niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Konsultacje ws. pozbawienia stopni oficerskich Jaruzelskiego i Kiszczaka

Dodano: 11.07.2017 [08:01]
Konsultacje ws. pozbawienia stopni oficerskich Jaruzelskiego i Kiszczaka - niezalezna.pl
foto: kresy.pl
Projekt zakładający stworzenie możliwości prawnych pozbawienia stopnia oficerskiego i podoficerskiego m.in. Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka oraz żołnierzy rezerwy, którzy byli członkami Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, trafił do konsultacji. Przygotowany przez MON projekt noweli ustawy o powszechnym obowiązku obrony w poniedziałek skierowano do: Federacji Stowarzyszeń Rezerwistów i Weteranów Sił Zbrojnych RP, Związek Żołnierzy Wojska Polskiego, Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju, Zrzeszenie Weteranów Działań poza Granicami Państwa.

W projekcie przewiduje się możliwość pozbawiania stopnia oficerskiego lub podoficerskiego – również pośmiertnie – osoby, która z racji ukończonego wieku lub stanu zdrowia nie podlega obowiązkowi służby wojskowej, oraz żołnierzy rezerwy, którzy byli członkami Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego albo pełnili służbę w organach bezpieczeństwa państwa, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz w treści tych dokumentów.

W myśl projektu decyzję o pozbawieniu stopnia oficerskiego i podoficerskiego podejmowałby Prezydent RP w odniesieniu do generałów i admirałów lub Minister Obrony Narodowej w odniesieniu do pozostałych oficerów oraz podoficerów. W projekcie założono powiązanie możliwości pozbawienia stopnia oficerskiego lub podoficerskiego z informacjami o przebiegu służby dotyczącymi poszczególnych osób uzyskiwanymi z Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Projektowana ustawa ma na celu stworzenie możliwości prawnych pozbawienia stopnia oficerskiego i podoficerskiego m.in. Wojciecha Jaruzelskiego oraz Czesława Kiszczaka.

– napisano w rubryce dotyczącej przyczyn wprowadzanych zmian. Jak zaznaczono, „wspomniane osoby pełniły służbę wojskową na rzecz totalitarnego państwa".

Zgodnie z obecnie obowiązującą ustawą o powszechnym obowiązku obrony żołnierz traci stopień wojskowy w razie zrzeczenia się obywatelstwa polskiego, odmowy złożenia przysięgi wojskowej lub uprawomocnienia się wyroku sądu orzekającego środek karny pozbawienia praw publicznych albo degradacji.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

„Zgodnie z obecnie obowiązującą ustawą o powszechnym obowiązku obrony żołnierz traci stopień wojskowy w razie zrzeczenia się obywatelstwa polskiego, odmowy złożenia przysięgi wojskowej lub uprawomocnienia się wyroku sądu orzekającego środek karny pozbawienia praw publicznych albo degradacji”. 
A teraz będzie widzimisię urzędnika.

Alem się obśmiał. Po pierwsze to co mają tu do gadania te wszystkie organizacje które wiadomo co odpowiedzą. Spytajcie stowarzyszeń Obywateli Żyjących w Stanie Wojennym a nie jakichś przydupasów. Po drugie Obu Towarzyszom Generałom oraz oficerom stopnie nadawała Rada Nieistniejącego już Państwa i byli oni żołnierzami nieistniejącej już armii . W tym sensie możecie ich co najwyżej w dupe pocałować.

Ślepota polityczna jest chorobą. Wszyscy chcą pozbawiać stopni wojskowych Jaruzelskiego i Kiszczaka. Z racji wielu lat rożnych przeżyć wiem, że HISTORIA oraz WSZYSCY POLACY wiedzą i będą pamiętać kim był gen. Jaruzelski i gen. Kiszczak. Natomiast pomimo wysiłków historyków mało kto będzie pamiętał kim był szeregowy Jaruzelski, czy szeregowy Kiszczak. Takich Jaruzelskich i Kiszczaków w Polsce jest wielu - razem ok. 1200 osób. Natomiast generałów było tylko dwóch i ich będą długo pamiętać jako zdrajców. Im już to nie pomoże, ani oni nie zaszkodzą, a HISTORIA ZAPAMIĘTA. Mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi. Hitlerów, czy Stalinów jest wielu, ale Adolf i Józef jest po jednym. Moim zdaniem zdradzali i mordowali jako generałowie i niech tak zostanie w historii, żeby nasze dzieci i wnuki wiedziały kim był tow. generał jden czy drugi.

Apokryfita-hipokryta, nie masz racji, bo wystarczy w historii słowo były gen. i z czyjego nadania, z wykazem sowieckich odznaczeń.

Konsultacje, certolacje ... Pozbawić i już! Chociaż tym przebranym w polskie mundury sowieckim sołdatom tyle to już zaszkodzi, co umarłemu stryczek.

Kiszczak do akademii został przyjęty rozkazem bo nie miał siły ukończyć szkoły średniej.
Ciekawe jakie klasy ukończył ten udający Jaruzelskiego?

Znowu wybiórczość. Jeżeli powołują się na ten przepis, to co z płk Kuklińskim?
Nie jestem zwolennikiem tak radykalnych posunięć zwłaszcza, że stan wojenny wcale nie jest taki jednoznaczny. Teraz to "gdybanie co by było gdyby" co lepsze: błędna decyzja, czy jej brak? Amerykanie zawsze dużo gadają po fakcie.

tyś WSIowy czy z ambasady?

Nareszcie budzi sie prawdziwa SWIADOMOSC NARODOWA!!!!!!!Pozdrawiam patryjotow!

bolek się wścieknie.

A zdrajców [...] pozostawiając delikwentowi do wyboru.

[Miej wzgląd na : Regulamin. JJC]

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl