niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Pamiętajmy o ludobójstwie na Wołyniu! Uroczystości z udziałem prezesa PiS i szefa MON

Dodano: 11.07.2017 [12:09]
Pamiętajmy o ludobójstwie na Wołyniu! Uroczystości z udziałem prezesa PiS i szefa MON - niezalezna.pl
foto: MON
Przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, organizacji kombatanckich i mieszkańcy biorą udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP, które rozpoczęły się przy Skwerze Wołyńskim w Warszawie.
 

TRANSMISJA
 


Obecni są m.in. szef MON Antoni Macierewicz i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W ramach uroczystości upamiętniających 74. rocznicę rzezi wołyńskiej zaplanowano apel pamięci oraz odsłonięcie tablicy informacyjnej przy Pomniku Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej w województwach południowo-wschodnich w latach 1942-1947. Złożone mają zostać również wieńce przy pomnikach Ofiar Ludobójstwa i 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej.

11 lipca 1943 r. rozpoczęła się masowa akcja przeciwko ludności polskiej przeprowadzona przez Ukraińską Powstańczą Armię (UPA) na Wołyniu, określana mianem rzezi wołyńskiej. Tego dnia, nazwanego później Krwawą Niedzielą, zaatakowano ludność z blisko 100 polskich miejscowości. Historycy oceniają, że podczas rzezi wołyńskiej zginęło od 30 do 60 tys. Polaków.

Sejm - na mocy uchwały z lipca 2016 r. - ustanowił 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. Izba niższa oddała w niej hołd "wszystkim obywatelom II Rzeczypospolitej bestialsko pomordowanym przez ukraińskich nacjonalistów".
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

oddanie cześci ofiarom rzezi wołyńskiej przez młodych ukrów jest bardzo rehabilitującym i ludzkim zachowaniem z ich strony... tylko wciąż wyrachowany podstęp grania głupa... tkwi jak kolec w przewrotnych matactwach Poroszenki,... który ośmiela się jak do tej pory bezczelnie okupować terytorium Polski w Małopolsce wschodniej wraz z polskimi miastami: Lwowem, Stanisławowem, Stryjem, Żółkwią, Złoczowem, Równem, Zdołbunowem, Czerniowcami i Czerkasami???...

i tą przez osiem wieków polską... Małopolskę wschodnią należy Polakom oddać oraz pamiętać również o oddaniu cześci ofiarom rzezi wołyńskiej przez ukrów w każdą rocznicę, a nie wolno w tym zakresie milczeć i grać głupa,... którym w rzeczywistości jest teraz Poroszenko,... tylko zwrócić Rzeczypospolitej Polskiej Wołyń, Podole i Polskie Kresy czyli całą zagrabioną w czasie II-ej wojny światowej i po wojnie Małopolskę wschodnią... dokładnie w takim obszarze i w takim stanie jaki został zatwierdzony i zaanektowany przez Stalina, Roosevelta, Trumana i Churchilla w Teheranie w 1943 roku i w Postąpinie (Poczdamie) w 1945 roku...

Pięknie tylko, że wtedy Niemcy zażądają zwrotu tzw. ziem odzyskanych z m.in. Wrocławiem, ziemią kłodzką, Szczecinem, Mazurami i też podadzą argument, że te ziemie należały do nich przed 1945 r. Lepiej granic nie ruszać.

jedno z drugim nie ma żadnego związku... obecne granice Polski muszą być zmienione... natychmiast i to tylko w odniesieniu do wschodniego terytorium Polski...

niemcy najpierw muszą pokryć finansowo i zapłacić za wielomilionowe zniszczenia w polskich istnieniach ludzkich, w dobytku i w majątku materialnym, zadne przez nich Rzeczypospolitej Polskiej w czasie rozbiorów po 1772 – 1795 roku oraz w czasie I-ej, a przede wszystkim w czasie II-ej wojny światowej...

a obecne terytoria w polskich granicach uzurpurowane sobie aktualnie przez szkopów były zawsze, poczynając od 966 roku, polskim terytorium zabranym Polsce przez notoryczne wielowiekowe matactwa i agresywne kolonizacyjno – wojenne działania niemieckie... a kto zna dobrze historię Europy to bez trudu i z łatowością poda odpowiednie argumenty świadczące o wielowiekowym polskim pochodzeniu i polskiej własności takich miast jak Lubeka czyli polskie Liubice, Oldenburga czyli polski Stargard Wagryjski, Berlina czyli polskiego Bralina i Poczdamu czyli polskiego Postąpina,... a nawet Hamburga jako odwiecznej własności słowian łużyckich... (bo przecież słowian germańskich nigdy nie było i nadal nie ma)... natomiast polskie pochodzenie... nie niemieckie, polskich miast odebranych Polsce przez militarną agresję i okupację w wykonaniu niemców i austriaków odnoszące się do takich miast jak: Głogów, Legnica, Wrocław, Zielona Góra, Szczecin, Stargard Szczeciński, Gorzów Wielkopolski, Malbork, Olsztyn, Braniewo, Lidzbark i Królewiec (obecnie Kaliningrad), wcześniej i w czasie rozbiorów Polski w latach 1772 – 1795... cała Europa nie tylko Polska zna na pamięć,... że te miasta wraz z otaczającymi je terytoriami są przynależności i własności polskiej... nie niemieckiej i to w każdym przypadku...

Takie myślenie, to dreptanie w miejscu. Każdy ma swoją wersję i prawdę i nikt nikogo nie przekona. Myślisz, że ktoś nam coś odda, bo to było kiedyś nasze? Ukraińcy, na przykład, są przekonani, że to właśnie my powinniśmy im oddać to, co było kiedyś ich. To ślepy zaułek. Trzeba budować Wielką Rzeczpospolitą ze wszystkimi zainteresowanymi narodami tzw. Międzymorza. To zadanie przede wszystkim dla nas, dla Polski właśnie. Nikt nie zrobi tego za nas. Potrzebna sprawna dyplomacja, silna armia, kwitnąca gospodarka, surowe karanie zdrajców i sojusz z USA. Pieprzenie o zabranej ziemi oddala nas od tego celu.

Jak widać, politycy PiS wyciągnęli wnioski z przeszłości. W roku 2008, w sześćdziesiątą piątą rocznicę rzezi, z polityków PiS w uroczystościach wziął udział chyba tylko Tadeusz Cymański. Zjawił się natomiast z dużą pompą, ówczesny przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski. Jego kilkunastoprocentowy wynik w pierwszej turze wyborów prezydenckich dwa lata później, nie wziął się z powietrza.

Cześć i Chwała Bohaterom!
Strasznie miałkie te dzisiejsze uroczystości pomimo obecności Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy, Pana Ministra ON Macierewicza, Pana Prezesa Kaczyńskiego, Pana Przewodniczącego Dudy.
Myślę, że w 2018 roku, stulecia Niepodległości, ranga tej smutnej rocznicy powinna być podniesiona i szczególnie celebrowana.
Chyba nie muszę uzasadniać dlaczego.
Ale gdyby jednak był ktoś kto nie kojarzy lub uprawia poprawność polityczną to krzyczą do niego razem ze mną te SETKI TYSIĘCY Naszych Sióstr i Braci pomordowanych w tym przerażającym GENOCYDZIE.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym! Amen

Nie ukraińskich nacjonalistów tylko przez Ukraińców - często przez sąsiadów , ba ogłupionych przez popów, którzy świecili narzędzia ludobójstwa. Smutne to, że ichni hierarcha unitów (obecnie kandydat na ołtarze) nie chciał tego powstrzymać. Przy Makowieckim się płacze - ale płacze się jak się ogląda poskie orzełki i polskie wianuszki. Nie wiem jak ci mordercy mogli potem z tym żyć. A następcy polityczni UPA obecnie robią z nich bohaterów. Bohaterski ukraiński naród wygrał wojnę z dziećmi, niemowlętami, kobietami i starcami - wstyd i hańba - do przyznania i załowania za grzechy!!!

Potrzebna tu nie uchwała, ale ustawa, by nie było powrotu do zbrodni. UON, UPA współdziałały z hitlerowcami, uznanymi za zbrodniarzy, więc dlaczego UPA i OUN nie są traktowane tak samo? Znikłyby pomnikowe zatargi i zostałaby przywrócona wreszcie historyczna prawda. Prawda, tylko prawda czyni człowieka wolnym i przywraca godność pohańbionym (ofiarom, które dotychczas nie mają swoich grobów - czy ci wszyscy Polacy są gorsi od innych pomordowanych Polaków?)

"Obecni są m.in. szef MON Antoni Macierewicz i prezes PiS Jarosław Kaczyński."

dziekuje Jaroslawowi Kaczynskiemu i Antoniemu Macierewiczowi za wziecie udzialu w tej uroczystosci razem z przedstawicielami srodowiska kresowego,

polska racja stanu jest pamietac wydarzenia historyczne by taka tragedia sie nie powtorzyla,
dzieki temu tak mozemy budowac relacje Polski i Ukrainy na solidnych podstawach a nie na piasku,

Polska wyciagnie reke do Ukrainy ale Ukraincy nie powinni budowac panstwa ukrainskiego na piasku, bo budowla sie zawali i Polske moze wciagnac w gruzowisko,
nalezy budowac na skale: Bog, Honor, Ojczyzna,
taka kolejnosc daje porzadek na budowie,
zawsze Bog i Honor (dla ateistow sam Honor) jest przed Ojczyzna,
i wtedy nie ma nazizmu, szowinizmu i nacjonalizmu,
wtedy jest patriotyzm - czyli milosc do Ojczyzny bez bledu w postaci nienawisci do ludzi ktorzy maja inna religie, narodowosc, rase, itd.
nie zbuduje sie szczescia swojego narodu na nieszczesciu innych narodow,
badzmy dobrzy a nie zli, bo wszyscy jestesmy dziecmi Boga,
budujmy nasze Ojczyzny na Skale jakoi fundamencie,

czy Ojczyzna to jeden narod to omowie kiedy indziej,
tylko zaznacze tu ze tak nie jest,

Czytałem różne opracowania na temat tej zbrodni na Narodzie Polskim i według mojej wiedzy liczba ofiar ukraińskich bandytów to 200 000 Polaków !Do dziś na zachodzie dzisiejszej Ukrainy żyją oprawcy biorący udział w tamtych mordach ! Do dziś wielu Ukraińców z tamtych terenów boi się o tym mówić bojąc się odwetu ze strony " swoich ".

do zofia: 30-60 tysięcy zarżnięto 11 LIPCA 1943 roku w Krwawą Niedzielę. czytaj, prosze uważnie. Piękne przemówienie Ministra Macierewicza. To jest prawdziwy patriota, pamieta o naszych Bohaterach i Ofiarach faszyzmu, komunizmu i banderyzmu.

11 lipca 1943 zabito ok.8000.30-60 tysięcy wyraźnie odnosi się do całej Rzezi.

Dlaczego na uroczystościach brak 4 najważniejszych osób w państwie? Politpoprawność ważniejsza od uczuć Kresowian? od uczuć Polaków?

Prezydent jest w Jedwabnym.

Tylko dlaczego PiS blokuje penalizację propagowania banderyzmu.

Dlaczego zaniżacie liczbę ofiar tego ludobójstwa.Zamordowano ok.160tys. Polaków.

Też mnie to ścięło z nóg.
W wielu zródłach podawane są liczby bestialsko pomordowanych Polaków na Wołyniu, począwszy co najmniej
od 100 tys. osób wzwyż, tj. rodzice, ich dzieci, w tym ich dorosłe dzieci ze swoimi rodzinami, dziadkowie itd.
Niemal cała POLSKA LUDNOŚĆ i ich dorobek.

To wyjatkowe dranstwo.
Przeciez nawet 160 tysiecy jest zanizone,bo obejmuje tylko ofiary o znanym nazwisku.

A może głupcze, wszystkich Polaków wyrżnęli wtedy, a teraz są w Polsce tylko same "zielone ludziki", bo, że V kolumna ruska w Polsce jest to fakt, widać nawet po tobie, i trollach którzy się tu zlecieli jak tylko usłyszeli Ukraina, kapuściane płatne głąby z Petersburga na zamówienie mordercy Putasa.
Won karaluchy!
Słyniesz tu z plucia na Ukrainę od dawna.

OSĄDZASZ DRUGICH PODŁUG SIEBIE.......

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl