niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Brawo! Nowe przepisy o KRS przeszły. Czas zrobić porządek z „nadzwyczajną kastą”

Dodano: 12.07.2017 [17:00]
Brawo! Nowe przepisy o KRS przeszły. Czas zrobić porządek z „nadzwyczajną kastą” - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Sejm uchwalił właśnie nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, która przewiduje m.in. wygaszenie kadencji 15 członków Rady będących sędziami. Ich następców wybrałby Sejm - obecnie robią to środowiska sędziowskie. Za przyjęciem noweli - przygotowanej przez resort sprawiedliwości - opowiedziało się 227 posłów; pięciu było przeciw. Obrady próbowała zbojkotować opozycja. Teraz nowela trafi do Senatu.

W głosowaniach przyjęto kilka poprawek PiS o charakterze redakcyjno-uściślającym. Wniosek opozycji odrzuceniu projektu oraz jej wszystkie poprawki nie przeszły.

- Polski system powoływania sędziów jest skrajnie niedemokratyczny - mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Wspomniał też o oczyszczeniu „stajni Augiasza”.


Nie ulega żadnej wątpliwości, że polski system powoływania sędziów jest skrajnie niedemokratyczny. Rodzi się pytanie, czy jest zgodny nie tylko z duchem, ale też zasadami polskiej konstytucji

- mówił minister. Dodał, że mechanizmy powoływania sędziów opierają się na zasadach kooptacji, które mają swoje źródło przed 1989 r., a na skutek „pewnego kompromisu z komunistami po 1989 r. mają swoją kontynuację poprzez KRS”.

Jak zaznaczył, jedynym symbolem demokratycznym w systemie powoływania sędziów jest prezydent, ale obecna KRS sprowadza jego rolę w tym systemie „do funkcji notariusza”.

Na szczęście prezydent Andrzej Duda pokazuje swoją podmiotowość

- podkreślił.

Jak zaznaczył obecna KRS „to korporacyjna spółdzielnia, która sama o wszystkim decyduje”.

W trakcie głosowań nowe przepisy krytykowali z trybuny posłowie PO, N, PSL i Kukiz'15. Replikując, Stanisław Piotrowicz (PiS) mówił, że KRS jest zdominowana przez sędziów, a sądy „są upolitycznione jak nigdy dotąd”.

Tak być nie może

- dodał.

Większość posłów opozycji nie wzięła udziału w głosowaniu. Za jej przyjęciem opowiedziało się 227 posłów, w tym 224 z PiS. Przeciw było pięciu posłów - 2 z PO i 3 z koła Republikanie. W głosowaniu wzięło udział 232 posłów. „Za” było też dwóch posłów koła WiS oraz jeden niezrzeszony. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Krajkowa Rada Sądownictwa to konstytucyjny organ stojący na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów. Nowela przewiduje m.in. powstanie w niej dwóch izb oraz wygaszenie, po 30 dniach od wejścia noweli w życie, kadencji jej członków: zarówno 15 sędziów, jak i sześciu parlamentarzystów. Nowi członkowie Rady-sędziowie byliby wybrani na wspólną 4-letnią kadencję.


Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Chwała Bogu , że znalazla sie partia oraz prawi poslowie w Sejmie i przeglosowali ustawę reformujacą polskie sadownictwo. Sedziowie nie mogą stac ponad Konstytucję i Najwyższego Suwerena jakim jest Naród reprezentowany przez posłów w Sejmie i Senacie.
Pani sędzia Gersdorf i inni z KRS obrażają POlaków okreslając siebie jako KASTA. Niemoralna postawa niektóryych sedziów oraz wydane wyroki nielicznych - utwierdzają Naród Polski w potrzebie natychmiastowych reform i odsuniecia niemoralnych sedziow z zawodu. Afera krakowskiego sądu i jej prezesa ,stawią przecietnego śmiertelnika w osłupienie i tylko potwierdzaja , że zmiany sa konieczne a sedziowie , ktorzy dopuścili się przestepstw - skazani na kary wiezienia.

Kukiz i jego sitwa - to są dopiero mendy, V kolumna WSI. Szkoda tylko ludzi, którzy uwierzyli "obalaczom systemu", głosującym jak im POdPOwiedzą. Tutaj też się wstrzymali, śliskie zdradliwe POmoitła.

To co teraz nosi nazwę "sądy", zwłaszcza "rejonowe", to nie są żadne sądy, tylko "drukarnie" wyroków na zlecenie. Poprzebierani w togi ignoranci, robią na salach rozpraw co chcą. Gdy trzeba, to z ofiary zrobią zbrodniarza, a z oszusta pokrzywdzonego. Choć zdarzają się tam również uczciwi sędziowie. Natomiast w sądach okręgowych, już takich nawiedzonych idiotów raczej nie ma. To rzeczywiście inna kategoria sędziów. Ludzi o wiele bardziej odpowiedzialnych za to co czynią.

Wiele się zmieniło naszej rzeczywistości. Kto tego nie rozumie naraża się na śmieszność jak „tłuste księżne” z piosenki Skaldów, które „witały przewrót gdy stał się”. W polskim sądownictwie, jak dotąd, konserwuje się status quo odsuwając w czasie nieuniknione zmiany. Czynią to sędziowie, którzy sami siebie mianują „solą tej ziemi”. Mocno zwietrzała ta sól. Status sądów w Polsce trwa nienaruszony od przełomu w 89 roku. Status bardzo wygodny dla sędziów. Wszak najważniejsze rozstrzygnięcia zapadały w komitetach nieboszczki PZPR. Nikt nie pytał sądów czy te rozstrzygnięcia były zgodne z prawem a sądy milczały nie niepokojone. Doprowadziło to do patologii jak z „Martwych dusz” Gogola, gdzie jedynie prokuratora nazywano porządnym człowiekiem, choć „między nami mówiąc - świnia”. Spodziewane i zapowiadane samooczyszczenie środowiska nie nastąpiło. Sędziowie schronili się za tarczą powagi i niezawisłości swoich urzędów. Zapomnieli, że każdy wyrok naruszający poczucie sprawiedliwości niszczy tę tarczę zbudowaną z delikatnej tkanki Prawdy i Służby. Nasi sędziowie pozbawili się jej, pozostając w służbie polityce. Popełnili błąd i pozostała im tylko rola członków korporacji zaciekle broniącej swych przywilejów.

Rozumiem, że skoro wszyscy to kasta to wszystkich wyrzucą? To co tu będzie poprawione skoro nie będzie sędziów? :D

Kononowicz miał rację

Losowanie sedziow to zwykly totolotek. Wygrana jest tylko dla ustawionych Bolkow a ciemne masy maja w to wierzyc i bic brawo. Sedzia z losowania moze miec sytuacje losowa i nie przyjac sprawy i gdzie ta zamiana?

Nareszcie stajnia Augiasza będzie oczyszczana z nagrzanych i pod telefonem sprzedajnych prawników ze składów sędziowskich, prokuratury, adwokatów i notariuszy. Nareszcie nadzwyczajną kastę czas pozbawić nienależnych: układów, przywilejów, zawłaszczonego i nagrabionego majątku (nie tylko dla siebie lecz i swoich bliskich). Obecnie odcinani od wpływów zachowują się butnie, arogancko i podle. Osądzeni winni odpokutować haniebne czyny z przeszłości.

775.0 Następna czarna owca.

Na politycznym niebie naszym,
Ciągle nowe obiekty straszą,
Skąd one przyszły nie wiadomo,
I komu one służą, komu,

To takie meteoroidy,
Nie powinny dotrzeć tu nigdy,
Lecz niektóre się przedzierają,
Jako meteory błyskają,

A, jeśli się uda im dotrzeć,
Mają meteorytu postać,
Potem długi czas się pętają,
Nawet, jeśli wzięcia nie mają,

Zwykle, gdy się takie coś zjawi,
To niejednego zaciekawi,
A nawet rodzą się nadzieje,
Że meteoryt zmieni dzieje,

Często się zdarza, że na starcie,
Nadzwyczajne mają poparcie,
Ci przybysze nie wiadomo skąd,
To nieroztropność i częsty błąd,

Że irracjonalne życzenia,
Niejednokrotnie też marzenia,
Bazują na takiej podstawie,
Na ekipie nieznanej prawie,

A tak naprawdę nigdy jeszcze,
Nagle wylansowany pieszczoch,
Spełnił nadzieje swych wyborców,
Bo zazwyczaj był czarną owcą,

Muzyk zapowiadał się świetnie,
Obiecywał przywalić szpetnie,
Za przynętę służyły jowy,
Także wstręt antysystemowy,

Poparcie było doskonałe,
Wyglądało, że to na stałe,
Ale i tym razem jak zwykle,
Topniało z dnia na dzień, nikło,

O jowach zapomnieli wszyscy,
A na dokładkę Bul je zniszczył,
Mimo, że zrobił referendum,
To przegrał, kosztowne te błędy,

A czarna owca, czyli muzyk,
Nowej przynęty potem użył,
O konstytucję rozpoczął bój,
Ciągle udaje, że on chłop swój,

A jego nie partia w izbie,
Nieliczna w sejmowej ciżbie,
Stosując bolkowe metody,
Prostackie uniki i zwody,

Niby za była, przeciw więcej,
Sprytnie ukrywając, że kręci,
Przez to entuzjazm był wciąż żywy,
Choć to były tylko pokrzywy,

No i nadeszła chwila prawdy,
Nagle quasi wartości padły,
Muzyk z zespołem kapeli,
Ponurą melodię zaczęli,

Grę nieuczciwą i nieczystą,
By zdrowo dokopać kaczystom,
Uściskiem dłoni z totalną,
Uzgodnili intrygę marną,

Zbiorowe obłąkańcze veta,
Ostatnia fałszystów podnieta,
Wyciągnięty plastyk wyborczy,
Plan szatański, lecz nie wystarczył,

Były oklaski i zwycięstwo,
Choć wyszło, że to wielka klęska,
Bo tak się zakałapućkali,
Aż, nie dotarło, że przegrali,

Po co ci muzyku to było,
Piękne już chyba się skończyło,
Dwie zdrady w jednym to wyczyn,
Czy na coś jeszcze możesz liczyć.
18.04.2016 jerry

Nie ma już Grodzkiej i Palikota
Miller zakończył bez orgazmu
Tusk się z angielskim w Brukseli miota
Kwaśniewski ponoć ma zakaz wjazdu

Michnik nerwowo grzebie w złotówkach
Może wystarczy na ogrzewanie
Zniknął kabaret Neonówka
Bronek gęsiarkę wziął na mieszkanie

Wajda wśród zniczy już się nie liczy
Szczaw konserwuje Niesiołowski
Lis za szlabanem Kraśko na smyczy
Bóg podał rękę Paradowskiej

Petru zawstydza Balcerowicza
Podobno uczeń przerósł mistrza
Co się z tą Polską porobiło
Rok „dobrej zmiany” zostały zgliszcza

A polski Naród „otumaniony”
Tańczy z radości i gra na Dudach
Jarosław patrzy zamyślony
….”Wiesz Leszku może nam się udać..”

Tym razem Kukiz pokazal o jaka Polske walczy. Po prostu przybil sobie przyslowiowy "gwozdz do trumny"

Mozw w koncu teraz polactwu coto glosowalaon za bylym POwcem Kukizem otworzaa oczy ze to jest taki sam WSIowy agent jak Tusk Komorsuski Schetyna i reszta PObolszewi i wykonuje polecenia swoich bosow.
Partie Nowczesna czy Kukiza to jest ta sama banda PObolszewicka sponsorowana z tej samej kieszeni , ktorych zadaniem bylo zmylenie wyborcow ze to sa inne partie i zdobycie jak najwieksze ilosci glosow od tych co to nienawidza PISu bo tak sa zaprogramowani ale tez nie lubia zlodziei z PO i dlatego glosowali na Nowoczesna i Kukiza.
Kukiz to smiec ,cwaniaczek i oszust pracujacay dla bywszych SBekow.

Wyglada na to, ze wreszcie zapoczatkowano proces odgnajania polskiego wymiaru (nie)sprawiedliwosci i przyjdzie kres na wielu postkomuszych przestepcow w togach i lancuchach, dotad bezkarnych ... Nie sadze, zeby odbylo sie to bez rozpaczliwej walki "nadzwyczajnej kasty" o utrzymanie status quo i swoich przywilejow, ale nieublagany mlyn historii zmiele ich predzej czy pozniej i wowczas bedzie mozna zabrac sie za wlasciwych zdrajcow i agentow z Nowoczesnej Targowicy, na czele z Chyzym Rojem ...

"Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to i tak niczego nie zmieni". Tego syfu nie da się zmienić, i też nie ma sensu wymieniać, bo to nic nie zmieni, trzeba zresetować do zera i od nowa powołać nowych sędziów, oczywiście powinien to zrobić nie sejm, tylko najzwyczajniejsze wybory powszechne

Matka Kurka miał rację pisząc, zacznijcie się śmiać z Kukiza bo niedługo będziecie płakać.

Dziwię się, że po prawie dwóch latach kadencji tego sejmu niektórzy dopiero dziś czują się zawiedzeni partią Kukiza. Od kampanii wyborczej a nawet i wcześniej widać było kim ten człowiek jest. Facet niekoniecznie pozytywny na estradzie, nie z lepszym efektem pracy w sejmie, dający tylko upust swojemu językowi, niestety dobro ojczyzny pozostawia zawsze w tyle. Czymś się kieruje?
To daje do myślenia.

mysle , ze PAD podpisze bez problemu bo Narod sie po prostu zacza dusic tym wymiarem niesprawiedliwosci

Głosowałem na kukiza , ale to był błąd . Mówią co innego a robią swoje .

894.0 W oczekiwaniu na program cela+.

Hipokryzja, histeria, chamstwo,
Standardowe do tego draństwo.
Niestety nam się przytrafiło.
Ono w totalnej jest i było,

Bo tak dobierają swe kadry,
Że trafia do nich niemal każdy,
Kto na bakier z moralnością,
I nie pamięta o wartościach,

Miłość, uczciwość, poświęcenie,
Dla tych typów nie jest w cenie,
Oni hołdują nienawiści,
Bo mieli z tego korzyści.

Choćby dzikie prywatyzacje,
To najważniejsze drani racje.
Rozboje często nawet krwawe,
I ciągłe omijanie prawa,

Przez to, że część elektoratu,
Naiwnie nabrała się na to,
Że oszuści są przyzwoici,
Ich obietnice to nie śmieci,

Ile to czasu trzeba było,
Żeby wreszcie się wyjaśniło,
Dotarło, że partia oszustów,
Obiecywała tylko puste,

Wszystko byłoby zamiecione,
A jeśli nie, to przedawnione,
Tylko naród się wreszcie wkurzył,
Władzy oszustom nie przedłużył,

Właśnie dzięki szczęśliwej zmianie,
Wyszło na jaw, jacy to dranie,
Że reprezentowały zgraje,
Wyjątkowej maści hultaje,

Minęły już lata swawoli,
Naprawia się zło, choć powoli,
Dla złodziei to ciężka pora,
Muszą płacić za to, co wczoraj,

Za niszczące nasz kraj afery,
Złodziejskie oszustów kariery,
Za liczne łajdactwa w radach,
Nieudacznictwo na posadach,

Za tych wyrzuconych z mieszkań;
Przez krwiożerczych kamienic hersztów,
Którzy przekroczyli granice,
I splamili ludzkie oblicze,

W zmowie z urzędnikami,
Na cudzym nieszczęściu się karmi,
Nowa kasta kamieniczników,
Głownie złożona z prawników,

Trudno wprost zliczyć ile było,
Jak to łajdactwo się pleniło,
Władza była głucha i ślepa,
Nieczuła na wyzysk człowieka,

Zaś przestępcy byli w raju,
I właśnie tam forsę trzymają,
Gdzieś ciągle miliardy znikały,
A władze nic nie dostrzegały,

Być może tylko udawały,
I parasol rozpościerały,
Nad Amber Gold i paliwami,
I vatowskimi przestępcami,

Na szczęście to, co było ginie,
Jeśli pójdzie dobrze to minie,
Na to potrzebne są cele plus,
Żeby tam wsadzić złodziei już.
11.07.2017 jerry

Niech szuje z totalnej opozycji bojkotują wszystkie Ustawy Dobrej Zmiany, a PiS nie będzie miał kłopotów z wprowadzeniem w życie i przegłosowaniem tego co jest dobre dla Polaków.
Tak trzymać idioci!

I stało się. Niech prawo zawsze prawo znaczy , a sprawiedliwość sprawiedliwość. Tak przed laty pisał Julian Tuwim twórca poematu Kwiaty Polskie Odchodzą wreszcie czasy gdy "prawo " stanowione przez "nadzwyczajną kastę ludzi" miało się nijak do przepisów prawa. Gdy byle jaki członek tej nadzwyczajnej kasty łotrów , oszustów i złodziei nie oglądając się na nic i nikogo stanowił sobą kolejne stopnie bezprawia. Gdy za walkę z oszustwem i korupcją rządzącej partii popaprańców tzw. "sędzia" łączewski wydawał wyroki na tych co z tą korupcją walczyli. Nareszcie skończy się z tą praktyką "świętych krów prawniczych" czyli tzw "sędziów" , którzy nigdy za nic nie odpowiadali. Nareszcie Obywatele Polacy zaczną wstawać na nogi z kolan , na które ich skazywali tzw. "sędziowie" dodajmy słowo sprzedajni. Sędziowie , dla których liczył się tylko ich prywatny interes , a wydawane przez nich wyroki nijak się miały do prawa i sprawiedliwości.

Piotrowicz powluje sie europejskie kraje i mowi , ze
sedziow powoluje minister sprawiedliwosci ale nie mowi , ze
kandydatow na sedziow zglaszaja niezalezene rady sedziowskie lub ustepujacy sedzia jak w Holandii .
Tak samo nigdzie minister sprawiedliwosci nie jest liderem
partii rzadzacej , poslem i prokuratorem generalnym
W zadnym demokratycznym kraju wladza ustawodawcza , wykonawcza i sadownicza nie jest w jednym reku bo wtedy
to juz jest autokracja .

Ty geniuszu "abc". Jeżeli się na kogoś powołujesz to napisz sowiecka kreaturo - Pan Poseł Stanisław Piotrowicz. On wszak jest posłem na Sejm Najjaśniejszej Rzeczpospolitej , a nie twoim kolegą ty ubecki zboku. Jak do tej pory działała ta nadzwyczajna kasta złodziei , łotrów i oszustów zwana kastą sądowniczą to mamy tego niepodważalne dowody na przestrzeni ostatnich dwudziestu ośmiu lat. Czas z tym wreszcie skończyć. Czas wprowadzić zasadę , że prawo zawsze prawo znaczy a sprawiedliwość sprawiedliwość. Tego nie było przez ostatnie dwadzieścia osiem lat. I najwyższa pora to zmienić. I żadne "dobre rady" takiego post ubeka jak ty tego nie zmienią. A teraz pytanie - posłów wybierał Naród , a kto wybierał sędziów i prokuratorów , takich jak np łączewski , kijanko i setki innych świętych krów , dla których prawo wcale nie jest prawem i którzy za nic nie odpowiadają. Ot święte krowy w obronie których stają takie męty jak ty - abc.

Tak należało zripostować resortowemu potomkowi. Brawo.

Och ten Kukiz15 znów pokazał na co go stać i z kim trzyma
pokazał ze jest on ramie w ramie z PO i Nowoczesnymi.

Tak to jest jak grajek bierze sie za politykę , on dalej tylko gra .

Kukiz juz nie powinien nigdy znaleźć sie w parlamencie, cała opozycja jest do kitu , oni tylko umieja veto stawiać nic poza tym.

Widać na co dzień, jak obecnie przy zajętej i zafrasowanej elektronicznymi gadżetami i społecznościowymi portalami jakże „nowoczesnej” i nieświadomej tubylczej masy, możliwość całkowitego zagospodarowania w stanowieniu przez kliki „nowoczesnych” ludzi i dyktowania prawa oraz zorganizowanej grabieży upowszechnia się. Sitwy i kliki masońskie dla równowagi interesów, poszukują w ustawodawstwie powszechnej i zalegalizowanej zorganizowanej grabieży.

Dzisiejsze Prawo narzędziem grabieży. W życiu społecznym zaszła taka niedobra zmiana, to największe dla człowieka nieszczęście, że prawo przekształcone zostało w narzędzie grabieży. Dzisiejsze prawo zaciera w sumieniach ludzi pojęcie sprawiedliwości i niesprawiedliwości i nie jest godne szacunku. Żadne społeczeństwo nie może istnieć jeśli nie w nim poszanowania dla praw.

Tak głęboko tkwi w naturze prawa gwarantowanie sprawiedliwości, że w rozumieniu ogółu Prawo i Sprawiedliwość to jedno. Zniewolenie pracownika, lichwa, oszustwo, wyzysk, grabież, restrykcje czy monopol znajdują obrońców nie tylko wśród tych co stanowią prawo i czerpią z tego procederu korzyści, ale także wśród ludzi cierpiących z tego powodu, wyzysku i grabieży.

Jeśli w stanowionym prawie sankcjonuje się wyzysk, grabież i niewolnictwo, monopol i ucisk pod jakąkolwiek postacią, to nie należy o tym mówić, zwykły człowiek nie może się o tym dowiedzieć, bo jakże bowiem o tym mówić, nie naruszając szacunku do prawa jaki w ludziach wzbudza. A dziś nie wzbudza już żadnego szacunku. I cóż mamy z tymi ludźmi uczynić, co sankcjonują w dzisiejszym stanowionym prawie grabież? Jak ich od czynienia wszelkiego zła odwieść? Czy nadchodzą niechybnie czasy kolejnej ludowej rewolucji, gilotyny i szubienicy?

W społeczeństwach naszej epoki rozpowszechniony jest przesąd, że nie wystarcza by Prawo było sprawiedliwe, trzeba jeszcze by zajmowało się dobroczynnością i było po jej stronie. Dzisiejszy „leming” wymaga bowiem od prawa dodatkowo, by szerzyło dodatkowo w narodzie dobroczynność i ukierunkowane było na dobrobyt, oświatę, kulturę, polityczna poprawność, nowy ład moralny. Taki kierunek Prawa jest niczym innym, jak uwodzicielskim aspektem socjalizmu.

Nie ulega wątpliwości, że doktryna bowiem dzisiejszego stanowionego Prawa zmierza w kierunku od indywidualnej wolności ludzkiej do dobroczynności i braterstwa ludzkości, po to, aby klasy pracujące i zwykłych ludzi komunizować.

Jeżeli ktoś narzeka na niedemokratyczny wybór sędziów, to proponuję, żeby dla takich zwolenników "demokracji" wprowadzić również demokratycznie wybieranych lekarzy. Jak przyjdzie do operacji ratującej życie, najwyżej się trafi ktoś kto wymiotuje na widok krwi i nie skończył nawet studiów, trudno. Najważniejsza jest demokracja.

Ty chyba tak dla jaj. Innego sensu twj wypowiedzi nie ma.

Czyli lepiej zeby kolesie sie znowu reprodukowali we wlasnym srodowisku, bez zadnej kontroli?
A co do lekarzy, to moszesz zdecydowac do jakiego lekarza czy szpitala chcesz isc, ale nie mozesz zdecydowac jaki sedzia cie bedzie sadzil.

Marzę o prawym sądownictwie i uczciwych ludziach w polityce. Ale nie jestem naiwna i kolesiostwo wszechobecne trudno wykorzenić. Wyrosłam już z bajki, w której dobra Wróżka z różdżką czarodzejską zamienia sędziów w uczciwych ludzi. Gdzie są ludzie o niezłomnym systemie wartości? Czy zmiana prawa zmieni tych ludzi? To długi proces - kilka pokoleń zmian. Tylko kto w tym lewackim społeczństwie i laickim świecie dba o wartości i honor? Nieliczni. Ale oni nie należą do kasty wzajemnej adoracji.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl