niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Chore serce Polski

Dodano: 11.07.2017 [07:28]
Chore serce Polski - niezalezna.pl
foto: sbtlneet (pixabay)
Eksperci alarmują: każdego dnia na skutek niewydolności serca umiera 164 Polaków. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele – od niewystarczającej profilaktyki po ograniczony dostęp do innowacyjnych terapii.

Statystyki są bezlitosne – dzisiaj na niewydolność serca choruje nawet 750 tys. Polaków, a w ciągu kolejnych lat może ich być nawet o 25 proc. więcej. Każdego roku umiera aż 60 tys. osób, co daje średnio 164 zgony dziennie. Co więcej, to właśnie niewydolność serca jest najczęstszą przyczyną hospitalizacji, która pochłania 94 proc. budżetu NFZ przeznaczonego na leczenie chorób serca.

Eksperci biją na alarm: Polsce grozi epidemia niewydolności serca. To choroba śmiertelna, która jest przyczyną blisko 50 proc. zgonów (nowotwory to „zaledwie” 26 proc.). Podczas konferencji „Wykład roku – jak poprawić zdrowie Polaków”, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, Państwowy Zakład Higieny i Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, specjaliści podkreślali, że brak właściwej i szybkiej reakcji spowoduje drastyczny wzrost zgonów i liczby hospitalizacji.

– Chcemy zmniejszyć koszty leczenia i przesunąć leczenie na ambulatoryjne, nie szpitalne. Brakuje nowoczesnego systemu opieki nad chorymi z niewydolnością serca

– podkreśliła prof. Ewa Straburzyńska-Migaj z sekcji Niewydolności Serca PTK. 

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Prawdziwą przyczyną wielkiej umieralności polskich mężczyzn są polskie roszczeniowe kobiety.

Martwa żywność, unikanie słońca, statyny zamiast witaminy D3 (z K2), margaryny zamiast kwasów omega3, suplementacja wapnie (czyli zamulanie zmielonà kredà), zakwaszenie organizmu i...

Niestety, ale Polacy to narod " kanapowy ". Praca - siedzenie 8 godzin, Dom - kanapa i TV, jedzenie i tluszczyk sie odklada. Trzeba nauczyc ludzi jak zyc zdrowo. 30 - 45 minut bardzo szybkiego chodzenia wystarczy aby krew krazyla prawidlowo w organiznie i dotleniala serce. Wakacje to najlepszy okres kiedy te nawyki mozna w sobie wyrobic. Brak czasu to tylko wymowka.

Jak może być dobrze skoro na wizytę do kardiologa z NFZ czeka się co najmniej rok to przez ten czas można nie jeden raz ale kilka razy przejść do wieczności a nie każdy ma dochody uprzywilejowanej peerelowskiej kasty aby mógł leczyć się prywatnie.

''....a nie każdy ma dochody uprzywilejowanej peerelowskiej kasty aby mógł leczyć się prywatnie....'' no cóż .... pieniądze albo życie? (śmierć?)

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl