podatku - niezalezna.pl
foto: pixabay.com
Sąd administracyjny w Paryżu odrzucił wniosek francuskiego fiskusa o nałożenie na giganta internetowego firmę Google 1,1 mld euro podatku za lata 2005-10. Koncern nie zapłaci podatku we Francji ponieważ jego siedziba mieści się w Irlandii.

Sąd przyznał rację koncernowi, który twierdzi, że nie posiada we Francji stałej siedziby, bo nie zawiera w tym kraju żadnych umów - za wszystko odpowiada firma Google Ireland Limited mieszcząca się w Irlandii, i dlatego tam płaci on podatki.

Tam również wpływają przychody z tytułu opłat za reklamy zamieszczane w internecie przez francuskie firmy, które uważa się - co potwierdził sąd - za klientów irlandzkiej, a nie francuskiej filii koncernu.

Z uwagi na to firma Google France zgłasza relatywnie niskie obroty we Francji: 247 mln euro w 2015 roku i 22 miliony zysków, od których płaci podatek. Z tytułu CIT zapłaciła za 2015 rok 6,7 mln euro francuskiemu fiskusowi.

On jednak, opierając się na obrotach z działalności reklamowej Google we Francji, zobowiązania koncernu wyliczył na 1,6 mld euro, którą to kwotę obniżono potem do 1,1 mld. Ale sąd nie przyznał racji władzom, ogłaszając, że "Google Ireland Limited nie podlega opodatkowaniu we Francji za lata 2005-10".

Od środowego rozstrzygnięcia sądu można złożyć odwołanie
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Czemu francuskie firmy nie płacą podatku w Polsce!!!!! Proszę firmę googlee o pomoc!!!!f

Czemu francuskie firmy nie płacą podatku w Polsce!!!!! Proszę firmę google o pomoc!!!!

Bravo Irlandia!Duzo madrzejszy kraj od leniwych Francuzikow!

grunt to lapowki dla bylych urzednikow za informacje jak obejsc prawo :)

A pani w jakiej sprawie? Promocja ma miejsce, ale nie na temat. Irlandia to smutny i nieciekawy kraj. Serio. Spolaryzowali sie jak Wlosi : - naziolo - komuchy vs konserwatysci. Nienawisc do Katolikow zwiazana jest z licznymi dobrze udokumentowanymi "dokonaniaami" seksualnymi kleru, oraz dekadami nieudolnych konserwatychnych rzadow zapewniajacych biede, bezprawie i beznadzieje szerokim masom spoleczenstwa. Kazdy Irlandczyk nieco zorientowany w naszych realiach zapewni cie ze nawet w peerelowskiej Polsce ludziom zylo sie znacznie lepiej niz mieszkancom "zielonej wyspy". Latwo bylo sobie ich zjednac zapelniajac koryto i odpowiednie pranie mozgow. Efekt jest taki, ze jedno barbarzynstwo zastapiono drugim. To najnowsze mimo ladnej fasady jest gorsze. To tzw. cywilizacja smierci. inhumans. no mans, wampiry jak np. dacze(holendrzy), albo niemcy. Ci ostatni znalezli sie obecniew nader niekorzystnym polozeniu, ze wzgledu na probe zaglady calych narodow - first Israel, next POLAND. Przed konsekwencjami "idei" juz nie ma mozliwosci ucieczki. Pieniadze nic nie znacza. Ludzkiego, albo narodow zycia nie mierzymy finansami.

A jednak, jest to chore. Należałoby zmienić przepisy tak aby fakt udziału podmiotu gospodarczego danego państwa generował zobowiązania w obrębie danego kraju.

Jakby nie patrzeć firma z jednego kraju zamawia reklamę u firmy w innym kraju. Koszty tejże reklamy odpisuje od podatku. Logicznie rzecz biorąc sprzedawca z innego kraju powinien zapłacić podatek od wygenerowanego zysku z zamówionej reklamy w kraju pochodzenia firmy zamawiającej.

Zniesiono cła to tak jest!!!
Należy powrócić do dewizy, zrób to sam, albo zapłać cło importerze! To właśnie chce zrobić D. Trump. Cło, albo BI-ltaterlne umowy. BI, aby uwalić wreszcie światowych handlarzy-monopolistów, ćwierkających o wolnym handlu, a produkujących u zbrodniarzy komuchów w Chinach i Rosji (rękami biednych niewolników z Korei Półn.), komuchach z Wietnamu lub islamistach z Bangladeszu, Iranu, itp.

Proponuję brać przykład z Irlandii, zamiast gnębić podatkami wszystkich jak leci.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl